Trwa ładowanie...
d3m9o6a

Golarka do ubrań – w mig pozbędziesz się zmechaceń

Każde ubranie z biegiem czasu traci swój pierwotny, schludny wygląd. Jeśli jednak chcemy zachować go jak najdłużej, możemy wypróbować specjalną golarkę, która usunie nieestetyczne zmechacenia. Zobacz, jaki model wybrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Golarka do ubrań przyda się w każdym domu
Golarka do ubrań przyda się w każdym domu (Materiały prasowe, Fot: Philips)
d3m9o6a

Golarka do ubrań – jak działa?

Golarka do ubrań to niewielkie i tanie (zwykle do 100 zł) urządzenie składające się głównie z trzech komponentów: głowicy z ostrzami, pojemniczka na zmechacenia oraz sekcji zasilającej. Jej używanie ogranicza się do kilku prostych ruchów. Wystarczy przyłożyć głowicę do materiału i przesunąć po zmechaceniach. Resztę robią specjalne noże, które ucinają fragmenty materiału wciągnięte w otworki w głowicy, a potem wrzucą je do zbiornika. Oczywiście zbiornik ten należy regularnie opróżniać.

d3m9o6a

Golarka do ubrań – do jakich tkanin stosować?

Golarkę można stosować do wielu rodzajów tkanin, np. wełnianych swetrów czy bluzek i miękkich spodni z materiałów syntetycznych, które bardzo często, pod wpływem otarć np. o torebkę, pozostawiają nieestetyczne supełki. Golarki sprawdzą się też w przypadku wszelkich koców czy grubych płaszczy zimowych, które zwykle gromadzą zmechacenia przy kieszeniach i na rękawach. Niektóre modele, oprócz cięcia drobinek tkaniny, mają także funkcję zbierania zwierzęcej sierści, co jest zbawienne dla właścicieli czworonogów borykających się z kłaczkami na fotelach czy kanapach.

d3m9o6a

Golarka do ubrań – zasilanie

Golarki do ubrań dzielą się na cztery typy pod względem sposobu zasilania. Pierwszy z nich – sieciowy – wymaga stałego podłączenia do prądu. Golarka zawiera więc przewód i można jej używać wyłącznie tam, gdzie jest gniazdko (w domu, w hotelu, w pensjonacie itp.). Kolejnym rodzajem jest golarka akumulatorowa, którą można używać niemal wszędzie i którą trzeba ładować (warto zwrócić uwagę na czas działania na pełnym ładowaniu). Trzecim typem – również mobilnym – jest golarka na baterie. W tym wypadku trzeba pamiętać o wymianie paluszków. Czwartym rodzajem są uniwersalne golarki akumulatorowo-sieciowe, które mają i przewód, i akumulator.

Golarka do ubrań – typ noży

d3m9o6a

Przy wyborze golarki warto zwracać uwagę na noże, które powinny być wysokiej jakości. Najlepsze są te ze stali nierdzewnej, uniwersalne i przystosowane do cięcia każdego rodzaju materiału (niektóre egzemplarze będą mogły "czyścić" jedynie grube swetry). Golarki dysponują często funkcją regulacji wysokości strzyżenia, która pozwala dostosować działanie do konkretnej tkaniny.

Prócz noży liczy się jeszcze siatka na głowicy. Najlepiej wybierać tę z oczkami o różnych rozmiarach. Dzięki temu golenie będzie dokładniejsze.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi

d3m9o6a

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3m9o6a

d3m9o6a
d3m9o6a