Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
03-10-2016 09:48

Jak perfekcyjnie zbudować dom?

Budowa domu jest jednym z największych wyzwań, którym musimy sprostać. Po załatwieniu wszystkich formalności prawnych można przejść do właściwej budowy. Zanim jednak zaczniemy wykonywać fundamenty, należy sprawdzić jakość podłoża.

Jak perfekcyjnie zbudować dom?Źródło: Fotolia
d4mlg4w
d4mlg4w

Budowa domu jest jednym z największych wyzwań, którym musimy sprostać. Po załatwieniu wszystkich formalności prawnych można przejść do właściwej budowy. Zanim jednak zaczniemy wykonywać fundamenty, należy sprawdzić jakość podłoża.

W przypadku podłoża o zbyt słabych parametrach najkorzystniejszym rozwiązaniem może być wymiana gruntu rodzimego na mieszankę wypełniającą GRUNTON. Mieszanki te przygotowywane są na skomputeryzowanych węzłach betoniarskich i dostarczane na budowę w postaci gotowej do użycia. Zakładowa Kontrola Produkcji na węzłach CEMEX zapewnia stałe parametry i wysoką jakość produktu.

Na odpowiednio przygotowanym podłożu można rozpocząć prace przygotowawcze do wykonania właściwej konstrukcji. Wszystkie elementy konstrukcyjne, takie jak płyta czy ławy fundamentowe, ściany, nadproża oraz strop, najlepiej wykonać z betonu specjalnie w tym celu zaprojektowanego, czyli XtraBET. XtraBET to beton konstrukcyjny o wyższej wytrzymałości długoterminowej. Zwiększenie wytrzymałości długoterminowej betonu wynika z zastosowania odpowiedniej receptury oraz użycia specjalnych spoiw podczas ich produkcji. Takie rozwiązania powodują znacznie wyższy przyrost wytrzymałości betonu XtraBET w późniejszym okresie dojrzewania. Zwiększa się ona nawet w okresie 90-360 dni. XtraBET to także beton konstrukcyjny przyjazny środowisku – w produkcji jego betonów emisja CO2 została ograniczona o ponad 30 proc.

Elementy murowe typu cegły lub pustaki ceramiczne, bloczki z betonu lub gazobetonu najkorzystniej jest połączyć zaprawą murarską XtraMUR. Są to produkowane na węźle betoniarskim zaprawy, dostarczane na budowę betonomieszarkami jako gotowy do użycia produkt. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza budowę oraz redukuje koszty robocizny. W wyniku zastosowania nowoczesnych materiałów gotowe zaprawy murarskie XtraMUR zachowują właściwości robocze nawet do 36 godzin od momentu ich wyprodukowania. Oznacza to, że można je wykorzystywać przez 3 zmiany robocze. Inwestorzy oszczędzają czas, który musieliby poświęcić na przygotowanie kolejnych porcji zapraw w betoniarce oraz pieniądze – z powodu niższych kosztów transportu.

d4mlg4w

Po wykonaniu stanu surowego jesteśmy dopiero w połowie drogi, gdyż pozostaje nam niezwykle czaso- i kosztochłonny proces, jakim jest wykończenie.

Tradycyjne wykonanie podkładu pod posadzkę jastrychową niesie ze sobą sporo trudności. Jest ono pracochłonne, powoduje powstawanie dużej ilości odpadów, a wypełnianie ewentualnych różnic w wysokości styropianem lub samą masą posadzki jest bardzo kosztowne. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest wykonanie podkładu z pianobetonu INSULARIS PIANO, który ze względu na swoje właściwości pozwoli na łatwe i szybkie wykonanie podkładu. INSULARIS PIANO to pianobetony, czyli lekkie betony o doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej i akustycznej. Dzięki płynnej konsystencji gwarantują dobre wypełnienie przestrzeni wokół rur i innych instalacji, izolując i chroniąc je przed uszkodzeniami, a także łatwo otulają różnego rodzaju filary, słupy i schody. Pozwala to uniknąć uciążliwego układania i docinania tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych oraz związanych z tym niedokładności montażu. Niebywałą zaletą tego materiału jest klasa ognioodporności A1,
która wpływa na bezpieczeństwo nasze oraz rodziny.

TUTAJprzeczytasz więcej o najlepszym betonie do budowy domu

Po wykonaniu jastrychu czeka nas jeszcze ułożenie warstwy wykończeniowej, czyli np. paneli, płytek lub wykładzin. Warto jednakże rozważyć wykończenie posadzką dekoracyjną SLID ART. Są to cienkowarstwowe, mineralne posadzki dekoracyjne zastępujące tradycyjne wykończenia podłóg. Mogą być naturalną i elegancką dekoracją wszystkich pomieszczeń. SLID ART oferuje nieskończenie wiele możliwości tworzenia gładkich, monolitycznych posadzek. Szeroka paleta kolorów i wykończeń pozwala na indywidualne i niepowtarzalne aranżacje wnętrz, bez względu, czy jest to budynek nowy, czy poddawany renowacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że posadzkę SLID ART można układać na jastrychach cementowych i anhydrytowych, również z ogrzewaniem podłogowym. Rozwiązanie, ze względu na swoje właściwości, może być także stosowane na powierzchniach pionowych. Całkowita grubość posadzki wynosi jedynie 2-4 mm.

d4mlg4w

Mając wykończony dom, możemy zająć się aranżacją terenu wokół niego.

Chcąc zapewnić sobie nietuzinkowy podjazd lub ścieżkę do domu, warto rozważyć zastosowanie betonu DECO STONE. Są to nawierzchnie betonowe z eksponowanym kruszywem, który w naturalny sposób komponują się z otaczającą zielenią oraz budynkami. Mnogość barw, stosowanych kruszyw oraz stopnia ich ekspozycji daje niezliczone możliwości w kształtowaniu wyglądu nawierzchni. DECO STONE doskonale komponuje się również z tradycyjną kostką brukową lub granitową.

d4mlg4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlg4w