Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
farby
Agnieszka Gotówka
14-12-2021 10:15
Materiał powstał przy współpracy z TEKNOS

Farby, które oczyszczają powietrze? To możliwe!

Dom to nasza oaza. To miejsce, w którym mamy czuć się bezpiecznie i komfortowo. I choć bardzo się staramy, by zadbać o czystość naszych wnętrz, niektóre zagrożenia są dla nas niewidoczne. Czy możemy się przed nimi bronić? I jak połączyć to z estetyką?

Share
Farby, które oczyszczają powietrze? To możliwe!Źródło: TEKNOS
d3nupfc

W domu powinniśmy czuć się dobrze. To tam jest miejsce na przeżywanie różnych emocji, ale też na wyciszenie się i nabranie sił, by sprostać wyzwaniom dnia codziennego. Nic zatem dziwnego, że z dużą starannością dbamy o mieszkania. Sprzątamy je, wzbogacamy różnego rodzaju dekoracjami. Ale czy wiesz, że równie istotny jest odpowiedni wybór farb, którymi pomalujesz swoje wnętrza?

Formaldehyd. Nasz niewidzialny wróg

Farb mamy dziś całe mnóstwo. Każdy z nas może wybrać pasujący nam kolor. To jednak nie wystarczy.

d3nupfc

Żyjemy bowiem w świecie pełnym zanieczyszczeń. By się bronić przed bakteriami i wirusami myjemy ręce, zdrowo się odżywiamy, jesteśmy aktywni, sprzątamy. Co jednak z toksycznymi związkami chemicznymi, które są niewidzialne dla oka, a mogą szkodzić naszemu zdrowiu?

Mowa m.in. o formaldehydzie, który może znaleźć się w każdym domu. To związek chemiczny bardzo niebezpieczny dla ludzi. Podrażnia spojówki oczu oraz błony śluzowe dróg oddechowych. Może odpowiadać za pojawienie się takich objawów jak katar, pieczenie oczu, kaszel, kichanie, łzawienie czy suchość w gardle. Stanowi jeden z czynników wywołujących astmę oskrzelową. Międzynarodowa Agencja Badań nad Nowotworami zakwalifikowała formaldehyd do kancerogenów grupy B1, co oznacza, że jest to substancja o prawdopodobnym szkodliwym działaniu na człowieka.

A skąd formaldehyd w naszych domach? Jest to surowiec stosowany do produkcji wielu barwników, a także komponent w przemyśle meblowym. Źródłem jego emisji mogą być płyty wiórowe, paździerzowe i pilśniowe stosowane do wyrobu mebli, a także niektóre farby, lakiery, kleje jak również niektóre rodzaje tapet i wykładzin podłogowych. Formaldehyd to też składnik dymu tytoniowego oraz smogu.

Weź głęboki oddech…

Nie można więc zupełnie wyeliminować go z powietrza, którym oddychamy. To nie znaczy jednak, że nic nie da się zrobić. Podstawą jest wiedza oraz dokonywanie świadomych wyborów. Na rynku dostępne są produkty, które pomogą nam zadbać o zdrowe i czyste powietrze w naszych domach. Należą do nich np. farby higieniczne TEKNOS z serii BIORA: BIORA AIR, BIORA AIR CEILING i BIORA CLEAN. W tych innowacyjnych i ekologicznych farbach wodorozcieńczalnych zastosowano technologię Nordic Indoor Air Purifier, która oczyszcza powietrze ze szkodliwych aldehydów. Ale to nie wszystko! Matowa farba BIORA CLEAN tworzy antybakteryjną powierzchnię, która hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Technologia Biocote tworzy specjalną powierzchnię, na której bakterie i wirusy nie mają szans przetrwać.

d3nupfc

Farby TEKNOS są dodatkowo odporne na zabrudzenia i dobrze znoszą nawet częste czyszczenie. Nie trzeba się zatem obawiać plam i zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na ścianach. Z łatwością je usuniemy, bez ryzyka dla koloru i połysku naszych ścian.

 TEKNOS
Źródło: TEKNOS

Za wyborem farb TEKNOS przemawia też historia marki i jej filozofia. To fińska firma rodzinna, która nie tylko docenia otaczającą nas przyrodę, ale też tworzy swoje produkty z myślą o jej poszanowaniu. Inspiruje się geniuszem natury i pozwala nam zaprosić ją do swojego domu.

Farby TEKNOS spełniają ponadto najwyższe kryteria bezpieczeństwa. Mogą być stosowane do malowania powierzchni drewnianych i metalowych, takich jak meble, drzwi i okna – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co ważne farby TEKNOS FUTURA AQUA spełniają wymagania dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa zabawek i bez obaw mogą być używane w zabawkach i meblach dziecięcych.

d3nupfc

… i zachwyć się kolorami inspirowanymi naturą

 TEKNOS
Źródło: TEKNOS

To co zasługuje na szczególną uwagę w kontekście marki TEKNOS to kolory farb, które są inspirowane pięknem natury. Kolekcja Colour Your Story zawiera 105 ponadczasowych kolorów do wnętrz, które podzielone są na 5 różnych motywów. Każdy z nich opowiada swoją własną historię, w której możemy odnaleźć element pasujący do naszego domu. Ciekawe zestawienia uzyskamy z połączenia modnych w tym sezonie barw: NORDIC NOIR, IHANA, HARMAJA, LYKKE.

Piękne wnętrza to nie wszystko. Bardzo istotna jest dbałość o czyste powietrze w naszych wnętrzach. To niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Pozwala czuć się bezpiecznie i cieszyć się każdą chwilą.

Materiał powstał przy współpracy z TEKNOS
d3nupfc
d3nupfc
d3nupfc