Trwa ładowanie...
półki
25-03-2013 15:14

Jak i gdzie przechowywać zabawki?

Jak i gdzie przechowywać zabawki?Źródło: shutterstock
d2zfp31
d2zfp31

Nie ma chyba domu z dziećmi, w którym na pewnym etapie nie pojawiłby się problem przechowywania zabawek. Nawet się nie zorientujemy, kiedy zdominują one dziecięcy pokój. Ale i na to jest rada – trzeba opracować koncepcję ich właściwego ulokowania.

Nie powinno być z tym problemów, bo wybór pudełek, pojemniczków, skrzyń i kuferków w ofercie sklepów dla dzieci jest ogromny, może nawet za duży. Rodzaj, wzór i liczbę pojemników trzeba dopasować do wielkości pokoju i jego wystroju, rodzaju zabawek, które ma dziecko i oczywiście do ich liczby. Faktem jest, że są koniecznym wyposażeniem pokoju dziecięcego. Porządkują nie tylko przestrzeń, ale też same zabawki, które są niepokornym wyposażaniem pokoju dziecięcego.

Wszystko na swoim miejscu

Z wyborem pojemnika nie będziemy mieć problemu, ale warto jeszcze pamiętać o tym, by odpowiednio dobrać go do rodzaju zabawek. Oto jakie mamy możliwości przechowywania dziecięcych zabawek i co najlepiej chować do określonych pojemników.

  • Skrzynia lub kosz na zabawki - ze względu na swoje rozmiary, jest to tak naprawdę dodatkowy mebel. Warto tu chować zabawki nieużywane codziennie, np. pudełka z puzzlami, gry planszowe czy większe gabarytowo samochody.
  • Szuflada w łóżku - jeśli dysponujemy taką pod dziecięcym łóżkiem, a nie jest ona zajmowana przez pościel, warto tam ulokować rzadziej używane zabawki np. kręgle, niektóre pluszaki lub piłki. Taka szuflada może spełnić funkcję skrzyni, oszczędzając miejsce.
  • Półki - oczywiście uporządkowanie zabawek, nie oznacza, że mamy je wszystkie schować. W końcu urok dziecięcego pokoju to także zabawki! Te najbardziej popularne i doceniane przez dzieci np. lalki i samochody aż żal chować! Kolekcja resoraków albo przepięknych lalek, aż prosi by ją podziwiać. Dlatego koniecznie powinna zająć miejsce na honorowym i odpowiednio eksponowanym miejscu – np. na półce nad łóżkiem.
  • Pudełka - najlepiej sprawdzą się do przechowywania drobnych przedmiotów. Są niezastąpione w dziecięcym pokoju. Ich wybór jest także największy. Plastikowe, idealnie nadają się do przechowywania klocków – najlepsze będą takie z przykrywką i kółkami, by nie było problemu z ich przemieszczaniem. Materiałowe, są zwykle mniejsze, dlatego będą idealne do przechowywania płyt, małych książeczek czy drobnych przedmiotów jak figurki zwierząt. Papierowe, możemy kupić gotowe albo zrobić samemu (np. odpowiednio obkleić te po butach) są idealne do przechowywania akcesoriów plastycznych – kredek, dziecięcych nożyczek czy plasteliny.
  • Siatki na zabawki - specjalne, kolorowe siatki do powieszenia np. nad łóżkiem, przydadzą się do przechowywania raczej lekkich przedmiotów, np. piłek czy pluszaków. Zdobią dziecięcy pokój. Idealnie pasują do wnętrza w stylu marynarskim albo pirackim.
d2zfp31

Przechowywanie na dłużej

Tak zwane zabawki sezonowe (zabawki do piaskownicy, czy jabłuszka na śnieg), powinniśmy zawsze chować nieco głębiej – na pawlaczu lub w garderobie. Głównie dlatego, że zajmują tylko tak cenne w dziecięcym pokoju miejsce i szkoda, by niepotrzebnie zagracały przestrzeń przez długi okres ich nieużywania.

Segregacja zabawek

Co jakiś czas warto zweryfikować zabawki, które ma nasza pociecha. Przeciętne dziecko, zwykle ponad połową się nie bawi! Wybierzmy te, których dziecko rzeczywiście używa na co dzień (te ulubione), pozostałe oddajmy innym dzieciom, które będą się nimi bawić. Nawet najładniejsze i najlepiej dobrane pojemniczki nie są w stanie pomieścić wszystkich dziecięcych skarbów.

d2zfp31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zfp31