Trwa ładowanie...
d36mgc6

Jak na chmurce. Materac dopasowany do kręgosłupa. Rozważ zakup

Jeśli nie możesz zasnąć, budzisz się w środku nocy, a rano narzekasz na kręgosłup, problem tkwi w nieodpowiednim materacu. Zmiana wyjdzie ci na zdrowie, warto więc zastanowić się, jakie wypełnienie wybierać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiednia grubość i dobre wypełnienie to podstawa
Odpowiednia grubość i dobre wypełnienie to podstawa (Shutterstock.com)
d36mgc6

Polecamy materace o specyficznej budowie, która jest dopasowana do potrzeb kupujących. Jeśli marzysz o posłaniu, które sprawi, że poczujesz się jak na chmurce, warto przejrzeć propozycje.

Zadaniem materaca jest takie podparcie ciała, by kręgosłup znajdował się w pozycji jak najbardziej zbliżonej do naturalnej. W ten sposób zapewniamy sobie odpowiednią regenerację sił podczas snu, a także poprawienie stanu kręgosłupa. Liczy się nie tylko wygoda, ale również wytrzymałość, dlatego należy dopasować materac nie tylko do wzrostu, ale również do masy ciała.

d36mgc6

Materace dzielimy na sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe i termoelastyczne. Każdy rodzaj ma inne właściwości oraz cenę. Ważne, by znaleźć balans między jakością wykonania a kosztem.

Materace sprężynowe

To podstawowy model, który dawniej cieszył się dużą popularnością. Różnica między poszczególnymi materacami tkwi w liczbie zwojów w każdej sprężynie. Im więcej, tym grubszy i bardziej miękki jest materac. Osoby, którym zależy na największym komforcie snu, powinny wybierać materac o dużej liczbie skrętów. Aby sprężyny nie były zbyt mocno wyczuwalne przez materiał, umieszcza się na nich dodatkowe warstwy, takie jak ochronna pianka czy wkładka tapicerska. Największą zaletą tego typu materaców jest cena, z drugiej strony możliwość dopasowania go do krzywizny kręgosłupa pozostawia sporo do życzenia.

d36mgc6
Shutterstock.com
Podziel się

Materace kieszeniowe

To model chętnie wybierany przez kupujących ze względu na niską cenę. Jego struktura przypomina materac sprężynowy, z tym że każda sprężyna jest zamknięta w specjalnej kieszonce, a następnie sklejana. To zapobiega przypadkowemu przemieszczaniu się sprężyn i wypaczaniu materaca. To koszt niewiele większy niż zwykły materac sprężynowy, dlatego warto rozważyć zakup.

d36mgc6

Materace lateksowe

W przeciwieństwie do kieszeniowych i sprężynowych, materace lateksowe wykonane są z jednolitego materiału, który zapewnia dobre dopasowanie do pleców. W dodatku znika problem ze stopniowym odkształcaniem się materaca w miejscu, w którym śpisz. Lateks ma strukturę przypominającą plaster miodu co pozwala utrzymać go w odpowiednim kształcie, a duża liczba mikroskopijnych porów zapewnia odpowiednią wentylację. Niewątpliwą zaletą jest również to, że materac nie skrzypi przy każdym ruchu, jak ma to miejsce w przypadku sprężyn.

d36mgc6

Materace termoelastyczne

To gwarancja najlepszego dopasowania do kształtu ciała i krzywizny kręgosłupa, ale również najwyższa cena. Podczas snu ciało nagrzewa materac, który optymalnie układa się na całej długości. Największą zaletą takiego rozwiązania są świetne właściwości ortopedyczne, dlatego poleca się je szczególnie osobom z rozmaitymi schorzeniami kręgosłupa.

Podziel się opinią

Share

d36mgc6

d36mgc6
d36mgc6