Trwa ładowanie...

Huśtawka w pokoju. Jaką wybrać, by móc się relaksować niezależnie od pogody?

Huśtawka kojarzy się przede wszystkim z rodzinnym ogrodem oraz przestrzenią dla malucha, któremu należy zapewniać rozrywkę. A co ty na to, by spojrzeć na nią w kategorii mebla, oryginalnego dodatku aranżacyjnego do wnętrz? Aby jednak dobrze wykorzystać jedno z najmodniejszych rozwiązań dekoracyjno-użytkowych, musisz wybrać właściwy model.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Huśtawka w pokoju. Jaką wybrać, by móc się relaksować niezależnie od pogody?Źródło: Shutterstock.com
d1nggmw
d1nggmw

Na pewno zdecydowanie szybciej i prościej przytwierdzisz huśtawkę, dysponując odpowiednimi belkami podtrzymującymi ciężar stropu. Mimo wszystko, nawet przy zwyczajnym suficie (który zwykle spotyka się w blokach), wcale nie trzeba rezygnować z przedsięwzięcia. Wystarczy, że zastosujesz odpowiednio solidne haki i wybierzesz właściwy model huśtawki, na przykład popularny kosz wypoczynkowy (wówczas ciężar rozkłada się równomiernie).

Gdzie ją umieścić?

Nie ma reguły – wszystko zależy tylko i wyłącznie od twoich upodobań. Najpopularniejszym miejscem jest sypialnia. Element ten stanie się przecież świetnym miejscem wypoczynkowym, a jeśli wybierzesz wariant z koszem lub w formie efektownego hamaka, doda on pokojowi romantyzmu.

Możesz też zdecydować się na bardziej standardowe rozwiązanie, czyli umieszczenie huśtawki w pokoju dziecka lub w bawialni. Maluch na pewno będzie zachwycony i pewnie długie godziny spędzi na huśtaniu.

Nie zapominaj także o przestrzeni użytkowej salonu. Również tam warto wygospodarować strefę wypoczynkową z huśtawką. Taki zabieg na pewno zaskoczy gości, ale i wzbudzi ich zachwyt. Ty natomiast zyskasz w stu procentach oryginalny wystrój pokoju.

Rodzaje huśtawek – zdecyduj, którą wybierzesz dla siebie

Obecnie na rynku można spotkać rozmaite modele. Najpopularniejsze są chyba wspomniane wcześniej huśtawki koszowe, które można dowolnie modyfikować (by kosz pasował do stylu mieszkania). Można też postawić na wersję tradycyjną, złożoną z gładko ociosanej deski i sznurów (lepsza do montowania w stropie).

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na prosty, choć efektowny hamak.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1nggmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1nggmw