Trwa ładowanie...

Farba tablicowa - oryginalny pomysł na dekorację ściany w pokoju dziecka

Farba tablicowa - oryginalny pomysł na dekorację ściany w pokoju dzieckaŹródło: Fotolia
d1y5it4
d1y5it4

Szukasz pomysłu na odświeżenie pokoju dziecka? Dzięki farbom tablicowym możesz zmienić zwykłe cztery ściany w przestrzeń, po której maluch może pisać i rysować. Jak twierdzi Paweł Kwaśniewski z Galerii Wnętrz Iguane: - Farby tablicowe uznawane są za jeden z lepszych pomysłów na dekorację dziecięcego pokoju. Dzięki nim można bowiem rozwijać wyobraźnię i intelekt maluchów, zapewniając przy tym nieskrępowaną zabawę, której skutki łatwo jest wytrzeć zwykłą gąbką. Pokój dziecka: królestwo małych artystów

Do niedawna farby tablicowe dostępne były jedynie w kolorze czarnym, który świetnie sprawdza się w pracowniach artystycznych czy salach konferencyjnych, ale niekoniecznie pasuje do królestwa małej księżniczki czy superbohatera. Obecnie można już wybierać spośród całej palety dostępnych kolorów. Jedyne ograniczenia stanowią nasze preferencje i… kolor kredy używanej do rysowania.

Pisanie po ścianach to jednak nie wszystko: - Jeśli jako podkładu użyjemy farby zawierającej drobinki metalu, ściana stanie się także galerią - za pomocą magnesów można do niej przytwierdzić dziecięce rysunki, na które zaczyna brakować już miejsca na lodówce – dodaje Paweł Kwaśniewski.

Dziecinnie proste malowanie farbami tablicowymi

Malowanie przy użyciu farb tablicowych jest dziecinnie proste. Tak jak przed każdym malowaniem ścianę wystarczy oczyścić, odtłuścić i ewentualnie zagruntować. Najwygodniejszym narzędziem malarskim, z uwagi na gęstość farby, jest wałek o krótkim włosiu - od 5 do 8 mm, który zapewni uzyskanie maksymalnie gładkiej powierzchni. Jeśli zdecydujemy się na wałek o nieco dłuższym włosiu, struktura ściany będzie chropowata, co przyczyni się do większego ścierania się kredy.

d1y5it4

- Zaletą farb tablicowych jest ich krótki czas schnięcia. W zależności od wybranego przez nas wałka na ścianę nanosimy 2-3 warstwy farby w kilkugodzinnych odstępach. Przy odpowiedniej organizacji na pomalowanie pokoju wystarczy jeden dzień – wyjaśnia przedstawiciel Iguane. Chociaż nie trzeba czekać 24 godzin, by nanieść na ścianę kolejną warstwę farby tablicowej, pełną ścieralność taka farba uzyskuje dopiero po 3 tygodniach.

Nie tylko ściany i nie tylko farby

Farby tablicowe świetnie sprawdzają się nie tylko na ścianach. Można ich użyć także do pomalowania drewnianego stolika czy fragmentów innych mebli, stwarzając tym samym okazję do realizacji artystycznych pomysłów na praktycznie każdej powierzchni.

d1y5it4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y5it4