Trwa ładowanie...

Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdy

Miłośnicy luksusowych i designerskich rozwiązań z pewnością odnajdą się w rezydencjach o niebanalnym sznycie. Zobacz, jakie projekty rezydencji królują na salonach i zachwyć się przestronnością wnętrz, które dają poczucie swobody i wygody!

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdyŹródło: Materiały prasowe
d2u3y53

Nowoczesność ukryta pod tradycyjną kopułą

Tradycyjne dworki od setek lat zachwycają swoją symetryczną i bogatą formą. Budowane z myślą o następnych pokoleniach, miały podtrzymywać rodzinne tradycje. Obecna architektura nieco odbiegła od tego typu formatów i skłania się w kierunku minimalistycznych i oszczędnych brył. Jak połączyć nowoczesną formę z dworkiem rodem z renesansu? Wybierając odpowiedni projekt!

Ekscytujące rezydencje szyte na miarę potrzeb

Luksusowe rezydencje to nie tylko szlacheckie dworki, ale również nowoczesne, rustykalne czy śródziemnomorskie wille. Łączy je perfekcyjnie nakreślony układ i rozstawienie okien, który pozwala maksymalnie wykorzystać oświetlenie słoneczne we wnętrzach. Dodatkowo coraz częściej sięga się po energooszczędne materiały – wprawdzie cena ich zakupu jest wyższa niż tych standardowych, jednak w dłuższej perspektywie przynoszą sporo oszczędności. Szacuje się, że energooszczędne domy zużywają nawet 80% mniej energii od typowych domów.

Dzieje się tak za sprawą m.in.:
• stabilnej konstrukcji bryły,
• pozyskiwania energii cieplnej z niekonwencjonalnych źródeł (np. paneli fotowoltaicznych, przydomowych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu),
• montażu okien o współczynniku przenikania ciepła poniżej 1,3 Uw.

d2u3y53

W projektach rezydencji ogromną wagę przykłada się do unowocześnień i podnoszenia komfortu, dlatego często mają one wygospodarowane udogodnienia jak kryty basen, siłownię czy salę kinową.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nowoczesne rezydencje dla wymagających nabywców

Zazwyczaj mają prostą bryłę składającą się z płaskiego dachu i rozłożystych tarasów. Część architektów sięga także po nieco bardziej skomplikowane i ekscentryczne formy, np. domy high-tech. Bazują one na kontraście i łączeniu** betonu, szkła z metalem. Często uwzględniają one zaawansowane technologie, które pozwalają stworzyć **inteligentny dom.

Kunsztowne rezydencje w stylu dworkowym

Masz działkę zlokalizowaną na podmiejskich terenach? Dworkowa rezydencja będzie rozwiązaniem, które wkomponuje się w otaczającą przyrodę. Symetryczna, prostokątna bryła, kopertowy dach i centralnie usytuowany ganek ozdobiony kolumnami podtrzymującymi zadaszenie to kluczowe elementy rezydencji, która nawiązują do prostoty życia, stabilizacji i kontaktu z naturą. Ten nieco nostalgiczny sznyt nadaje rezydencjom niepowtarzalnego i nieco tajemniczego charakteru. Wszystko to sprawia, że tak łatwo jest się w nich zakochać.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Gotowe projekty rezydencji – co je wyróżnia?

Gotowe projekty domów są idealne dla osób, które mają zarys wymarzonego budynku lub szukają szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Gotowe projekty często są wykorzystywane przez innych inwestorów, dzięki czemu łatwo znaleźć informację o danej realizacji i oszacować całkowite koszty budowy. Do tego, od ręki zobaczysz wizualizację danej rezydencji, co może być pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Więcej gotowych projektów znajdziesz na www.extradom.pl.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2u3y53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u3y53
d2u3y53