Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
kraków
31-01-2019 10:06

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie?

Rynek nieruchomości ciągle rośnie, podobnie jak ceny mieszkań, a nadchodzący rok nie przyniesie zmian. Przy niskich stopach procentowych i stałym niedoborze mieszkań, inwestycje w nieruchomości będą ciągle równie bezpieczne co opłacalne. Szczególnie w dużych miastach, gdzie mieszkań brakuje najbardziej.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie?Źródło: Materiały prasowe
d4ecbxv
d4ecbxv

Statystyki pokazują, jak bardzo rynek nieruchomości kręci się wokół dużych miast. W 2018 roku w Warszawie ukończono 22% wszystkich mieszkań deweloperskich oddanych w naszym kraju. Drugi na podium jest Wrocław (9%) a trzeci Kraków (8%). Jak wielka przepaść dzieli stolicę Polski od pozostałych miast świadczy fakt, że dopiero czwarty w rankingu Poznań (3%) razem z piąta Łodzią (2%) po zsumowaniu z miejscem 2 i 3, mogą się z nią równać. Nic więc dziwnego, że to właśnie w trzech najpopularniejszych miastach, gdzie głód nieruchomości jest największy, inwestorzy poszukują mieszkań na wynajem, tam też ceny są najwyższe.

Najważniejsza w kupnie mieszkania na wynajem jest lokalizacja. Wpływa ona nie tylko na cenę jaką zapłacimy za nieruchomość, ale również na wysokość czynszu, jaki będziemy miesięcznie pobierać. Od lat prym wiodą mieszkania znajdujące się w pobliżu uczelni wyższych (z których nie wszystkie są w centrach miast), dobrych węzłów komunikacyjnych (stacja metra lub przystanek tramwajowy w najbliższej okolicy to duży plus) oraz w samym centrum (tutaj zapłacisz dużo więcej, ale możesz zarobić na wynajmie krótkoterminowym dla turystów). Najważniejsze, aby jeszcze przed zakupem mieszkania wiedzieć, komu w przyszłości będziemy je wynajmować. Inne warunki musi spełniać lokal dla grupy studentów, a inne dla rodziny z dziećmi. Tutaj liczy się metraż i układ mieszkania. Na szczęście, opierając się na badaniach, można określić optymalną wielkość nieruchomości na wynajem.

Platforma obido.pl będąca nowoczesnym pośrednikiem między klientami a deweloperami na rynku pierwotnym, zbadała preferencje zakupowe swoich użytkowników, którzy szukali nowego mieszkania na wynajem. Z analizy kilkunastu tysięcy osób wynika, że największą popularnością wśród inwestorów cieszą się dwupokojowe mieszkania o powierzchni około 45 mkw. Widać tu znaczną różnicę między mieszkaniami poszukiwanymi przez rodziny z dziećmi, bo w tym wypadku średnia wielkość wynosi 79 mkw. Jeśli chodzi o lokalizację, to obido.pl skupione jest na pośrednictwie i doradztwie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W każdym z tych miast prowadzi comiesięczny, obiektywny ranking najlepszych inwestycji deweloperskich. Ponadto daje możliwość wyszukiwania nieruchomości z rynku pierwotnego według bardzo szczegółowych kryteriów:

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d4ecbxv

Jak informuje GUS od stycznia do listopada 2018 r. rozpoczęto budowę 210,8 tys. mieszkań, tj. o 8,8%, więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z czego deweloperzy odpowiadają za 123,7 tys. mieszkań. To już kolejny rok mocnych wzrostów na rynku nieruchomości i nic nie wskazuje na to, że w 2019 nie zanotujemy nowego rekordu. Dlatego jeśli znalazłeś odpowiednie mieszkanie, w które chcesz zainwestować, nie wahaj się. Prawdopodobnie w tym momencie ktoś inny właśnie ogląda tę samą ofertę.

d4ecbxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ecbxv