Trwa ładowanie...

Jak udekorować choinkę? Radzi architekt

Przystrojenie choinki tak, by zachwycała, a nie była tylko kiczowatym dodatkiem do świąt, wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Styliści wnętrz radzą, by zastosować prostą zasadę – znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich ozdób. Kluczem do sukcesu może być wybór jednego koloru lub bazowanie na kilku jego odcieniach. Wśród najnowszych trendów coraz więcej miejsca zajmuje biel. Biało-niebieskie barwy idealnie sprawdzą się np. we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Na popularności zyskują również ozdoby w kolorze różowym i turkusowym.​

d1wljqu
d1wljqu

Przystrojenie choinki tak, by zachwycała, a nie była tylko kiczowatym dodatkiem do świąt, wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Styliści wnętrz radzą, by zastosować prostą zasadę – znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich ozdób. Kluczem do sukcesu może być wybór jednego koloru lub bazowanie na kilku jego odcieniach. Wśród najnowszych trendów coraz więcej miejsca zajmuje biel. Biało-niebieskie barwy idealnie sprawdzą się np. we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Na popularności zyskują również ozdoby w kolorze różowym i turkusowym.

Zgodnie z tradycją choinka jest jedną z najważniejszych dekoracji bożonarodzeniowych. Co roku jednak wiele osób staje przed tym samym dylematem: jak przystroić świąteczne drzewko, żeby pasowało do przestrzeni i oddawało magię świąt. – Choinka dosyć często stanowi silną bryłę w naszych wnętrzach, czyli staje się taką dominantą, która zmienia wszystkie proporcje wokół. Od nas zależy, czy ta stylizacja, którą wybierzemy, podkreśli styl wnętrza, czy wręcz przeciwnie: rozbije go bądź będzie kontrastem – mówi Patrycja Zaczyńska, architekt, założycielka międzynarodowej pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD.

Dobór ozdób zależy od gustu, wyobraźni i kreatywności domowników. Producenci oferują niemal całą gamę kolorystyczną bombek, łańcuchów, światełek i figurek, które można zestawiać w dowolnych konfiguracjach.

– Mamy bardzo duże pole do popisu. Ja na przykład zawsze się inspiruję moimi podróżami ze Stanów, z Anglii. Stawiam na naturalne dodatki, typu pióra, gałązki innej rośliny, które można przywiązać wstążką bądź kawałkiem skórki naturalnej do gałązek istniejącej choinki. Jeżeli ktoś chce postawić na styl glamour, można dodać na przykład imitacje pereł – tłumaczy Patrycja Zaczyńska.

W poprzednich sezonach dużą popularnością cieszyły się takie kolorystyczne duety, jak na przykład złoto z czerwienią czy błękit z bielą. Tym razem styliści radzą, by ograniczyć się do jednej barwy, ale w różnych tonacjach. – Przede wszystkim każdy musi się określić, jaką kolorystykę wybierze dla swojej choinki. Może to być monochromatyczna gama, np. od jasnej czerwieni do głębokiej. Modne są również turkusy lub po prostu cała choinka w bieli. Mamy teraz też takie produkty, które pomagają osiągnąć ten efekt śniegu, srebra – mówi Patrycja Zaczyńska.

d1wljqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wljqu