Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
sypialnia
06-02-2019 10:37

Jak łatwo dobrać narzutę na łóżko do sypialni?

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Dbając o wystrój wnętrza, warto dokładnie przemyśleć jego wielkość, wysokość, rodzaj zagłówka i pościeli. Aby łóżko prezentowało się doskonale każdego dnia, warto również zadbać o odpowiednie dodatki, wśród których kluczowymi są narzuty na łóżka. Dobrane do rozmiarów narzuty na łóżko do sypialni nie tylko wpłyną na estetykę sypialni. Pozwolą one zakryć pościel, a nawet posłużą jako dodatkowe okrycie podczas zimnych nocy. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać narzutę na łóżko, przedstawiamy kilka ważnych rad.

Jak łatwo dobrać narzutę na łóżko do sypialni?Źródło: Shutterstock.com
d1v14gs

Jak dobrać narzutę na łóżko?

Ładne narzuty na łóżko dodają uroku i elegancji sypialni. Wybierając tekstylia, które mają służyć jako narzuty na łóżko sypialniane powinniśmy pamiętać, że muszą one harmonijnie współgrać z wystrojem pokoju i uzupełniać go. Przeglądając oferty sklepów, zwrócić należy uwagę przede wszystkim na cztery zasadnicze elementy:

  • Dobierz właściwy rozmiar narzuty na łóżko. Rozmiar narzuty na łóżko może być bardzo różny, a jego wybór powinien być podyktowany funkcją, jaką narzuty na łóżko sypialniane mają pełnić. Jeśli chcemy, aby narzuty na łóżko przykrywały je w całości, powinniśmy zdecydować się na rozmiar narzuty większy o wysokość łóżka (od podłogi do krańca materaca). Warto w takim przypadku doliczyć kilka dodatkowych centymetrów, gdyż pościel z pewnością „uniesie” odrobinę narzutę na łóżku. Jeśli natomiast chcemy, aby narzuta jedynie przykrywała pościel, wybrać możemy standardowe rozmiary – odpowiadające najczęściej wymiarom materaca lub pościeli. Dla przykładu dla standardowej wielkości podwójnego łóżka najlepsza będzie narzuta na łóżko 160x200. Oferty sklepów rozbudowane są często również o dostosowane wielkością do rozmiarów narzuty na łóżko dla dzieci, a także najczęściej kolorowe narzuty na łóżko młodzieżowe.
  • Wybierz odpowiedni materiał narzuty na łóżko do sypialni. Wysoka jakość jest tutaj kluczem. Narzuty na łóżka stosujemy, aby osłonić pościel i łóżko. Co więcej, to właśnie ona jest zawsze na widoku. Dlatego też wybierajmy narzuty na łóżko do sypialni wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie gniotą się łatwo, a także takie, których nie będzie trzeba często prać lub prasować. Decydując się na wyposażenie łóżka w narzutę, warto wybrać co najmniej dwa jej rodzaje – ciepłą zimową, oraz lekką i cienką na lato.
  • Wybierz harmonizujące z wnętrzem sypialni kolory i wzory narzuty na łóżko. Wybierając narzuty na łóżko kierujemy się własnym gustem oraz estetyką. Warto jednak pamiętać, że jednobarwne i gładkie narzuty na łóżko do sypialni dodają elegancji, ale z łatwością dostrzeżemy na nich zabrudzenia, plamy czy zagniecenia. Wzorzyste narzuty na łóżko są zdecydowanie bardziej praktyczne – bardzo trudno dostrzec na nich brud czy plamy. Narzuta na łóżko sypialniane jest doskonałym dodatkiem dekoracyjnym. Dlatego też możemy dopasować barwę narzuty do kolorystyki sypialni lub wprowadzić wyraźny kontrast barw. Decyzja zależy od indywidualnych preferencji i wyobraźni.
  • Osoby z zacięciem designerskim mogą dobrać do narzuty na łóżko ciekawe dodatki, jak na przykład wykonane z tego samego materiału poszewki na poduszki, a nawet zasłony czy pokrycie fotela. Takie zestawienia z pewnością wpłyną na harmonię i wizerunek sypialni.

Idealnie dobrane dodatki do sypialni potrafią w mgnieniu oka zmienić postrzeganie całego pokoju. Narzuty na łóżko są wspaniałym przykładem na to, jak szybko i skutecznie zmienić design sypialni.

d1v14gs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v14gs