WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu
Materiał Partnera
Ściany
09-05-2017 (12:55)

Ekotrendy – wnętrza zgodne z naturą

Człowiek przez wiele lat eksploatował środowisko naturalne, nie myśląc o następstwach swoich działań. Dziś, kiedy widzimy namacalne skutki ingerencji w naturę, przyszedł moment powrotu do korzeni. Ekotrend w aranżacji przestrzeni to tworzenie miejsc przyjaznych naturze, projekty wyrażające troskę o środowisko, umiejętne wykorzystanie materiałów z odzysku i ukłon w stronę piękna przyrody, która jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekotrendy – wnętrza zgodne z naturą
(Stegu)

Ekologiczny styl życia stał się pewnym trendem i objął wiele dziedzin codzienności, w tym architekturę. Ekownętrza charakteryzują się prostotą, spokojem i harmonią, stanowią idealne miejsce odpoczynku, a nawet schronienie w pędzie codziennych zdarzeń. Cechuje je lekki i bardzo przyjazny klimat. Jak go uzyskać?

Postaw na jasną paletę barw
Ekologiczne wnętrza są skromne, nie epatują nachalną i krzykliwą kolorystyką, lecz nawiązują do naturalnych kolorów ziemi. Pięknie sprawdzą się tam złamane biele, szarości, piaskowe beże czy różne odcienie brązów. Barwy te bardzo dobrze uwydatniają ciemniejsze dodatki i meble. Dobrze postawić na jasne ściany. Firma Stegu proponuje do tego rodzaju wnętrz płytki z gotową fugą, imitujące cegłę. Szczególnie polecana jest linia METRO oraz linia PARMA.

Ceglane ściany kojarzą się z prostotą, surowością materiału, ale również nadają domowy, ciepły charakter pomieszczeniom, sprawiając, że wydaja się one bardziej przestronne. Biel ponadto rozjaśnia wnętrze i dodaje mu świeżości. Stonowana kolorystykę mogą przełamywać delikatne błękity.

Stegu
Podziel się

Używaj jak najmniej przetworzonych materiałów
Idea eko zdecydowanie odchodzi od tworzyw sztucznych i wysoko przetworzonych materiałów, więc należy zrezygnować z jakiejkolwiek postaci plastiku i tkanin syntetycznych. Pole do popisu daje natomiast wiklina, kamień, rattan, wszelkie materiały naturalne np. płótno oraz przede wszystkim surowe drewno w postaci podłóg, czy prostych w formie, funkcjonalnych mebli.

Zgodnie z duchem recyklingu do wnętrza można bez przeszkód wprowadzić drewno z odzysku w postaci palet czy skrzynek po owocach, które własnoręcznie można przerobić na oryginalne stoliki czy szafki.

Drewno również wspaniale odnajdzie się w postaci dekoracji ściennej. Bardzo dobrze wyglądają panele dekoracyjne z naturalnego drewna od Stegu. Seria PURE http://www.woodcollection.pl/portfolio-view/pure/ zachwyca oryginalną strukturą, uwodzi bezpretensjonalną estetyką okrągłych elementów drzew różnych gatunków. Surowość i niewyidealizowany rysunek drewna genialnie wpisują się w nurt eko.

Stegu
Podziel się

Dobieraj dodatki nawiązujące do natury
Ekotrend silnie wiąże się z wyrobami handmade. Przestrzeń ekologiczna wręcz wymaga akcentów rękodzieła. Przy doborze dodatków do mieszkania ograniczeniem jest jedynie kreatywność, ponieważ większość ozdób można zrobić własnoręcznie, wykorzystując szklane butelki, sznurek, gazety, gliniane doniczki, papier, ziarna kawy czy drewniane listewki. Mile widziane są papierowe lampy i zdjęcia przedstawiające piękno przyrody. To, co szczególnie pasuje do ekologicznego stylu to żywe rośliny, które nie tylko wprowadzają życie do mieszkania, lecz także produkują tlen i pozwalają głębiej odetchnąć podczas upragnionego relaksu.

Więcej na www.stegu.pl

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.