Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
dywan
06-05-2019 10:20

Dywany – sprawdź, co jest modne w nadchodzącym sezonie!

Dywanowe trendy w nadchodzącym sezonie będą bardzo różnorodne. Z jednej strony będziemy mieli spokój płynący z inspiracji naturą, z drugiej krzykliwe kolory i asymetryczne kształty. Moda w dywanach będzie też czerpać z przeszłości. Nie ma więc wątpliwości, że niezależnie od tego, w jakim charakterze urządzamy wnętrze, bez problemu dopasujemy do niego dywan zgodny z nadchodzącymi trendami.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Dywany – sprawdź, co jest modne w nadchodzącym sezonie!Źródło: www.komfort.pl
d4js9rf
d4js9rf

Dywany wracają do łask. Do niedawna wielu z nas nawet nie pomyślałoby o tym, że dywan może stanowić najpiękniejszą ozdobę w naszym mieszkaniu. Zapamiętaliśmy je jako ciężkie, pstrokate kobierce, służące bardziej do zatuszowania niedoskonałości podłogi niż do dekoracji. Dziś rola dywanu jest zupełnie inna. Odpowiednio dobrany, nie tylko podkreśli charakter wnętrza i jego niepowtarzalność, ale przede wszystkim będzie stanowił najważniejszy element wyposażenia pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że dziś wybór dywanu powinien być równie dobrze przemyślany, co zakup nowej kanapy do salonu czy stołu do jadalni.

- Szeroki wybór dywanów daje nam nieograniczone możliwości aranżacyjne. Tak naprawdę tym jednym elementem wyposażenia możemy zupełnie odmienić pomieszczenie – podpowiada ekspert Komfort. – Warto wcześniej prześledzić obowiązujące trendy wnętrzarskie, bo zbyt duży wybór może czasami utrudniać decyzję zakupową. Trendów w nadchodzącym sezonie nie będzie dużo, ale będą one na tyle charakterystyczne i zróżnicowane, że będziemy w stanie dobrać dywan niemal do każdego wystroju wnętrza - dodaje.

Dywan Haltu Uni Multi Blue http://www.komfort.pl
Dywan Haltu Uni Multi Blue Źródło: http://www.komfort.pl

Dywanową modę opanuje przede wszystkim trend eko. Chodzi nie tylko o materiały, z jakich wykonane są dywany, ale przede wszystkim o wzory i kolory inspirowane naturą. Już od kilku sezonów furorę robią dywany przypominające malarskie arcydzieła w awangardowym nurcie lub czerpiące ze sztuki ulicznej. W nadchodzących trendach nie zabraknie również powrotu do przeszłości. Coraz śmielej przy projektowaniu wnętrz sięgamy po asymetryczne i geometryczne motywy w mocnej kolorystyce rodem z lat 70. Na tym jednak podróż w czasie się nie kończy. Na salony wracają również dywany z orientalnymi motywami, przypominające tradycyjne perskie kobierce – dokładnie takie królowały w naszych domach w latach 90.

d4js9rf

W zgodzie z naturą

Świadomość otaczającego nas świata jest coraz większa, podobnie jak nacisk na ekologiczne podejście do życia. Chcemy żyć w zgodzie z naturą i czerpać z niej jak najwięcej. Motywy natury przenikają również do trendów wnętrzarskich. Dywany inspirowane naturą będą najsilniejszym trendem nadchodzącego sezonu. Z jednej strony przejawia się on w tkaninach, z jakich wykonany jest dywan, a więc wełna, bawełna i jedwab. – Szczególnie popularne są niewielkie ręcznie tkane dywany – przyznaje ekspert Komfort. – Kolorystyką i wzornictwem nawiązują do kultury Indian Ameryki Południowej. Bardzo często są też udekorowane modnymi w nadchodzącym sezonie frędzlami – dodaje.

Dywan Savona Orange www.komfort.pl
Dywan Savona Orange Źródło: www.komfort.pl

Z drugiej zaś strony z natury zaczerpniemy również motywy i kolory. Dywan przypominający korę drzewa czy pole uprawne z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom przyrody. Najbardziej jednak trend ten będzie zauważalny w barwach. W dywanach królować będą szarości, zielenie i wszystkie odcienie brązów.

Podróż w czasie

Moda ma już to do siebie, że lubi powracać. W przypadku wnętrz powroty te zajmują znacznie więcej czasu niż w przypadku odzieży, ale dzięki temu efekt jest bardziej spektakularny. W nadchodzącym sezonie w dywanowych trendach zauważalne będą aż dwa wielkie powroty. Pierwszy z nich przenosi nas do początku lat 70., kiedy na salonach zagościł modernizm. To właśnie wtedy prawdziwym hitem były kolorowe dywany z geometrycznymi wzorami. Dominowały trójkąty i kwadraty, a do tego wyraziste kolory: róże i pomarańcze. Tak krzykliwe dywany wnosiły do często szarych i smutnych wnętrz odrobinę życia.

Dywan Canvas Quattro www.komfort.pl
Dywan Canvas Quattro Źródło: www.komfort.pl

Retro stylistyka objawia się również asymetrycznymi wzorami, liniami czy nakładającymi się na siebie figurami geometrycznymi. Trend ten już od kilku sezonów próbował przebić się do czołówki i w końcu mu się udało. Zastąpi on tracące już na popularności dywany z motywami florystycznymi.

d4js9rf

To jednak nie koniec dywanowego wehikułu czasu. Drugim trendem nawiązującym do dawnych lat są dywany z motywem orientalnym. Wzorowane na perskich kobiercach dywany królowały w naszych mieszkaniach w latach 90. – To dość intensywne wzory, dlatego najlepiej sprawdzą się w spokojnych, stonowanych wnętrzach – podpowiada ekspert Komfort. – Jeśli nie chcemy, by dywan rzucał się tak mocno w oczy, możemy wybrać postarzane modele, na których wzór jest nieco zatarty – dodaje.

Dywan Cordoba Brick www.komfort.pl
Dywan Cordoba Brick Źródło: www.komfort.pl

W stylu nowoczesnym

Jeśli jednak zależy nam na tym, by dywan przyciągał wzrok i budził zachwyt, możemy postawić na inny mocny trend nadchodzącego sezonu, czyli dywany nawiązujące do sztuki nowoczesnej. Ten trend idealnie wpisze się w modne od kilku lat wnętrza w stylu loftowym. Surowe ściany, designerskie meble i dzieło sztuki na podłodze skomponują się doskonale i stworzą wnętrze w stylu artystycznej pracowni rodem z Nowego Jorku.

Dywan Asos Spinrag www.komfort.pl
Dywan Asos Spinrag Źródło: www.komfort.pl

Nie wolno zapominać o jeszcze jednym trendzie nadchodzącego roku, który stanowi punkt wspólny dla wszystkich wymienionych do tej pory. W nadchodzącym sezonie w niepamięć odejdą dywany z długim włosiem. – Dywany o niskim włosiu nie tylko dłużej zachowują swoje właściwości estetyczne, ale są również łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu – wyjaśnia ekspert Komfort.

d4js9rf

Coraz większy wybór dywanowych wzorów i coraz to nowe trendy są najlepszym dowodem na to, że dywany stanowią niezwykle ważny element wyposażenia wnętrza. Dobrze przemyślany wybór sprawi, że nasze mieszkanie nabierze charakteru, co nam samym poprawi samopoczucie.

Artykuł sponsorowany
d4js9rf

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4js9rf