Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Bank Polskiej Spółdzielczości

Jak dofinansować proekologiczne inwestycje domowe?

Nowe instalacje domowe, takie jak fotowoltaika, nowy piec czy okna, to nie tylko inwestycja w komfort mieszkania i jakość życia, ale też istotne działania proekologiczne, które w perspektywie kilku lat pozwolą na znaczące zredukowanie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego.

Share
Jak dofinansować proekologiczne inwestycje domowe?
Fot: ©katarzyna - stock.adobe.com
d2jffxo

Najczęstszym problemem, który powstrzymuje wielu ludzi przed tego typu inwestycjami, jest jedynie wysoki koszt, który trzeba ponieść na start. Na szczęście, istnieją banki oferujące pomoc w postaci odpowiednich instrumentów finansowych, pozwalających na uzyskanie wsparcia w zakresie finansowania EKO inwestycji.

Po kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na cele ekologiczne można zgłosić się do Banków Spółdzielczych z Grupy BPS oraz Oddziałów Banku BPS. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć zarówno na poważne inwestycje w gospodarstwie domowym, jak na przykład termomodernizacja budynku, montaż instalacji pozyskujących energię z odnawialnych źródeł energii, jak i na znacznie mniejsze przedsięwzięcia, jak wymiana okien i drzwi lub nawet zakup ekologicznego środka transportu, jakim jest rower.

O szczegółach tych rozwiązań finansowych, a także o idei, która przyświecała ich tworzeniu, opowiada wiceprezes zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości, Krzysztof Kokot.

Grupa BPS: EKO kredyt - dlaczego warto? Rozmowa z wiceprezesem Banków Polskiej Spółdzielczości, Krzysztofem Kokotem

Materiał partnera: Bank Polskiej Spółdzielczości
d2jffxo

Podziel się opinią

Share
d2jffxo
d2jffxo