Trwa ładowanie...
d2b7iwz
Artykuł sponsorowany

Jak obniżyć rachunki za wodę? Pralki, które pomogą ci oszczędzać pieniądze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak obniżyć rachunki za wodę? Pralki, które pomogą ci oszczędzać pieniądze
(Candy)
d2b7iwz

Przeciętna 4-osobowa rodzina, korzystając z 10-letniej pralki, zużywa rocznie aż 25 tys. litrów wody. Średnio za dostarczenie i odprowadzenie wody płaci się ok. 10 zł za metr sześcienny. Dużo, prawda? Szybki rachunek i dochodzisz do wniosku, że przy samej zmianie sposobu prania możesz sporo zaoszczędzić. Jak to zrobić?

Szukasz oszczędności w gospodarstwie domowym? Przyjrzyj się swojemu zużyciu wody. Prysznic zamiast wanny, ekonomiczna zmywarka zamiast ręcznego mycia naczyń i… wydajna pralka. Sprawdź, jak oszczędzać dzięki mądremu wyborowi nowego urządzenia, które odmieni twój domowy budżet.

1. Zredukuj zużycie wody dzięki nowoczesnej pralce

d2b7iwz

Stare urządzenia pobierają nawet 100 litrów podczas jednego cyklu. Takie zużycie wody to już przeszłość. Dzisiejszym standardem jest wykorzystanie ok. 50 litrów w czasie prania. Potrzebujesz jeszcze większych cięć? Z marką Candy to się uda!

Poznaj pralkę Candy GV34 126D3 - ekonomiczne, smukłe urządzenie, które zapewni ci obniżenie rachunków za wodę. Podczas jednego prania sprzęt marki Candy zużywa jedynie 40 litrów wody! Pomyśl, że w zaoszczędzonej wodzie mógłbyś umyć np. kilka kompletów naczyń.

Dodatkowym atutem modelu Candy GV34 126D3 jest jego 6-kilogramowy wsad, który nie pozwoli ci czekać do końca tygodnia na napełnienie pralki. Dodatkowo dość wąskie urządzenie idealnie sprawdzi się w łazienkach, w których każdy centymetr okazuje się na wagę złota.

2. Nie zważaj na wypełnienie pralki, czyli urządzenia z automatyką wagową

Jutro spotkanie, a twoja koszula leży w prawie pustym koszu na bieliznę? Natura oszczędnego gospodarza nie pozwala ci włączyć pralki, dopóki bęben nie będzie pełny? Wypróbuj urządzenie dostosowujące parametry prania do ilości ubrań.

d2b7iwz

Marka Candy przedstawia – automatyka wagowa. W roli głównej model Candy GSF 1510 LWHC3/1 charakteryzujący się innowacyjnym systemem wyważenia wsadu. Inteligentna technologia sprawia, że oszczędzasz wodę i energię dzięki dopasowaniu czasu prania do wielkości załadunku. Jeśli więc do pojemnej pralki z 10-kilogramowym wsadem włożysz mniejszą liczbę ubrań, cykl prania zostanie odpowiednio skrócony. Czego chcieć więcej?

3. Klasa energetyczna w służbie twojego portfela

Nie zapominaj o tym, że włączając pralkę, zużywasz także energię elektryczną. Dbając o ograniczenie zużycia wody, warto zwrócić uwagę także na ten aspekt. Najprostszą metodą umożliwiającą rozpoznanie, które urządzenie pozwoli ci na obniżenie rachunku, jest sprawdzenie klasy energetycznej. Najbardziej opłacalnym typem, mimo że na starcie nieco droższym od innych modeli, okaże się urządzenie o klasie A+++.

Jeśli pierzesz stosunkowo często, postaw na pralkę energooszczędną o najwyższej klasie, z dość dużym wsadem i dodatkowo o niewielkim zużyciu wody. Takie połączenie zyskasz, wybierając model Candy GV158 TWC3. Urządzenie charakteryzuje się pojemnością 8 kilogramów, posiada klasę A+++ i zużywa tylko 44 litry wody podczas jednego cyklu. Zestaw zalet, który idealnie odpowiada potrzebom 4-osobowej aktywnej rodziny.

Który ze sposobów na ograniczenie wysokości rachunku wybierzesz?

d2b7iwz

Podziel się opinią

Share

d2b7iwz

d2b7iwz