Dzbanki i butelki filtrujące. W sam raz na letnie upały
Za oknami panują upały, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawodnienie. Poranna kawa czy herbata to za mało, warto mieć pod ręką również butelkę wody. Zamiast stawiać na plastik, wybierz tańszą i bardziej przyjazną środowisku alternatywę.
10.06.2021 09:28
Kranówka doskonale nadaje się do picia, trzeba ją tylko dobrze przefiltrować. Dzięki dzbankom filtrującym możesz cieszyć się czystą wodą bez nieprzyjemnego posmaku. Nie musisz jej gotować, a filtrowanie trwa mniej niż minutę.
Kranówkę da się pić
Powszechnie utarło się przekonanie, że woda z kranu musi być przegotowana, by dało się ją pić bez ryzyka. Faktycznie, kilkadziesiąt lat temu jakość wody pozostawiała wiele do życzenia, teraz jednak woda poddawana jest skrupulatnym procesom, które mają za zadanie usunąć z niej wszelakie zanieczyszczenia. Użyte środki pozostawiają specyficzny posmak. Aby go usunąć, trzeba ją jednak przefiltrować.
Sposób na oszczędność
Powinniśmy wypijać dziennie 2-3 litry wody, a gdy temperatura za oknem jest wysoka, musimy przyjmować jej jeszcze więcej. To całkiem sporo w przeliczeniu na całe gospodarstwo domowe – w ten sposób generujemy mnóstwo niepotrzebnych śmieci. Inwestycja w prosty filtr do wody to wydatek zaledwie kilkunastu złotych. Z jednego wkładu jesteśmy stanie przefiltrować ponad 200 litrów, co wypada znacznie korzystniej niż kupowanie wody butelkowej. Dodatkowo możemy oszczędzić sobie noszenia ciężkich zgrzewek
Zadaniem filtrów jest zatrzymywanie chloru oraz obecnych w wodzie minerałów tak, by smak pozostał jak najbardziej naturalny. W środku znajdują się substancje jonowymienne, które odpowiadają za unormowanie twardości wody. Węgiel aktywny zatrzymuje zanieczyszczenia i usuwa posmak.
W domu i nie tylko
Jeżeli zdecydujesz się na zakup filtrów w sieci, zapłacisz jeszcze mniej. Do dyspozycji masz zarówno klasyczne dzbanki filtrujące, jak i również niewielkie i bardziej wydajne filtry nakładane na kran. Opcją dla aktywnych jest butelka filtrująca, którą możesz zabrać ze sobą w teren i uzupełnisz ją w każdym miejscu z dostępem do bieżącej wody. Jeśli nie przepadasz za wodą niegazowaną, być może warto pomyśleć o saturatorze. Urządzenie nie zajmie wiele miejsca, a specjalny nabój pozwoli na zmianę kranówki w wodę gazowaną.