Grzejniki dekoracyjne: gorące dzieła sztuki

Grzejniki dekoracyjne: gorące dzieła sztuki

21.02.2017 10:56

Czasy, gdy grzejnik miał po prostu grzać, a my robiliśmy wszystko, by ukryć go przed ludzkim wzrokiem, to przeszłość. Obecnie nawet osoby o wyrafinowanych gustach estetycznych znajdą coś dla siebie. Na rynku od dawna są dostępne grzejniki dekoracyjne, które aż kuszą, by się nimi chwalić, a oferta producentów nieustannie się powiększa.

Czasy, gdy grzejnik miał po prostu grzać, a my robiliśmy wszystko, by ukryć go przed ludzkim wzrokiem, to przeszłość. Obecnie nawet osoby o wyrafinowanych gustach estetycznych znajdą coś dla siebie. Na rynku od dawna są dostępne grzejniki dekoracyjne, które aż kuszą, by się nimi chwalić, a oferta producentów nieustannie się powiększa.
Współczesne grzejniki dekoracyjne mimo wszystko chętnie nawiązują do swoich pradziadków - kaloryferów. Dobrym przykładem tego są np. zaprojektowane przez NONEgrupa produkty z serii Pillou, dostępne w różnych kolorach i wykończeniach – od betonu i ceramiki po chromowaną stal. Grzejnik rzuca się w oczy, a jego forma oparta na powtarzalnych elementach, nawiązująca do żeliwnych przodków, podkreśla jego funkcję w pomieszczeniu. Takich kształtów nikt jednak nie chciałby ukrywać...

1 / 8

Grzejniki dekoracyjne: rozgrzewający wzór

Obraz
© Jaga

Prawdziwym klasykiem wśród grzejników dekoracyjnych jest ornament, który zaprojektował Joris Laarman (Jaga). Niezwykle kunsztowna forma grzejnika może śmiało czynić z niego główny element skupiający uwagę we wnętrzu. Model jest dostępny w różnych wymiarach w zależności od potrzeb pomieszczeń. Może składać się z jednego lub kilku (maksymalnie sześciu) elementów.

2 / 8

Grzejniki dekoracyjne: artystyczna fotografia

Obraz
© Instal Projekt

Piękna kobieta, kwiaty, a może mglisty pejzaż? Niesamowicie prezentują się grafiki na grzejnikach dekoracyjnych Inventio Instal Projekt. Zadrukowane powierzchnie można dopasować zarówno do nowoczesnych, jak i staromodnych wnętrz. Są pokrywane szkłem i lakierowane. Ten model grzejnika jest oferowany nie tylko w różnych wzorach, lecz także wymiarach, zarówno w pionie, jak i poziomie.

3 / 8

Grzejniki dekoracyjne: perła jak spirala

Obraz
© Terma Terchnologie

Perła marki Terma Technologie to oryginalna odpowiedź na projekt tradycyjnego szczebelkowego grzejnika z uchwytami do suszenia ręczników i jednocześnie... prawdziwa perełka wśród elementów wyposażenia. Sprawdza się i w dystyngowanej łazience, i w salonie. A bogata gama kolorystyczna wcale nie ułatwia wyboru idealnego odcienia do wnętrza.

4 / 8

Grzejniki dekoracyjne: wietrzna inspiracja

Obraz
© Terma Technologie

Niezwykła forma cieszącego się od dawna dużym zainteresowaniem grzejnika Cyklon (Terma Technologie) projektu M4M Studio odzwierciedla ideę powstawania tej niesamowitej i jedynej w swoim rodzaju cyrkulacji atmosferycznej. Proste profile przechodzące w spiralny skręt doskonale prezentują się pionowo i poziomo w nowoczesnych wnętrzach.

5 / 8

Grzejniki dekoracyjne: lustro

Obraz
© Technikadesign.pl

Runtal Arteplano (Technikadesign.pl) to propozycja idealna do przedpokoju, garderoby czy sypialni. Grzejnik jest dostępny w wielu wersjach do montażu ściennego, a także w wielu wymiarach. Jego front może stanowić lustro, ale jest też dostępny w innych wykończeniach.

6 / 8

Grzejniki dekoracyjne: obraz

Obraz
© Technikadesign.pl

Model Raku z kolekcji Arteplano tym bardziej może zawisnąć na widoku w charakterze dzieła sztuki nawet w salonie, ponieważ jego ceramiczna powierzchnia została dekoracyjnie wypalona z wykorzystaniem szesnastowiecznej japońskiej technologii o tej właśnie nazwie. Grzejniki dekoracyjne tej serii zaprojektował włoski artysta Giuseppe Lorenzi, chcąc uzyskać niepowtarzalne efekty na powierzchni grzejnika, która za każdym razem tworzy unikalny wzór pęknięć.

7 / 8

Grzejniki dekoracyjne: kamienne posągi

Obraz
© Termar

Marmurowe modele grzejników dekoracyjnych, np. marki Termar, nie tylko wnoszą do wnętrz aurę dystyngowania, lecz także przyjazny mikroklimat. Dlatego są polecane dla alergików. Rozgrzane kamienie długo kumulują ciepło, a za sprawą swych szczególnych właściwości mniej wysuszają powietrze i sprawiają, że unosi się w nim mniej kurzu.

8 / 8

Grzejniki dekoracyjne: powrót do przeszłości

Obraz
© Terma Technologie

Projekt Ceram (Terma Technologie) autorstwa Bartłomieja Drabika to grzejnik o wielu twarzach. Był bowiem inspirowany piecami rodem z wiekowych kamienic czy dawnych, prowincjonalnych dworków. Jego modułowa budowa zakłada metalowy szkielet i ceramiczne pokrycie z kafli – i to przeróżnych: od białych i gładkich po barwne i bogato rzeźbione. Taka konstrukcja umożliwia dowolne modyfikowanie bryły i tworzenie grzejników dekoracyjnych na indywidualne zamówienia.

Wybrane dla Ciebie