ycipk-4l9giy

Hamaki, huśtawki i bujaki do ogrodu. Zabujaj się na lato

Zadbaj o siebie, odpocznij tego lata. Koniecznie zaopatrz się w huśtawkę lub inny bujak - mają świetny design i dobrze prezentują się na balkonie, tarasie oraz ogrodzie. Zobacz, co nowego proponują producenci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Kiedy po długiej zimie wreszcie wychodzą pierwsze promienie słoneczne, wszyscy spragnieni podmuchu ciepłego wiatru masowo organizują przestrzeń pod gołym niebem. Właściciele małych mieszkań wyciągają składane stoliki, a szczęśliwcy z domami i tarasami szukają wygodnych mebli ogrodowych.
Kiedy po długiej zimie wreszcie wychodzą pierwsze promienie słoneczne, wszyscy spragnieni podmuchu ciepłego wiatru masowo organizują przestrzeń pod gołym niebem. Właściciele małych mieszkań wyciągają składane stoliki, a szczęśliwcy z domami i tarasami szukają wygodnych mebli ogrodowych. (Lind Nelson Construction)
ycipk-4l9giy

Od dnia poczęcia jesteśmy poddawani uspokajającemu kołysaniu. Nic dziwnego, że później jako dzieci, a następnie dorośli lubimy od czasu do czasu trochę się pobujać. Maluchy uwielbiają huśtawki za prostą i dającą wiele radości rozrywkę, a osoby dojrzałe cenią je sobie za relaks i sposób na wewnętrzne wyciszenie. Na rynku produktów ogrodowych mamy duży wybór przeróżnych bujaków, idealnych na małe i duże powierzchnie.

Huśtawki

ycipk-4l9giy

Na tarasie i w ogrodzie najpopularniejsze są jedno- lub kilkuosobowe huśtawki z plastiku, metalu lub drewna. Te ostatnie wykonuje się z drzew rodzimych, na przykład świerku lub sosny. Za produkty o egzotycznym pochodzeniu trzeba zapłacić znacznie więcej, ale ich jakość jest znacznie lepsza ze względu na dużą odporność na deszcz i słońce.

A Beautiful Mess
Podziel się

Ciekawie wyglądają nie tylko te ze standardowych desek, ale także z wielkich drewnianych bali. Mogą być zamocowane na łańcuchach, sznurach albo na specjalnym stelażu. To, co różni je od metalowych, to możliwość indywidualnego wykonania. Huśtawki drewniane nie wymagają zakupu poduch jak w przypadku metalowych, na których nie sposób usiąść bez dodatkowego miękkiego materiału. Są również dużo stabilniejsze. Potrzebują jednak stałej konserwacji i więcej kosztują.

ycipk-4l9giy

Ciekawą i oryginalną alternatywą dla zwykłych huśtawek są leżanki, które oprócz standardowych funkcji, zapewniają możliwość drzemki na świeżym powietrzu. Mogą one przypominać łóżko z dużym baldachimem albo standardowe huśtawki z długim siedziskiem i profilowanym oparciem.

Hamaki

Po latach zapomnienia do łask znowu powracają hamaki – w tradycyjnej wersji z oczkami albo nieco wygodniejszej, z materiału. Zawieszone między dwoma drzewami zapewniają relaks i ukojenie zmysłów. Nie każdy jednak ma w ogrodzie odpowiednio rozstawioną roślinność. Z myślą o tych osobach powstały hamaki na stelażach, które są nie tylko bardzo wygodne, ale też nowocześnie się prezentują. Niestety wymagają również sporej ilości miejsca.

ycipk-4l9giy
Trinity Hammocks
Podziel się

Posiadaczom ogrodów poleca się hamaki dwuosobowe, dzięki którym dzieci nie będą więcej się kłócić o kolejność korzystania z nich, a dorośli spędzą romantyczne chwile we dwoje. Właścicielom mieszkań z małymi balkonami warto z kolei polecić małe, jednoosobowe hamaki do siedzenia. Są one naprawdę niewielkich rozmiarów i sprawdzają się w każdych warunkach.

Home Design Elements
Podziel się
ycipk-4l9giy

Fotele bujane i kosze wiszące

Oryginalne, designerskie, ale także wygodne są fotele bujane oraz wiszące kule. Pierwsze przypominają znane nam z domów, seniorskie bujaki. Mogą występować jednak w innej, nowoczesnej wersji na stelażu. Niektóre mają również daszek chroniący przed słońcem i wygodne, ogrodowe obicie.

ycipk-4l9giy

Dużą popularnością cieszą się też wiszące kosze ogrodowe, które mogą być zaprojektowane zarówno w formie fotela, jak i kuli – wyścielona wygodnymi poduszkami sprawia wrażenie kokonu, wprost stworzonego do odpoczynku. Ich nowoczesny styl jest doskonałym uzupełnieniem zadbanego ogrodu lub tarasu. Na czas zimy można z powodzeniem wstawić je do domu bez obawy o nieelegancki, ogrodowy styl i duże wymiary. Produkty są wykonane z dobrej jakości materiałów i wspaniale wpisują się także w nowoczesne aranżacje pod dachem.

Shutterstock.com
Podziel się
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne

ycipk-4l9giy

ycipk-4l9giy
ycipk-4l9giy