Trwa ładowanie...

Jak powiększyć optycznie pomieszczenie? Postaw na lustro!

Małe pomieszczenia mają swoje wady i zalety. Często brak w nich głębi i przestronności. Jak to zmienić? Za pomocą odbicia lustrzanego! Ten efekt wpłynie bezpośrednio na twoją percepcję i odświeży natychmiastowo dowolne wnętrze.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

 Źródło: Unsplash, fot: Spacejoy
d23rw5h
d23rw5h

Czujesz, że w twoim mieszkaniu jest za ciasno? Mamy dobrą wiadomość — remont może okazać się zbędny. Jeśli potrzebujesz optycznie powiększyć pomieszczenie, to wystarczy, że kupisz pasujące do niego lustro! Nada ono pomieszczeniu świeżości i sprawi, że będzie wydawać się jaśniejsze. Warto jednak brać pod uwagę typ pomieszczenia, ponieważ z dodatkami łatwo można przedobrzyć. Jakie zatem lustro kupić?

Lustro do przedpokoju

Optyczne powiększenie przedpokoju za pomocą lustra nie jest skomplikowane. Wystarczy nawet zawiesić okrągłe lustro ścienne, aby nadać kształt temu pomieszczeniu. Jeśli przedpokój jest podłużny, to warto umieścić prostokątne lustro na jego końcowej ścianie, dzięki temu to pomieszczenie będzie wydawać się dłuższe i bardziej przestronne. Ten dodatek jest także bardzo praktyczny — możesz zobaczyć w nim swoje odbicie przed wyjściem z domu.

Zabawa iluzją w salonie

Lustra mogą sprawić, że salon będzie się wydawał na znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Lustro zawieszone na ścianie za kanapą jest jednym z najczęstszych wyborów. Pamiętaj, że tutaj bezpieczniejsze będzie zdecydowanie się na poziome lub okrągłe lustro, które sięga około 170 cm od podłogi. Szerokie pionowe lustro doda pomieszczeniu głębi — szczególnie ustawione w rogu. W pomieszczeniach z niskim sufitem dodanie pionowego lustra będzie niczym remont. Nie wieszaj luster naprzeciwko sofy, foteli lub miejsca, w którym zazwyczaj siedzisz. Sprawi to, że będziesz się czuć, jakby ktoś cię obserwował.

Lustrzane odbicie w sypialni

W niewielkiej sypialni idealnym rozwiązaniem są lustra na drzwiach garderoby. Dzięki nim zaoszczędzisz na miejscu oraz zyskasz praktyczny dodatek. Jeśli wierzysz jednak w przesądy, to pewnie znasz te, które kategorycznie zabraniają stawiania luster do sypialni. Uważamy, że w tym przypadku najważniejsze jest zachowanie kluczowej zasady – postawienie lustra, tak aby nie odbijało się w nim lustro podczas snu. Według zasad Feng Shui łóżko może być obecne w odbiciu łustra, tylko pod warunkiem, że odbija się w nim dobra i pozytywna energia.

d23rw5h

Lustro w kuchni – gdzie nie wieszać lustra?

Nie istnieje żadna zasada, która mówi, aby nie wieszać luster w określonym pomieszczeniu. Coraz więcej osób decyduje się na powieszenie ich nawet w kuchni lub jadalni. Niewielkie okrągłe lub prostokątne lustra skorygują kształt kuchni i nadadzą pomieszczeniu schludnego wyglądu. Pamiętaj, aby nie wieszać luster nad biurkiem, ponieważ może powodować ono dekoncentracje. Nie wieszaj także luster blisko siebie, ponieważ będziesz odczuwać bardziej przytłoczenie niż komfort.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d23rw5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23rw5h