Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
pokój dziecięcy
23-10-2013 12:29

Drewniane meble w pokoju dziecięcym. Jak je odnowić?

Share
Drewniane meble w pokoju dziecięcym. Jak je odnowić?Źródło: Shutterstock
d1p98p9

Przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zrobić przegląd mebli w pokoju dziecięcym. Drewniane meble trzeba pewnie odnowić, ponieważ dzieci traktują je zazwyczaj w sposób niekonwencjonalny i nieprzewidywalny. Jakich środków do tego użyć? Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym

- Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w domu, dlatego środki do odnowienia drewnianych mebli powinny być bezpieczne. Na rynku są już dostępne produkty, które spełniają Europejską Normę BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK - mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax. W praktyce oznacza to, że substancje chemiczne zawarte w produkcie są nietoksyczne i bezołowiowe. Dzięki temu może on zostać użyty w pokoju dziecka do pomalowania wszystkiego, z czym ma ono bezpośrednią styczność: mebli, elementów drewnianych czy zabawek.

Szybkie odnawianie drewnianych mebli

Prace renowacyjne pójdą szybko, jeśli użyjesz produktów szybko schnących na bazie wody. Korzystając z takich środków, skończysz pracę w ekspresowym tempie, ale ich zaletą jest również niedrażniący zapach. Warto o tym pamiętać, jeśli nie chcesz godzinami wietrzyć mieszkania, jak to jest w przypadku produktów przygotowanych na bazie rozpuszczalnika.

d1p98p9

Doskonały i trwały efekt

Bywa tak, że łóżko staje się wyimaginowaną wyspą, biurko - schronem, a szafa zmienia się we właz do jamy rozbójników. W pokoju dziecięcym wszystko jest możliwe, dlatego meble muszą być zabezpieczone środkami, które zapewnią trwały efekt. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia kolorystyki. Być może wcale nie trzeba wyrzucać starego biurka, tylko wystarczy nadać mu nowy błysk? W dziecięcych pokojach zdecydowanie króluje emalia, choć sprawdzi się tam każdy produkt, który stworzy trwałą powłokę, a więc zarówno lakier, jak i lakierobejca.

- Lakier nada drewnu delikatny połysk, z kolei lakierobejca zabarwi je, nie przykrywając rysunku słojów. Emalia gwarantuje doskonałe krycie. W tym przypadku do wyboru mamy całą paletę kolorów - od białego po ciemny heban – mówi Andrzej Wójcik.

d1p98p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p98p9
d1p98p9