Trwa ładowanie...
d2w3upz

Innowacyjne pomysły na oświetleniowe aranżacje wielkanocnego stołu

Wielkanoc to święto wiosenne. Klasyczne ozdoby do domu wykorzystywane w tym okresie to przede wszystkim baranki i kurczaki, ale także dużo świeżej zieleni. Ten specjalny czas można jeszcze bardziej podkreślić za sprawą dobrze dobranego oświetlenia stołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Innowacyjne pomysły na oświetleniowe aranżacje wielkanocnego stołu
(Activejet)
d2w3upz

Kto powiedział, że sznury LED są odpowiednie tylko na Boże Narodzenie? Z powodzeniem można je wykorzystać również na Wielkanoc, tym bardziej że spotkania w gronie rodziny i przyjaciół mogą się przeciągnąć do godzin wieczornych. Delikatne światło idealnie podkreśli świąteczny klimat i efektownie się prezentuje w połączeniu z wiosennymi aranżacjami stołu. W najprostszej wersji sznury lampek można po prostu ułożyć na stole. Jeśli zależy ci na bardziej wyszukanej ekspozycji – wykorzystaj przezroczyste wazony. W takim wazonie możesz ułożyć nie tylko lampki, lecz również ozdoby kojarzące się z Wielkanocą, np. pisanki czy filcowe zwierzątka.

Lampy, bombki i kostki

W roli ozdoby stołu ciekawie prezentują się również LED-owe bombki i kostki. Te pierwsze doskonale komponują się z ozdobnymi misami i paterami, drugie nadają się do podświetlenia lampionów. Lampiony ustaw na stole lub bezpośrednio na podłodze – to rozwiązanie najlepiej wygląda po zmroku. Dekoracyjne oświetlenie jest zresztą ozdobą samą w sobie.

d2w3upz

Zrób to sam

Stworzenie samodzielnych dekoracji świątecznych z udziałem światła można zaproponować również dzieciom. Najprościej jest ubrać światełka w dowolnie udekorowane papierowe lampiony. Rusz głową i stwórz kolorowe pisanki, kurczaki, kwiaty i inne dekoracje, które zapowiadają wiosnę. Ponieważ diody się nie nagrzewają, tego typu ozdoba jest bezpieczna także dla małych dzieci – ciekawych otaczającego je świata. Na podobnej zasadzie żarówki można wykorzystać na przykład do podświetlenia wazonu z kwiatową dekoracją lub szklanej misy wypełnionej kolorowym żwirkiem. Świecące elementy dodadzą całości elegancji.

Święta na świeżym powietrzu

A może Wielkanoc zaplanujecie na świeżym powietrzu? Jeżeli masz do dyspozycji taras albo choćby spory balkon, część wspólnej uczty możesz przenieść na zewnątrz. W okolicach Wielkanocy bywa naprawdę ciepło, więc wspólne napawanie się urokiem odradzającej się do życia przyrody jest wyjątkowo przyjemnym sposobem wspólnego spędzania tego czasu. Do ozdoby balkonowej balustrady możesz z powodzeniem wykorzystać LED-owe sople lub gwiazdki, które urokliwie oświetlą przestrzeń. Na tarasie świetnie się sprawdzą duże lampiony wypełnione LED-owymi światełkami – ustawiając je wokół stołu, zapewnisz mu delikatne i nastrojowe oświetlenie sprzyjające długiemu biesiadowaniu w rodzinnym gronie.

d2w3upz

Podziel się opinią

Share

d2w3upz

d2w3upz
d2w3upz