Trwa ładowanie...

Jak aktywnie regenerować się podczas snu?

Powiedzenie "w zdrowym ciele, zdrowy duch" nie wzięło się znikąd. Aby zadbać o naszą kondycję psychiczną, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o nasze ciało. Jak to zrobić, kiedy niemal każdy z nas cierpi na deficyt czasu? Sport, regularne ćwiczenia? Odpowiedź jest banalna. Najlepszym sposobem jest sen. Noc to czas, kiedy nasz organizm regeneruje się najlepiej i najefektywniej.

Materiał partnera: FDM
 Źródło: materiały partnera
d1qs8ze
d1qs8ze

Wielu z nas cierpi na przewlekłe zmęczenie wynikające z przepracowania, niewłaściwego trybu życia i nadmiaru obowiązków. Jesteśmy przez to mniej skoncentrowani, rozdrażnieni, mamy problemy z pamięcią. Przewlekłe zmęczenie to też spadek odporności czy pojawiające się lęki i stan roztargnienia. Można jednak temu zaradzić bez konieczności brania leków czy suplementów. Owszem, w skrajnych przypadkach są one niezbędne. Jednak przed rozpoczęciem takiej kuracji należy skonsultować się z lekarzem. Najlepszym, ale i najtańszym rozwiązaniem jest.. sen. Długi i efektywny potrafi zdziała cuda. Ale jak go sobie zapewnić?

Materac to podstawa

Za prawidłowy i długi sen odpowiada w dużej mierze materac do spania. Ale nie może to być zwykły model, który wybraliśmy przypadkowo. Musi on być dopasowany do naszych oczekiwań i potrzeb. Najlepiej poszukać takiego rozwiązania, które idealnie zaopiekuje się naszym umęczonym ciałem. Skoro nie mamy czasu dosłownie na nic, do maksimum musimy wykorzystać noc i czas, kiedy śpimy. To wtedy w naszym ciele zachodzą procesy naprawcze – regeneruje się mózg i umęczone mięśnie. To, jak i na czym śpimy, wpływa na naszą formę. Dlatego też rozważny i podparty dobrym rozeznaniem wśród materacy wybór, pozwoli nam wykorzystać noc do nabrania sił na kolejny dzień.

Źródło: materiały partnera

Jaki właściwy model wybrać?

Idealny materac dla osób, które szukają efektywnego wypoczynku i sposobu na regenerację, powinien charakteryzować się określonymi parametrami. Przy jego wyborze należy uwzględnić wzrost oraz wagę ciała i ewentualne schorzenia. To zapewni nam komfort i wygodę tak potrzebną każdej nocy. Następnie trzeba rozważyć stopień twardości w skali H oraz rodzaj powierzchni do spania, która będzie odpowiednia dla umęczonych mięśni, stawów i umysłu. Z jednej strony materac powinien być na tyle twardy, żeby dobrze podpierał całe ciało, a w szczególności kręgosłup na całej jego długości. Z drugiej zaś, powierzchnia do spania musi być na tyle miękka, by nie uciskać mięśni, stawów oraz nie blokować przepływu krwi w tętnicach. Znając charakterystykę materaca, który zadba o zmęczone ciało, można zacząć poszukiwania właściwego modelu.

d1qs8ze

Wychodząc naprzeciw klientom, producenci łóżek, materacy i akcesoriów do spania umieszczają na swoich stronach internetowych różnego rodzaju narzędzia, które pomagają w wyborze właściwych rozwiązań do sypialni. Mogą to być różnego rodzaju filtry wyboru czy konfiguratory, które zdecydowanie ułatwią dobrać materac adekwatnie do potrzeb. Wystarczy wybrać, wiek, wagę, cenę oraz dodatkowe preferencje, takie jak antyalergiczność, ulubioną pozycję spania czy twardość materaca. W efekcie zostaną nam zaprezentowane modele z uwzględnieniem wszystkich naszych wymagań.

Gdyby ktoś jednak nie ufał tego typu rozwiązaniom, może bezpośrednio skontaktować się z producentem i skorzystać z porad doświadczonych konsultantów. W Fabryce Dobrych Materacy są oni dostępni pod telefonem, mailem czy na czacie przez siedem dni w tygodniu, służąc fachowymi poradami. Pomogą dobrać właściwe rozwiązanie adekwatnie do potrzeb i oczekiwań. A mnogość rozwiązań jest na tyle duża, że łatwo się pogubić, wybierając właściwy model.

Materace różnią się przede wszystkim budową. Mamy do wyboru materace sprężynowe, kieszeniowe, piankowe, lateksowe i wiele innych. Ale optymalnym rodzajem materaca dla umęczonej osoby są modele multipocketowe. Ich budowa opiera się na zwiększonej ilości sprężyn na 1 m kw., które są umieszczone w pojedynczych kieszonkach z elastycznej tkaniny. Nie są tym samym ze sobą połączone i indywidualnie dopasowują się do sylwetki śpiącego. Taka konstrukcja zapewnia więc bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa i mięśni. Dodatkowo takie materace podzielone są na 7 różnych stref nacisku. Każda z nich uwzględnia różną masę ciała w poszczególnych jego partiach, przez co każda część będzie indywidualnie podparta i będzie mogła się skutecznie zregenerować. Na górze materaca powinna się znaleźć warstwa pianki termoplastycznej zwanej też VISCO. To najbardziej komfortowy rodzaj pianki syntetycznej używanej do budowy materaca. Jej głównym atutem jest dokładne odwzorowanie naturalnych krzywizn sylwetki użytkownika pod wpływem nacisku masy ciała i emitowanego przez nie ciepła. Dzięki temu powstaje wrażenie powolnego zapadania się w głąb materaca. Taki rodzaj powierzchni do spania sprawdzi się doskonale dla zmęczonych mięśni i stawów. Ponadto pianka VISCO nie będzie uciskać żył i tętnic, pozwalając na swobodny przepływ krwi.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Prosto z Fabryki Dobrych Materacy

Przykładem takiego rozwiązania jest materac multipocketowy IVREA MAX ALOEFabryki Dobrych Materacy. Posiada on wkład typu multipocket, który jest podzielony na 7 stref podparcia ciała. Z jednej strony materaca wykorzystano wytrzymałą i stabilną piankę poliuretanowa, a z drugiej piankę termoplastyczną. Dodatkowo IVREA MAX ALOE posiada warstwę kokosa, która nieco utwardza powierzchnię do spania, a także umożliwia dobry przepływ powietrza we jego wnętrzu. Wygodę zapewnia również unikatowy pokrowiec na materac ALOE VERA. Jest on nasączony ekstraktem z liści aloesu, dzięki czemu kojąco działa na skórę. Jest przy tym bardzo miękki i delikatny w dotyku. Dobrze przepuszcza powietrze i działa antybakteryjnie. Plusem materaca IVREA jest także możliwość obustronnego użytkowania, a do wyboru mamy dwa różne stopnie twardości H (H3 – średnio twardy i H5 – bardzo twardy). Wypoczynek na modelu z warstwą pianki termoplastycznej to ulga dla ciała, jak i dla umysłu. Świetnie sprawdzi dla umęczonych codziennością osób. Materac termoplastyczny zapewni:

  • naturalne i wygodne ułożenie kręgosłupa,
  • cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci,
  • rozluźnienie całego ciała, w tym mięśni i stawów,
  • pełne dopasowanie do krzywizn sylwetki,
  • miękkość i komfort,
  • ograniczenie namnażania się drobnoustrojów, bakterii, pleśni i grzybów,
  • niwelację punktów ucisku w okolicach bioder i karku,
  • niezaburzony przepływ krwi, a co za tym idzie prawidłowe natlenienie organizmu.
Źródło: materiały partnera

Dla oczekujących więcej

Czy można jeszcze bardziej poprawić sobie komfort snu? Ależ oczywiście. Można zakupić specjalną poduszkę tak wyprofilowaną, że będzie dokładnie podpierać głowę, barki i szyję. Takim modelem jest poduszka EMMA profilowana z Fabryki Dobrych Materacy. Dopasowuje się ona do krzywizn barków i głowy bez względu na to, jaka jest nasza ulubiona pozycja spania. Poduszka jest wykonana z pianki termoplastycznej, która podobnie jak w materacu, ugina się pod wpływem ciepła i nacisku ciała. Jest zalecana dla osób chcących budzić się bez bólu głowy i szyi. Ponadto nie chłonie wilgoci, ma cechy antyalergiczne i ortopedyczne. Wraz z materacem stworzy idealny duet jako remedium na umęczone ciało każdego z nas.

d1qs8ze

Odpowiednio głęboki odpoczynek, relaks i regeneracja to podstawa sposobu funkcjonowania każdego. Pamiętać należy, że w czasie snu zachodzi proces odnowy oraz przyrost tkanki mięśniowej i nowych komórek. Odpoczywa też mózg, a przy okazji porządkuje informacje nabyte w ciągu dnia. Brak wystarczającego wypoczynku może skutkować zaburzeniami metabolizmu, spadkiem wydolności organizmu, wyczerpaniem, a także spadkiem nastroju. Tylko efektywny sen w połączeniu z odpowiednią dietą zapewnią umęczonej osobie zdrowie i energię do działania na kolejny dzień.

Źródło: materiały partnera
Materiał partnera: FDM
d1qs8ze
d1qs8ze