Trwa ładowanie...
ycipk-1ht9ur

Ekspresy przelewowe dla zwolenników dobrej kawy

Zwolennicy czarnej, aromatycznej i tradycyjnie parzonej kawy będą zadowoleni z prostoty i funkcjonalności ekspresów przelewowych. To proste, najtańsze w porównaniu do innych ekspresów i bardzo funkcjonalne urządzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mało które urządzenie pozwala wydobyć smak kawy tak dobrze, jak ekspres przelewowy
Mało które urządzenie pozwala wydobyć smak kawy tak dobrze, jak ekspres przelewowy (iStock.com)
ycipk-1ht9ur

Ekspres dla miłośników kofeiny

Duże, zaawansowane pod względem ilości funkcji ekspresy są często dość drogie, a tańsze modele kapsułkowe mają dość wysokie koszty eksploatacji. Jaki ekspres wybrać jeśli zależy ci na dobrej kawie o głębokim smaku?. Nasza propozycja to ekspres przelewowy. To najczęściej koszt około 100 złotych, niewielkie gabaryty i niezrównana bezawaryjność. Dodatkowo to proste i niewielkie urządzenie psuje się rzadziej, niż inne ekspresy

Ten typ ekspresu, choć mniej popularny niż kiedyś, nadal ma szerokie grono zwolenników. Wrzątek jest w tych modelach dozowany do pojemnika z kawą. Następnie kawowy napar przepuszczany jest przez filtr do dzbanka. Takie dzbanki mają najczęściej około 1 litra pojemności, ale są też mniejsze i większe. Wrzątek ma przez dłuższy czas kontakt z kawą, co skutkuje dużą zawartością kofeiny w przygotowanej kawie. Jest to więc idealny wybór dla miłośników czarnej, aromatycznej kawy.

ycipk-1ht9ur

Ekspres przelewowy czy kapsułkowy - dla kogo który?

Do ekspresu przelewowego musimy nasypać kawy, zadbać o zmianę filtra, a potem o wyczyszczenie urządzenia. Ekspres kapsułkowy jest w obsłudze prostszy i stosunkowo niedrogi, bo za najtańszy zapłacimy tylko 150 zł więcej. Jednak zakup ekspresu przelewowego daje nam większą kontrolę nad tym, jakiej jakości kawę wykorzystamy do przygotowania naparu i jak mocna będzie. Wiesz, co pijesz.

Łatwiejsze w obsłudze ekspresy kapsułkowe są także niewielkie, podobnie jak urządzenia przelewowe, ale ich eksploatacja jest droższa. Sam koszt urządzenia jest wyższy, choć nieznacznie. Za to koszt kapsułek jest znacznie wyższy niż zwykłej kawy lub kawowych ziaren i młynka.

ycipk-1ht9ur

Czy wszystkie ekspresy przelewowe są identyczne?

Wizualnie większość tych urządzeń jest do siebie podobna, ale zadbano też o zwolenników bardziej nowoczesnego wzornictwa. Eleganckie ekspresy przelewowe to także niewielki wydatek, w porównaniu do jakości produktu i fajnego wzornictwa. Takie ekspresy będą świetnie wyglądać w nowoczesnych kuchniach.

Nawet za najdroższe i najbardziej zaawansowane modele tych ekspresów znanych marek nie zapłacimy więcej niż 200 zł.

ycipk-1ht9ur
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ht9ur

ycipk-1ht9ur
ycipk-1ht9ur