Trwa ładowanie...

Jak pomysłowo urządzić pokój dziecięcy, by był dla malucha bezpieczną przystanią?

Pokój dziecka staje się w pierwszych latach jego życia malucha bajkową krainą, która mieści cały jego świat. Dlatego szczególnie istotna jest taka aranżacja pokoju dziecięcego, by pobudzała wyobraźnię naszej pociechy, a zarazem tworzyła bezpieczną przystań. Jak pomysłowo urządzić królestwo malucha?

Jak pomysłowo urządzić pokój dziecięcy, by był dla malucha bezpieczną przystanią?Źródło: E-lotari.pl
dziw3t2
dziw3t2

Pokój dziecka staje się w pierwszych latach jego życia malucha bajkową krainą, która mieści cały jego świat. Dlatego szczególnie istotna jest taka aranżacja pokoju dziecięcego, by pobudzała wyobraźnię naszej pociechy, a zarazem tworzyła bezpieczną przystań. Jak pomysłowo urządzić królestwo malucha? Aranżacja pokoju dla niemowlaka - komfort od momentu narodzin

Pierwszy pokój maluszka, w którym dziecko będzie spało po kilkanaście godzin na dobę, powinien być urządzony tak, by zapewnić małemu lokatorowi odpowiednie warunki do drzemki. Postaw na ciepłe pastelowe kolory oraz neutralne i niedrażniące światło, najlepiej przefiltrowane przez rolety w przyjemnych dla oka odcieniach. W miarę możliwości zrezygnuj z rolet z głośno pracującym mechanizmem - szybko się przekonasz, że w domu, w którym mieszka dziecko, cisza jest na wagę złota! Istotną funkcją rolet w pokoju niemowlaka jest też delikatne przyciemnienie - zbyt jasne światło nie działa dobrze na oczy dziecka i może u niego powodować rozdrażnienie (wybierz np. pastelowe rolety z kolekcji Słodka Kraina dostępne w sklepie internetowym Lotari)
.

Równie ważne jak odpowiednie światło są w pokoju malucha słodkie detale, które wprowadzają przytulną atmosferę. Mali pluszowi towarzysze dziecięcych snów i dyskretna muzyka kołysanki pozwolą niemowlakowi poczuć się bezpiecznie i komfortowo od pierwszych chwil życia. Pamiętaj jednak, że zbyt wiele bodźców takich jak kolorowe i głośne zabawki, ostre światło czy zbyt intensywne kolory na ścianach nie sprzyjają wypoczynkowi.

Aranżacja pokoju dla starszego dziecka - bajkowa kraina

Z czasem dziecięca sypialnia z pastelowego zakątka przeobraża się w pełen żywszych barw pokój zabaw. Dziecko w wieku trzech lat korzysta z niego w sposób coraz bardziej świadomy, dlatego urządzając jego małe królestwo, spytaj malucha o zdanie - dowiedz się, jakie są jego ulubione kolory i bajkowi bohaterowie. Najważniejsze, żeby aranżacja pokoju kilkuletniego dziecka nie była monotonna. Zarówno znaczne powierzchnie ścian, jak i okien czy posadzki warto kreatywnie wykorzystać. Ściana pomalowana farbą tablicową pozwoli maluchowi wyżyć się artystycznie, podłoga z trójwymiarowym dywanem obrazującym mapę miasteczka przyciągnie jego uwagę na długie godziny, a rolety okienne z motywem ulubionego bohatera pobudzą wyobraźnię malucha.

dziw3t2

Dzieci uwielbiają towarzystwo przyjaznych postaci misiów, kaczuszek czy leśnych zwierzątek (takich jak sowa Grażka czy lisek Florek - rolety, tapety i dodatki z ich wizerunkiem znajdziesz w sklepie internetowym Lotari)
. By maluch o każdej porze dnia był otoczony ulubionymi bajkowymi przyjaciółmi, możesz zaakcentować ich obecność, oklejając meble kolorowymi samoprzylepnymi naklejkami. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwa aplikacja, jak również to, że można je odkleić bez pozostawiania śladów. Nie bez znaczenia jest też to, że gdy dziecko podrośnie i dekoracja przestanie mu się podobać, usunięcie jej nie przysporzy ci problemów.

dziw3t2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dziw3t2