Trwa ładowanie...

Generalny remont mieszkania za mniej niż 20 tys. zł? To możliwe!

Podjąłeś decyzję o generalnym remoncie mieszkania, ale nie wiesz, ile będzie kosztował? Łączne wydatki na ten cel mogą wynieść zarówno około 30 tys. zł, jak i 70 tys. zł. Ale okazuje się, że dzięki prostemu rozwiązaniu zapłacisz za to przedsięwzięcie jeszcze mniej – nawet 20 tys. zł. Sprawdź, jak możesz tego dokonać.

Generalny remont mieszkania za mniej niż 20 tys. zł? To możliwe!Źródło: Fotolia
d2nlmw3
d2nlmw3
Podjąłeś decyzję o generalnym remoncie mieszkania, ale nie wiesz, ile będzie kosztował? Łączne wydatki na ten cel mogą wynieść zarówno około 30 tys. zł, jak i 70 tys. zł. Ale okazuje się, że dzięki prostemu rozwiązaniu zapłacisz za to przedsięwzięcie jeszcze mniej – nawet 20 tys. zł. Sprawdź, jak możesz tego dokonać.

Zakres prac remontowych

Kompleksowy remont mieszkania najczęściej wymaga realizacji prac w każdym pomieszczeniu. Jeśli mieszkanie jest stosunkowo nowe i remontujesz je co kilka lat, wystarczy je odświeżyć. Wykonanie bardziej zaawansowanych prac jest konieczne raz na jakiś czas. Wówczas dochodzą koszty na przykład skucia oraz wykonania na nowo tynków i posadzek, wymiany instalacji, okien, drzwi, zakupu mebli i akcesoriów.

Koszt remontu standardowego mieszkania

Przyjmijmy, że obliczamy koszty remontu dla średniej wielkości mieszkania w Polsce, składającego się z salonu (16 mkw.), dwóch pokojów (po 14 mkw.), łazienki (6 mkw.), kuchni (8 mkw.) i przedpokoju (5 mkw.). Bierzemy pod uwagę ceny robocizny oraz materiałów z niższej i średniej półki, bez wyposażenia i sprzętów.

Dla standardowego mieszkania o pow. 63 mkw. koszt remontu wynosi minimum 28 341 zł za robociznę i materiały, a maksymalnie około 48 363 zł. Z czego wynikają różnice? Kupując materiały w marketach budowlanych, ale z niższej półki, zbliżasz się do kwoty 28 000 zł. Biorąc pod uwagę droższe materiały i wyższą stawkę za robociznę, za prace zapłacisz raczej 48 000 zł. Jeżeli kupujesz jeszcze pełne podstawowe wyposażenie i meble, dolicz około 20 000 zł. Da to maksymalnie 68 363 zł.

d2nlmw3

Jak jeszcze można obniżyć koszty remontu mieszkania?

Mieszkanie możesz wyremontować za niespełna 30 000 zł, zlecając wszystkie prace ekipie wykonawczej. Korzystasz wtedy z materiałów w najniższych cenach dostępnych na rynku, nie wymieniasz mebli i wyposażenia. Jednak i te koszty możesz obniżyć, oddając w ręce fachowców tylko bardziej zaawansowane zadania – instalacji, montażu okien i drzwi, sufitów podwieszanych.

Zobacz koniecznie: Nie masz go przed domem? Duży błąd!

Wykonując samodzielnie posadzki, malowanie oraz układając płytki na podłogach i ścianach, oszczędzasz kwotę w przedziale 5846-8700 zł, w zależności od kosztów robocizny za mkw. w twojej okolicy. Mieszkanie możesz wtedy wyremontować za 19 641 - 22 494 zł.

Lepiej remontować samodzielnie czy zatrudnić fachowców?

Jeśli jest możliwość, żeby wszystkie albo część prac wykonać samodzielnie, warto rozważyć taką opcję. Gdy jednak bardziej wierzysz w profesjonalną realizację przez fachowców, poszukaj ekipy o dobrych opiniach. Można je znaleźć w Internecie, w serwisach branżowych, na stronach internetowych firm, forach i po prostu wśród znajomych. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli ci oszczędzić czas i być może zapewnić solidniejsze wykonanie prac.

Jeżeli chcesz nawiązać kontakt z solidnymi ekipami budowlanymi - wypełnij krótki formularz. Dzięki temu możesz uniknąć wydawania pieniędzy na ewentualne późniejsze poprawki.

d2nlmw3

Gdzie warto kupować wyposażenie mieszkania?

Jeżeli w mieszkaniu nie ma żadnego wyposażenia, cena nowego sprzętu i mebli może pochłonąć drugie tyle, co prace remontowe. Robiąc zakupy w marketach budowlanych, dostajesz niezłe artykuły, które powinny wytrzymać bez problemów kilka, kilkanaście lat. Jeżeli nie planujesz zakupu zmywarki, ekspresu do kawy czy mikrofalówki, to uwzględniając meble, armaturę łazienkową, telewizor, kuchenkę, lodówkę, za kompletne i podstawowe wyposażenie zapłacisz tam około 20 000 zł. Możesz także zdecydować się na sprzęt używany. Niektóre artykuły można w niskich cenach nabyć nawet w supermarketach. W dwóch ostatnich sytuacjach pamiętaj jednak, że po niedługim czasie będzie trzeba ponownie w nie zainwestować.

Decyzje, które mają wpływ na koszt kompleksowego remontu mieszkania

1. Zakres remontu. Oceń, które prace bezwzględnie trzeba wykonać. Na przykład okien z reguły nie trzeba wymieniać co kilka lat, podobnie jest z instalacjami.
2. Wybór wykonawcy. Możesz wykonać remont sam lub zlecić firmie remontowej wszystkie albo część prac. Jeśli szukasz wykonawcy, możesz skorzystać z formularza, aby móc porównać oferty od kilku firm.
3. Wybór jakości materiałów. Koszty remontu będą mniejsze, gdy zdecydujesz się na materiały niższej jakości. Trzeba się wówczas liczyć z tym, że mogą być również mniej trwałe. Jeżeli nie chcesz powtarzać remontu po niedługim czasie, lepiej wybrać nieco droższe materiały.
4. Wybór dostawcy materiałów. Możesz kupić materiały budowlane i wykończeniowe samodzielnie albo zlecić to wykonawcy. Firmy remontowe często mają zniżki w hurtowniach i mogą nabyć je taniej, nierzadko służą też radą w kwestii wyboru materiałów. Kiedy decydujesz się na samodzielny zakup, pomocą może służyć ci strona, dzięki której skontaktują się z tobą sprzedawcy i przedstawią ofertę.

Jak widzisz, jest sporo możliwości, które mogą zadecydować o tym, jaką kwotę wydasz na kompleksowy remont mieszkania. Do ciebie należy wybór, czy wolisz zaoszczędzić czas, czy pieniądze.

Źródło: Oferteo.pl

d2nlmw3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nlmw3