Trwa ładowanie...

Elektronarzędzia - zabawki dużych chłopców

Share
Elektronarzędzia - zabawki dużych chłopcówŹródło: WP.PL
d4e4wqk
Są miejsca, w których kobiety czują się jak słoń w składzie porcelany, a mężczyźni jak dzieci w cukierni. Do takich miejsc zaliczają się sklepy, w których można kupić elektronarzędzia. Oto lista tych najbardziej pożądanych.

Wiertarki, wkrętarki, wiertarkowkrętarki

Jak same nazwy tychże narzędzi wskazują, służą one do wiercenia otworów w różnych tworzywach lub wkręcania śrub i wkrętów. Większość z nich może działać w dwóch trybach – zwykłym i udarowym. Tryb udarowy, to tryb w którym łączy się obrotowy ruch wiertła z ruchem posuwistym, co umożliwia wiercenie w materiałach twardych i kruchych, takich jak: beton, ceramika budowlana i inne materiały do murowania ścian. Wiertarki , wkrętarki i wiertarkowkrętarki zazwyczaj zasilane są z sieci, choć duża część z nich wyposażona jest już w akumulatory, co pozwala na pracę bez podłączenia do prądu. Zakup takiego sprzętu to wydatek od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

Szlifierki

Wśród szlifierek wyróżniamy szlifierki kątowe, oscylacyjne i wielofunkcyjne. Najbardziej popularne są szlifierki kątowe, zwane często gumówkami. Stosuje się je do przecinania i szlifowania metalu i innych twardych materiałów oraz do cięcia muru. Szlifierki mimośrodowe, idealnie nadają się do precyzyjnego szlifowania powierzchni oraz zdzierania starych pokryć malarskich. Jeśli chcesz zostać posiadaczem szlifierki musisz liczyć się z wydatkiem rzędu minimum kilkuset złotych.

d4e4wqk

Pilarki

Pilarki tarczowe służą do przecinania elementów drewnianych – przydają się do cięcia drewna na deskowanie, desek podłogowych, słupków ogrodzeniowych, blatów kuchennych itp. Mogą też być wykorzystywane do przecinania różnych tworzyw sztucznych. Dużą pilarką da się nawet ściąć drzewko w ogrodzie. W codziennym życiu nie przydają się zbyt często, warto jednak zainwestować w takie narzędzie, kiedy zabieramy się za remont. Pilarki mogą być elektryczne, akumulatorowe lub spalinowe.

Opalarki elektryczne

To elektronarzędzie wykracza poza kanon podstawowych narzędzi, które powinny znaleźć się w każdym domu. Opalarka emituje strumień powietrza o temperaturze 50-650 °C, tym gorącym powietrzem można usuwać stare farby i powłoki lakiernicze, odmrażać zamarznięte rury oraz suszyć i okleinować meble. Przydaje się tylko zaawansowanym majsterkowiczom, kosztuje stosunkowo niewiele, można kupić ją już za około 70 zł, za sprzęt lepszej jakości zapłacimy około 10 razy więcej.

d4e4wqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e4wqk
d4e4wqk