Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
meble ogrodowe
30-07-2019 11:08

Jak czyścić drewniane meble ogrodowe?

Drewno to jedno z najpopularniejszych materiałów, z których wykonane są meble ogrodowe. Przede wszystkim jest to związane z ich naturalnym charakterem, a także łatwy dopasowywaniem do różnych stylów. Jednak pamiętajmy, że są też stosunkowo wymagające, ponieważ konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki czemu będą przez wiele lat zachwycały swoim wyglądem. Zatem dowiedzmy się, jak robić to w prawidłowy sposób.

Artykuł sponsorowany
Jak czyścić drewniane meble ogrodowe?Źródło: pexels
dotnbzv
dotnbzv

Dlaczego pielęgnacja drewna jest ważna?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że wraz z upływem czasu drewno może zmieniać swój wygląd. Szczególnie jest to związane z kontaktem z deszczem bądź środkami czystości. Wtedy zazwyczaj dostrzegamy znikający blask, który charakteryzuje nowe meble drewniane. Jednak nie utracimy tego na zawsze, jeżeli zadbamy o odpowiednią pielęgnację, która nie wymaga wiele czasu, a pozwoli nam cieszyć się ciągle dobrze prezentującymi się meblami.

Jak powinniśmy czyścić drewniane meble ogrodowe?

Zauważmy, że istnieje parę zasad, według których powinniśmy postępować wtedy, gdy chcemy wykonywać prawidłową pielęgnację drewnianych mebli ogrodowych. Przede wszystkim większość z nich nie powinno się czyścić przy pomocy wody. W końcu to często ona odpowiada za utratę blasku. Jednak zauważmy, że wiele zależy od konkretnego modelu, a niektóre z nich są pokryte lakierem lub bejcom, które sprawiają, że są wodoodporne. Poza tym istotna jest firma oraz sklep jak Home & Garden, ponieważ to właśnie oni odpowiadają za wysoką jakość mebli.

Pozbądźmy się kurzu

Pamiętajmy, że w każdym przypadku prawidłowa pielęgnacja drewnianych mebli ogrodowych powinna rozpocząć się od pozbycia się kurzu, a także odtłuszczeniu całej powierzchni. W tym celu możemy wykorzystać np. odkurzacz, który ma specjalną nakładkę. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że na pewno nie powstaną rysy na drewnianej powierzchni. Jednak dobrze sprawdzi się również wilgotna szmatka z mikrofibry, ale później musimy pamiętać o tym, by wszystkie meble wytrzeć do sucha.

Nałóżmy właściwy preparat

Jeżeli mamy już zupełnie oczyszczoną powierzchnię, to możemy przystąpić do kolejnego etapu pielęgnacji drewnianych mebli ogrodowych, czyli nałożenie właściwych preparatów. Bez wątpienia jest to najważniejszych krok w trakcie konserwacji, dlatego dokonajmy właściwej decyzji. Do wyboru mamy preparaty, dzięki którym zmienimy kolor, nałożymy dodatkową warstwę ochronną lub zabezpieczymy przed kurzem i wodą.
Zauważmy jednak, że substancje, jakie nałożymy na drewniane meble ogrodowe, powinny być dopasowane do materiału, z jakiego zostały wykonane. Dzięki temu na pewno nie zetrzemy pierwszej warstwy ochronnej.

dotnbzv

Najpopularniejsze preparaty ochronne i sposoby czyszczenia

• Oleje – sprawdzi się w przypadku olejowanego wyposażenia. W tym przypadku do czyszczenia wystarczy szmatka nasączona w oleju.
• Woski – należy go wybierać do mebli woskowanych. Zwróćmy uwagę na to, by preparaty do czyszczenia miały w swoim składzie wosk.
• Lakier – wybieramy go do lakierowanych sprzętów i czyścimy przy pomocy specjalnych mleczek, pasty lub sprejów.

Artykuł sponsorowany
dotnbzv

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dotnbzv