Trwa ładowanie...

Jak skutecznie uczyć się zdalnie?

Nauka zdalna, wydawała się dla uczniów idealną formą odbywania zajęć. Okazało się jednak, że jakość nauczania nie była w tym okresie najlepsza, a wpływ na to miało wiele czynników. Także kwestie techniczne i wynikające z tego problemy. Aby Twoje dziecko mogło uczyć się komfortowo i bez frustrujących problemów, warto wyposażyć dom w odpowiedni sprzęt komputerowy. Podpowiadamy, co jest najważniejsze i niezbędne.

Artykuł sponsorowany
Jak skutecznie uczyć się zdalnie?Źródło: Adobe Stock
d49xx58
d49xx58

Nauka zdalna – czy to jej koniec?

Póki co, wygląda na to, że nauka zdalna zostaje zawieszona. Uczniowie mają wrócić do szkół, ale niewykluczone, że jeszcze w tym roku sytuacja się nie zmieni. Możliwy scenariusz zakłada, że na jesień znowu wróci nauczanie zdalne. Jeśli do tej pory jako tako sobie z tym radziliście, to pewnie największy stres macie za sobą. Jeśli jednak macie dość problemów technicznych, a sprzęt często zawodził, warto pomyśleć o nowych urządzeniach. Lepiej zrobić to teraz, przygotowując się wcześniej, niż miałbyś zostać postawiony przed ścianą w momencie ogłoszenia decyzji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Sprzęt taki może służyć także do odrabiania prac domowych, które zadawane są w szkole. Laptop do nauki świetnie sprawdzi się podczas poszukiwania informacji lub pisania prac zaliczeniowych.

Nie tylko komputer będzie potrzebny. Do nauki, ale także pracy zdalnej, przydają się słuchawki z mikrofonem. Pozwalają na komunikację, z pozostałymi uczestnikami wideorozmowy. Jeśli uczęszczasz na studia i często przebywasz w ruchu, do obecności na wykładach możesz wykorzystać również tablet.

Laptop do nauki zdalnej – jaki powinien być?

Laptop do nauki, nie musi być wcale super wydajny. Oczywiście, im lepsze podzespoły, tym szybsza praca komputera, ale nie potrzebujesz do tego celu demona prędkości. Chyba, że chcesz, aby laptop służył również celom rozrywkowym. To dobry pomysł i wtedy rzeczywiście warto kupić taki model, który poradzi sobie z większością gier, a także doskonale spisze się podczas nauki zdalnej. Na pewno dobrym wyborem będzie ultrabook. 14-calowy ekran, powinien wystarczyć. Zwłaszcza, że dzięki mniejszemu wyświetlaczowi, sprzęt jest lżejszy i łatwiej go transportować. To ważne, szczególnie w przypadku młodszych użytkowników, dla których przeniesienie większego laptopa może być sporym wyzwaniem. Jednym z ciekawszych modeli dostępnych aktualnie w ofercie, jest DELL Inspiron 5415-8697. Komputer jest wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 5500U. W połączeniu z pamięcią RAM o pojemności 8 gigabajtów, otrzymujemy bardzo szybki i wydajny sprzęt. Laptop jest wyposażony także w szybki dysk SSD, który szybko zapisuje i odczytuje dane. Zainstalowany jest także system operacyjny Windows 11 Home, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów, związanych z zakupem oprogramowania. Laptop jest świetnym sprzętem do zastosowania uniwersalnego, z naciskiem na cele biznesowe i naukowe.

Laptop DELL Inspiron 5415-8697 14" Źródło: materiały partnera
d49xx58

Słuchawki, aby można było się skupić na nauce

Podczas nauki zdalnej, ważne jest odizolowanie się od hałasu. W tym celu, potrzebne są słuchawki. Warto wybrać model nauszny, który jest wygodny i dobrze izoluje od dźwięków otoczenia. Dodatkowym atutem na pewno jest też mikrofon, który pozwala prowadzić rozmowy z innymi uczestnikami spotkania online. Jeśli szukasz słuchawek dla dziecka, możesz pokusić się o wybór modelu gamingowego. Mad Dog GH800, to strzał w dziesiątkę. Gwarantują one wysoką jakość dźwięku i wygodną komunikację. Efektowne podświetlenie RGB, na pewno przypadnie do gustu Twojej pociesze. Słuchawki te dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Słuchawki MAD DOG GH800W gamingowe podświetlenie RGB Źródło: materiały partnera
d49xx58

Coś dla studentów – tablet do nauki zdalnej

Studenci prowadzą nieco inne życie. Często są w ruchu, pracują dorywczo i nie zawsze mają możliwość uczestnictwa w wykładzie przy biurku. Oczywiście polecamy przykładać się do studiów na 100 procent, ale jeśli nie masz możliwości zostać w domu, weź udział w wykładzie wykorzystując tablet. Samsung Galaxy Tab A7 to sprzęt wyjątkowo wydajny, który można obsługiwać jedną ręką. Z siecią połączysz się poprzez Wi-Fi. Bateria jest pojemna i ładuje się szybko. To idealny sprzęt dla studenta!

Tablet SAMSUNG Galaxy Tab A7 Lite 8.7'' Źródło: materiały partnera
Artykuł sponsorowany
d49xx58
d49xx58
Advertisement