Trwa ładowanie...
ycipk-2u0k11

Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdy

Miłośnicy luksusowych i designerskich rozwiązań z pewnością odnajdą się w rezydencjach o niebanalnym sznycie. Zobacz, jakie projekty rezydencji królują na salonach i zachwyć się przestronnością wnętrz, które dają poczucie swobody i wygody!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdy
(Materiały prasowe)
ycipk-2u0k11

Nowoczesność ukryta pod tradycyjną kopułą

Tradycyjne dworki od setek lat zachwycają swoją symetryczną i bogatą formą. Budowane z myślą o następnych pokoleniach, miały podtrzymywać rodzinne tradycje. Obecna architektura nieco odbiegła od tego typu formatów i skłania się w kierunku minimalistycznych i oszczędnych brył. Jak połączyć nowoczesną formę z dworkiem rodem z renesansu? Wybierając odpowiedni projekt!

Ekscytujące rezydencje szyte na miarę potrzeb

ycipk-2u0k11

Luksusowe rezydencje to nie tylko szlacheckie dworki, ale również nowoczesne, rustykalne czy śródziemnomorskie wille. Łączy je perfekcyjnie nakreślony układ i rozstawienie okien, który pozwala maksymalnie wykorzystać oświetlenie słoneczne we wnętrzach. Dodatkowo coraz częściej sięga się po energooszczędne materiały – wprawdzie cena ich zakupu jest wyższa niż tych standardowych, jednak w dłuższej perspektywie przynoszą sporo oszczędności. Szacuje się, że energooszczędne domy zużywają nawet 80% mniej energii od typowych domów.

Dzieje się tak za sprawą m.in.:
• stabilnej konstrukcji bryły,
• pozyskiwania energii cieplnej z niekonwencjonalnych źródeł (np. paneli fotowoltaicznych, przydomowych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu),
• montażu okien o współczynniku przenikania ciepła poniżej 1,3 Uw.

W projektach rezydencji ogromną wagę przykłada się do unowocześnień i podnoszenia komfortu, dlatego często mają one wygospodarowane udogodnienia jak kryty basen, siłownię czy salę kinową.

ycipk-2u0k11
Materiały prasowe
Podziel się

Nowoczesne rezydencje dla wymagających nabywców

Zazwyczaj mają prostą bryłę składającą się z płaskiego dachu i rozłożystych tarasów. Część architektów sięga także po nieco bardziej skomplikowane i ekscentryczne formy, np. domy high-tech. Bazują one na kontraście i łączeniu** betonu, szkła z metalem. Często uwzględniają one zaawansowane technologie, które pozwalają stworzyć **inteligentny dom.

Kunsztowne rezydencje w stylu dworkowym

ycipk-2u0k11

Masz działkę zlokalizowaną na podmiejskich terenach? Dworkowa rezydencja będzie rozwiązaniem, które wkomponuje się w otaczającą przyrodę. Symetryczna, prostokątna bryła, kopertowy dach i centralnie usytuowany ganek ozdobiony kolumnami podtrzymującymi zadaszenie to kluczowe elementy rezydencji, która nawiązują do prostoty życia, stabilizacji i kontaktu z naturą. Ten nieco nostalgiczny sznyt nadaje rezydencjom niepowtarzalnego i nieco tajemniczego charakteru. Wszystko to sprawia, że tak łatwo jest się w nich zakochać.

Materiały prasowe
Podziel się

Gotowe projekty rezydencji – co je wyróżnia?

Gotowe projekty domów są idealne dla osób, które mają zarys wymarzonego budynku lub szukają szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Gotowe projekty często są wykorzystywane przez innych inwestorów, dzięki czemu łatwo znaleźć informację o danej realizacji i oszacować całkowite koszty budowy. Do tego, od ręki zobaczysz wizualizację danej rezydencji, co może być pomocne przy podejmowaniu decyzji.

ycipk-2u0k11

Więcej gotowych projektów znajdziesz na www.extradom.pl.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u0k11

ycipk-2u0k11
ycipk-2u0k11