Trwa ładowanie...

Jak obliczyć składkę za ubezpieczenie na życie z pomocą kalkulatora online?

Chcesz kupić ubezpieczenie na życie, ale obawiasz się, że miesięczna składka będzie zbyt wysoka? Sprawdź, ile zapłacisz za polisę, korzystając z prostego w obsłudze, darmowego kalkulatora online. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Materiał sponsorowany przez Pru
 Źródło: materiały partnera
d38xpp8
d38xpp8

Kalkulator ubezpieczeniowy online to proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci samodzielnie wyliczyć szacowaną kwotę składki ubezpieczenia na życie. Jak z niego skorzystać?

Jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń online? 

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada na stronach własne kalkulatory online, których struktura może znacząco się od siebie różnić. Aby precyzyjnie wyjaśnić, jak działa to proste w obsłudze narzędzie, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator ubezpieczeń na życie Pru.

Aby obliczyć składkę ubezpieczenia na życie online wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund.

1. Wejdź na stronę https://www.pru.pl/ubezpieczenia-na-zycie-kalkulator/

d38xpp8

2. Wybierz rodzaj ubezpieczenia, które Cię interesuje. Przyjmijmy, że będzie to ubezpieczenie na życie z opcją wypłaty świadczenia także w przypadku poważnego zachorowania.

3. Naciśnij przycisk Oblicz składkę umieszczony pod okienkiem z wybranym ubezpieczeniem.

4. Wypełnij kolejne pola podając wiek, jak długo chcesz być ubezpieczony oraz na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć swoje życie. Zaznacz także, czy chcesz dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek poważnego zachorowania.

5. Naciśnij przycisk Oblicz. Gotowe. Tuż pod przyciskiem oblicz i sumą ubezpieczenia pojawi się wynik kalkulacji, który również możesz pobrać w pliku pdf.

d38xpp8

Czy realna kwota składki może różnić się od tej wskazanej przez kalkulator? 

Kalkulator ubezpieczeń online wymaga podania jedynie podstawowych informacji na temat osoby, która chce ubezpieczyć swoje życie. Na ich podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe nie może w pełni ocenić ryzyka towarzyszącego zawarciu umowy z konkretną osobą. Precyzyjne wyliczenie kwoty składki jest możliwe dopiero po wypełnieniu ankiety medycznej, obrazującej aktualny stan zdrowia.

Czy warto wybrać najtańsze ubezpieczenie? 

Dla wielu osób kwota miesięcznej składki to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyborze konkretnej oferty. Warto jednak pamiętać, że niska składka to także niska suma ubezpieczenia. W przypadku niskiej sumy ubezpieczenia może się okazać, że wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenie nie wystarczy na pokrycie najważniejszych potrzeb rodziny (np. spłaty kredytu hipotecznego). W takich okolicznościach polisa spełni więc swoją rolę jedynie po części. Bliscy zmarłego wciąż mogą pozostać z obowiązkiem uregulowania odziedziczonych zobowiązań.

Jakie ubezpieczenie wybrać, aby… nie żałować? 

Nie wszyscy wiedzą, że polisa na życie może spełniać kilka różnych funkcji. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje bowiem nie tylko klasyczne ubezpieczenia na życie, zapewniające wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale także umowy dodatkowe, zapewniające dodatkowe środki w przypadku pobytu w szpitalu, zdiagnozowania poważnej choroby czy inwalidztwa.

d38xpp8

Jeśli zależy Ci na tym, aby ubezpieczyć swoje życie, jednocześnie oszczędzając na emeryturę, możesz sięgnąć także po polisę ochronno – oszczędnościową. Jeśli w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczony umrze, jego bliscy otrzymają od towarzystwa ubezpieczeniowego świadczenie. Jeśli jednak ubezpieczony dożyje do wskazanego w umowie wieku, ubezpieczyciel wypłaci mu zaoszczędzone przez cały okres trwania umowy środki, które pomogą mu spędzić dostatnią i bezpieczną finansowo jesień życia.

Dobre ubezpieczenie na życie powinno być precyzyjnie dostosowane do potrzeb ubezpieczonego oraz jego bliskich. Tylko wtedy zapewni skuteczną ochronę, uchroni przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń losowych i pomoże z nadzieją patrzeć w przyszłość nawet w trudnych momentach.

Powyższy artykuł zawiera wybrane informacje na temat niektórych cech umowy ubezpieczenia oferowanej przez Prudential International Assurance plc S.A. Oddział w Polsce. Przez zawarciem umowy ubezpieczenia prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Materiał sponsorowany przez Pru
d38xpp8
d38xpp8