Trwa ładowanie...

Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę kupując blender!

Przygotowywanie potraw, gdy posiada się odpowiednie akcesoria i sprzęty kuchenne, staje się prawdziwą przyjemnością! Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na aspekty techniczne małego AGD, by finalnie cieszyć się ergonomicznym i funkcjonalnym sprzętem. Podpowiadamy, na co dokładnie zwrócić uwagę kupując blender!

Share
Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę kupując blender!Źródło: materiały partnera
d1og7y3

Artykuł sponsorowany

Blender jest jednym z najpopularniejszych sprzętów kuchennych, ze względu na swoją wielofunkcyjność. Ciężko zastąpić go także sprzętem manualnym, dlatego stanowi prawdziwy „must have” dla osób lubiących kulinarne eksperymenty.

Na co zwrócić uwagę kupując blender?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje blenderów: ręczny i kielichowy. Be względu na to, na który z nich się zdecydujesz, zwróć uwagę na parametry konkretnego urządzenia:

1. Moc urządzenia
Im większa moc, tym lepsze działanie blendera! Jeśli szukasz urządzenia wszechstronnego, które poradzi sobie nawet z orzechami – zdecyduj się na model o mocy 500-600W. Nie warto za to inwestować w marketowe urządzenia o mocy poniżej 200 W, które nawet z rozdrobnieniem małych owoców będą miały problem.

d1og7y3

2. Materiał wykonania
Im trwalszy materiał, tym dłużej posłuży Ci urządzenie. Warto wybierać modele, który wykonano ze stali nierdzewnej i szkła doskonałej jakości. Dodatek tworzywa sztucznego w niektórych miejscach (np. gumowe elementy zapewniające łatwość chwytu bądź antypoślizgowość) także mają uzasadnienie. W przypadku urządzeń kielichowych warto jednak unikać tych, w których kielichy wykonano ze słabej jakości plastiku.

3. Dodatkowe opcje
Czasami inwestycja w porządny, wielofunkcyjny blender jest szansą na rezygnację z innych sprzętów kuchennych! Niektóre z modeli blenderów wyposażone są w dodatkowe – czasem wyjątkowo wymyślne – akcesoria. Część z nich posiada także inne funkcje (np. opcję kruszenia lodu czy ubijania śmietany), dzięki którym można wykorzystywać urządzenie na różne sposoby.

Blender kielichowy czy ręczny – od czego uzależnić swój wybór?

W ofercie dobrych sklepów z akcesoriami do domu, takich jak DUKA, znajdziesz wiele modeli blenderów. Blender ręczny jest doskonałym wyborem dla posiadaczy małych kuchni. Po użyciu można go bowiem umyć i schować do szafki bądź szuflady. Blendery kielichowe zabierają więcej miejsca, dlatego na ich zakup powinny zdecydować się osoby posiadające obszerne blaty kuchenne. Żaden z tych wyborów nie będzie jednak zły, jeśli wybrany sprzęt będzie charakteryzował się jakością wykonania, trwałością i wysoką mocą.

Artykuł sponsorowany

d1og7y3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1og7y3
d1og7y3