Trwa ładowanie...

Jak stylowo urządzić pokoik dziecięcy?

Maluch w drodze, a może myślisz o remoncie pokoiku dla swojego dziecka? Sprawdź, jak możesz dodać pomieszczeniu charakteru i za niewielkie pieniądze sprawić, że będzie wyglądał bardziej stylowo.

Artykuł sponsorowany
Jak stylowo urządzić pokoik dziecięcy?Źródło: materiały partnera
d4dc2gh
d4dc2gh

Jakie kolor pokoju wybrać?

Niezależnie od płci dziecka warto wybrać minimalistyczną bazę np. odcieni bielu lub szarości i do tego dobrać kolorowe dodatki. Dla dziewczynek wciąż najbardziej popularnym kolorem jest różowy, dla chłopców króluje niebieski. Aby pokoik nie wyglądał zbyt ponuro, warto wybrać delikatny dywanik. Należy jednak pamiętać, że jasne kolory są trudniejsze w utrzymaniu – należy zwrócić szczególną uwagę, aby dziecko nie jadło, ani nie bawiło się farbami, czy kredkami na dywanie.

Podstawa pokoiku - dobrej jakości meble

Dobrej jakości meble mogą pomóc w tym, aby pokoik dziecka był do niego przystosowany przez kilka dobrych lat. Jak to zrobić? Dosłownie mebelki powinny rosnąć razem z dzieckiem. Dlatego warto zdecydować się na stolik, który ma regulowaną wysokość blatu. Inny mebel, którego wielkość można zmieniać, jest dziecięce łóżeczko. Stylowy, dobrze wykonany mebel może posłużyć na lata. Niezwykle przydatna już od najmłodszych lat może okazać się komoda, do której możesz pochować i posegregować rzeczy tj.:
• ubranka wyjściowe,
• ciuszki na co dzień,
• pidżamki,
• bieliznę,
• ubranka na spacery.

Ciekawy pomysł, który z pewnością spodoba się dziecku to łóżko z antresolą. Dzięki temu w pokoju będzie dodatkowa przestrzeń do zabawy albo przechowywania zabawek, czy ubranek. Pomocne mogą się okazać również meble modułowe, które można zestawiać na różne sposoby. Daje to możliwość wielu aranżacji.

Dodatki, które warto wkomponować w pokój dziecięcy

To prawda, że wystrój pokoju dziecięcego nie należy do najłatwiejszych. Pierwszym z elementów na który warto zwrócić uwagę, jest półka na ścianie. To świetne miejsce, aby przechowywać przedmioty. Jeżeli nie chcesz, pokazywać zabawek na wierzchu pokoju warto na półce postawić pudełka z drobiazgami. Dodatkowo uczy to dziecko od najmłodszych lat, aby trzymać porządek oraz odkładać zabawki na swoje miejsce.

d4dc2gh

Innym niezwykle prostym a ciekawym elementem są ramki na zdjęcia. Mogą one nie tylko znaleźć się na komodzie, ale przykładowo zostać powieszone na ścianie. Kolejną dekoracją na ścianę mogą być ozdobne lustra, czy popularne ostatnio makramy.

Niezwykle ważną kwestię jest uwzględnienie również odpowiedniego oświetlenia. Ich funkcja jest zarówno praktyczna, ale i ozdobna. Warto, aby pasowało ono do wnętrza. Prócz standardowej lampy, można dodać lampę nocną, dzięki czemu zasypianie malucha będzie łatwiejsze. Jeżeli dziecko jest już starsze warto zadbać o lampkę znajdującą się na biurku.

Czy warto wybierać motyw przewodni pokoiku dziecięcego?

Dzięki wyborowi motywu przewodniego można stworzyć stylowe, klimatyczne pomieszczenie. Najczęściej wybierane przez maluchów są tzw.pomieszczenia tematyczne np. pokój księżniczek, statek piracki, mini zoo. Jeżeli dziecko jest starsze, wybierając motyw pokoju warto wybrać go pod hobby dziecka. Może się to przejawiać w fototapecie, pościeli, czy dodatkach tj. kosze na zabawki.

Jeżeli dziecko jest starsze warto, aby miało swój wkład w wybór dodatków do pokoju, czyli wybrało się z tobą np. do sklepu z dodatkami i wybrało coś co mu się podoba. Dzięki temu jeszcze lepiej będzie czuło się w tym miejscu.

W pokoju warto wydzielić kilka strefy: na zabawę strefę wypoczynkową oraz dla starszego dziecka kącik do nauki z porządnym krzesłem i biurkiem.

d4dc2gh

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dc2gh