Trwa ładowanie...
hewalex.pl
ogrzewanie domu
18-04-2016 11:58

Ile zaoszczędzisz, montując w domu instalację fotowoltaiczną?

Firma Hewalex udostępniła profesjonalne narzędzie – Kalkulator PV Hewalex, który służy obliczaniu efektu ekonomicznego, jaki można uzyskać dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym.

Ile zaoszczędzisz, montując w domu instalację fotowoltaiczną?Źródło: Shutterstock
d49ls6e
d49ls6e

Firma Hewalex udostępnia na stronie www.fotowoltaika.hewalex.pl profesjonalne narzędzie – Kalkulator PV Hewalex. Służy on obliczaniu efektu ekonomicznego, jaki można uzyskać dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym, budynku wielorodzinnym należącym np. do spółdzielni mieszkaniowej lub w siedzibie firmy. Kalkulator uwzględnia szereg czynników mających wpływ na ostateczny poziom opłacalności inwestycji.

Uwzględniane są nie tylko aspekty techniczne związane z wydajnością instalacji fotowoltaicznej, ale również ekonomiczne. Uwzględniony zostaje np. różny poziom dofinansowania, kosztów umowy kredytowej, wzrostu cen energii elektrycznej w przyszłości, a także udział energii elektrycznej zużywanej na własne potrzeby i oddawanej do sieci elektroenergetycznej. Możliwe jest skorzystanie z opcji rozliczenia wytworzonej energii w oparciu o net-metering, jak również jej odsprzedaży w określonej cenie.

Kalkulator PV Hewalex stanowi pierwsze tego typu ogólnodostępne narzędzie analityczne – rozbudowane i uwzględniające bogaty zakres danych. Dzięki temu uzyskiwane są jak najdokładniejsze wyniki, a posługiwanie się kalkulatorem jest maksymalnie przyjazne i funkcjonalne. Kalkulator pozwala na wybór optymalnego pod względem technicznym i ekonomicznym rozwiązania o jak najkrótszym okresie zwrotu kosztów inwestycji.

Producent zachęca do prowadzenia samodzielnych analiz na stronie www.hewalex.pl/aktualnosci/nowosc-kalkulator-pv-hewalex.html

d49ls6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ls6e