Trwa ładowanie...
dk7eudm

Ewolucja hotelu. Od tradycji do smart miejsca

Otwieranie pokoju hotelowego czy pogawędka z obsługą hotelu z poziomu własnego smartfona. Dodajmy do tego robota, który zaopiekuje się naszym bagażem i klimatyzację reagującą na ruch. Nierzadko we wnętrzach hotelowych można już znaleźć rozwiązania, które do niedawna niektórym tylko się śniły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewolucja hotelu. Od tradycji do smart miejsca
(Shutterstock.com)
dk7eudm

Postęp technologiczny staje się już tak zaawansowany, że również w dość tradycyjnej branży hotelowej od jakiegoś czasu widać rozwój w kierunku nowinek ze świata tech. Weźmy na przykład czasy, kiedy otwieranie pokoju hotelowego za pomocą karty było dość futurystycznym pomysłem, a przecież dla nas jest to już nic dziwnego, spotykana od dawna funkcja.

Kiedyś w tej branży brakowało personalizacji, która zagościła na innych poziomach naszego życia. Dostrzeżono ten aspekt i współczesne hotele zaczęły podążać za bardziej nowoczesnymi oczekiwaniami swoich gości. Tworzone są przestrzenie, gdzie dobry design, funkcjonalność i technologia idą w parze. Można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że po raz pierwszy hotele dosyć mocno wyprzedzają trendy technologiczne. A są takie, które mogą naprawdę przykuć uwagę najbardziej wymagającego podróżnika. Oto one:

Yotel. Dla technologicznych geeków

dk7eudm

Sieć hoteli, którą spotkamy w Stanach Zjednoczonych (np. Nowy Jork, Boston czy Miami), Azji i Europie. W tym roku otworzy się także w dwóch szkockich lokalizacjach – Glasgow i Edynburgu. W drodze na nostalgiczne wrzosowiska w Highlandach można zrobić sobie tam przystanek. Yotel oferuje wszystko, czego potrzebują nowocześni goście, a nic co jest im zbyteczne.

Pokoje są niewielkie, zameldować można się za pomocą elektronicznego terminala, a robot zwany Yobot zajmie się bagażami. KOMYUNITI to specjalnie zaprojektowana przestrzeń, gdzie można smacznie zjeść, odpocząć, nawiązać nowe kontakty, a także popracować. Hotel jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą wydawać fortuny na nocleg, a bardziej mieć poczucie otaczania się najnowocześniejszymi rozwiązaniami hotelowymi w przyjemnym otoczeniu.

Eccleston Square Hotel. Intuicyjna technologia w historycznym miejscu

dk7eudm

W XIX-wiecznej zabytkowej londyńskiej kamienicy znajdziemy chyba wszystko. Samodzielne sterowanie muzyką i oświetleniem w pokoju, ściany prysznica reagujące na dotyk, dzięki którym można sterować wodą czy telewizory wbudowane w lustra łazienkowe (Mirror TV). Goście mają do dyspozycji także iPady oraz smartfony, które łączą ich z obsługą hotelową i umożliwiają komunikowanie się ze światem. Bardzo blisko miejsca, gdzie jest teraz hotel, mieszkał Winston Churchill. Ten butikowy koncept ma także przepiękny ogród.

Monastero Santa Rosa. Odpoczynek w klasztorze

dk7eudm

Na wzgórzu pomiędzy włoskim Positano i Amalfi tradycja spotyka się z nowoczesnością. W latach dwudziestych XX w. w siedemnastowiecznym klasztorze stworzono hotel, który potem popadł niestety w ruin. Na początku XXI w. został odbudowany z zachowaniem dawnego klimatu klasztornych wnętrz. Wśród starych murów znajduje się także biblioteka, nie mówiąc o kompleksie SPA czy wielkim basenie, który - dosłownie - wystaje ze skał. Niektórym jednak wystarczy tylko możliwość kontemplacji w tym wyjątkowym miejscu z widokiem na morze.

Puro. Design w każdym kącie

Polska sieć hoteli zlokalizowanych w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i na krakowskim Kazimierzu. Będąc w którymś z tych miast, warto zatrzymać się właśnie w Puro. Każdy z hoteli jest umiejscowiony w centrum i stanowi architektoniczną całość z historycznym klimatem miasta. Koncept tego hotelu to wspólna otwarta przestrzeń, gdzie można zjeść, spotkać się czy popracować w otoczeniu pięknych designerskich mebli i przedmiotów. Dodatkowo hotel organizuje spacery po mieście, koncerty, warsztaty baristyczne, zajęcia jogi czy jogging pod okiem doświadczonych trenerów.

dk7eudm

1 Hotels. Z poszanowaniem dla natury

Hotele wizjonera i bilionera Barry'ego Sternlichta (którego ojciec był notabene Polakiem) można odwiedzić na Florydzie i w Nowym Jorku (nieopodal Mostu Brooklińskiego i w Central Parku). Wykorzystano w nich naturalne i przetworzone materiały w pokojach hotelowych, jak i w częściach ogólnodostępnych. W celu oszczędzania energii hotel wdrożył całą gamę produktów Tesli (np. panele solarne). Goście mogą np. zostawić używaną odzież, którą pracownicy hotelu przekażą potrzebującym. Owoce i warzywa dostarczane do hotelowych restauracji pochodzą tylko z regionalnych farm. Koncept rozwija się z powodzeniem. Planowane są kolejne lokalizacje, m.in. w Meksyku, Chinach i Dolinie Krzemowej.

W pogoni za wolnością

dk7eudm

Designerzy aut również prześcigają się w podążaniu za wymaganiami użytkowników. W nowym Jeepie Compass mamy wszystko w jednym: niestandardowy wygląd i technologie, dzięki którym kierowca czuje się bezpiecznie, ale i komfortowo.

>> Zapisz się na jazdę próbną <<

Takim samochodem można podróżować w najodleglejsze zakątki globu, złapać oddech za miastem albo odwiedzić interesującą metropolię. A każde z wymienionych wyżej miejsc jest na tyle wyjątkowe, by zatrzymać się w nim dłużej.

Materiały prasowe
Podziel się

Połączenie technologii, poszanowania dla natury, komfortu i tradycji jest, jak widać kluczowe w projektowaniu nie tylko współczesnych hoteli, ale i domów, biur, przestrzeni wspólnych oraz samochodów...

Partnerem artykułu jest marka Jeep

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dk7eudm

dk7eudm
dk7eudm