Trwa ładowanie...
d4ae2pd

Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdy

Miłośnicy luksusowych i designerskich rozwiązań z pewnością odnajdą się w rezydencjach o niebanalnym sznycie. Zobacz, jakie projekty rezydencji królują na salonach i zachwyć się przestronnością wnętrz, które dają poczucie swobody i wygody!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekscytujące rezydencje. Domy, o których marzy każdy
(Materiały prasowe)
d4ae2pd

Nowoczesność ukryta pod tradycyjną kopułą

Tradycyjne dworki od setek lat zachwycają swoją symetryczną i bogatą formą. Budowane z myślą o następnych pokoleniach, miały podtrzymywać rodzinne tradycje. Obecna architektura nieco odbiegła od tego typu formatów i skłania się w kierunku minimalistycznych i oszczędnych brył. Jak połączyć nowoczesną formę z dworkiem rodem z renesansu? Wybierając odpowiedni projekt!

Ekscytujące rezydencje szyte na miarę potrzeb

Luksusowe rezydencje to nie tylko szlacheckie dworki, ale również nowoczesne, rustykalne czy śródziemnomorskie wille. Łączy je perfekcyjnie nakreślony układ i rozstawienie okien, który pozwala maksymalnie wykorzystać oświetlenie słoneczne we wnętrzach. Dodatkowo coraz częściej sięga się po energooszczędne materiały – wprawdzie cena ich zakupu jest wyższa niż tych standardowych, jednak w dłuższej perspektywie przynoszą sporo oszczędności. Szacuje się, że energooszczędne domy zużywają nawet 80% mniej energii od typowych domów.

Dzieje się tak za sprawą m.in.:
• stabilnej konstrukcji bryły,
• pozyskiwania energii cieplnej z niekonwencjonalnych źródeł (np. paneli fotowoltaicznych, przydomowych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu),
• montażu okien o współczynniku przenikania ciepła poniżej 1,3 Uw.

W projektach rezydencji ogromną wagę przykłada się do unowocześnień i podnoszenia komfortu, dlatego często mają one wygospodarowane udogodnienia jak kryty basen, siłownię czy salę kinową.

Materiały prasowe

Nowoczesne rezydencje dla wymagających nabywców

Zazwyczaj mają prostą bryłę składającą się z płaskiego dachu i rozłożystych tarasów. Część architektów sięga także po nieco bardziej skomplikowane i ekscentryczne formy, np. domy high-tech. Bazują one na kontraście i łączeniu** betonu, szkła z metalem. Często uwzględniają one zaawansowane technologie, które pozwalają stworzyć **inteligentny dom.

d4ae2pd

Kunsztowne rezydencje w stylu dworkowym

Masz działkę zlokalizowaną na podmiejskich terenach? Dworkowa rezydencja będzie rozwiązaniem, które wkomponuje się w otaczającą przyrodę. Symetryczna, prostokątna bryła, kopertowy dach i centralnie usytuowany ganek ozdobiony kolumnami podtrzymującymi zadaszenie to kluczowe elementy rezydencji, która nawiązują do prostoty życia, stabilizacji i kontaktu z naturą. Ten nieco nostalgiczny sznyt nadaje rezydencjom niepowtarzalnego i nieco tajemniczego charakteru. Wszystko to sprawia, że tak łatwo jest się w nich zakochać.

Materiały prasowe

Gotowe projekty rezydencji – co je wyróżnia?

Gotowe projekty domów są idealne dla osób, które mają zarys wymarzonego budynku lub szukają szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Gotowe projekty często są wykorzystywane przez innych inwestorów, dzięki czemu łatwo znaleźć informację o danej realizacji i oszacować całkowite koszty budowy. Do tego, od ręki zobaczysz wizualizację danej rezydencji, co może być pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Więcej gotowych projektów znajdziesz na www.extradom.pl.

d4ae2pd

Podziel się opinią

Share

d4ae2pd

d4ae2pd