Trwa ładowanie...

Hodujesz papużki? Pomyśl o budce lęgowej

Mamy klatkę, pokarm, kilka zabawek i wszystko co imituje papugom naturalne środowisko. Czy potrzebujemy czegoś więcej? Warto zastanowić się nad budką lęgową.

Hodujesz papużki? Pomyśl o budce lęgowejŹródło: flickr.com, fot: Phalinn Ooi
d334ssv
d334ssv

W pasji, jaką jest hodowla papug budka lęgowa jest niezwykle istotna. Papugi mogą dostawać najlepsze jedzenie, być w świetnych warunkach i pod najlepszą opieką, ale nie powinno im zabraknąć budki lęgowej. Dlaczego cały czas pojawia się liczba mnoga. Każdy posiadacz papug wie, że to bardzo towarzyskie stworzenia. Dlatego warto, żeby w klatce było ich więcej.

Jak sama nazwa wskazuje budka służy do przedłużania gatunku. Jeśli mamy samca i samice to przyda się ona w hodowli. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na jej wielkość. Pamiętajmy, ze musi pomieścić samicę i pisklęta. A przed ich wykluciem zapewnić jajom takie warunki, żeby nie zostały zniszczone. Jednak nie obawiajmy się, że zaraz po kupieniu budki lęgowej nasze papużki się rozmnożą. To wcale nie jest takie łatwe, o czym wiedzą wszyscy pasjonaci.

Budkę lęgową warto powiesić poza klatką. Powinna też znajdować się na pewnej wysokości. W końcu mamy do czynienia z ptakami, a te w naturalnych warunkach zakładają swoje gniazda lub znajdują dziuple wysoko w drzewach.

d334ssv

Poza tym, w budce powinno być ciemno, więc wieszając ją pamiętajmy o tym, żeby nie dochodziło do niej zbyt dużo światła. Część z budek lęgowych jest tak skonstruowana, żeby było w nich jak najciemniej. To zdecydowanie ułatwia sprawę, bo nie musimy się zastanawiać czy będą w niej odpowiednie warunki.

Kupując budkę dla ptaków nie zapomnij sprawdzić jej otworu, bo część gatunków może się nie zmieścić w mniejszych wejściach. Można też kupić budkę przeznaczoną dla konkretnego gatunku. To zdecydowanie ułatwia, bo nie trzeba sprawdzać otworu i wielkości budki.

d334ssv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d334ssv