Trwa ładowanie...
d1t2780

Doskonały styl tanim kosztem. Meble kuchenne za mniej niż 1000 zł

Modna i elegancka kuchnia nie musi kosztować mnóstwa pieniędzy. Jeśli chcesz uzyskać dobry efekt tanim kosztem, warto postawić na gotowe komplety szafek w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że meble kuchenne to sprzęt, który kupujesz na lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna kuchnia w dobrej cenie
Nowoczesna kuchnia w dobrej cenie (iStock.com)
d1t2780

Z racji tego, że kuchnia jest przestrzenią roboczą, szafki muszą być wyjątkowo wytrzymałe, aby nie straciły swego nienagannego wyglądu po kilku latach. Posiadacze salonów z aneksem oraz właściciele domów, w których kuchnia jest tuż obok pokoju gościnnego powinni z rozwagą wybierać szafki tak, by prezentowały się nienagannie.

Kwestia materiału

Zanim zajmiesz się wyborem koloru i stylu, w jakim utrzymane będą szafki, przede wszystkim zastanów się nad materiałem, z którego powinny być zrobione. Najbardziej wytrzymałe, ale i najdroższe jest drewno, które dla zabezpieczenia pokryto grubą warstwą lakieru. Tańszą alternatywą o podobnej wytrzymałości i dużej odporności na wilgoć będzie płyta MDF. Materiał jest również elastyczny i łatwo się go układa, co pozwala na stosowanie charakterystycznych wyżłobień czy interesujących frezów. Najtańszą opcją jest płyta wiórowa, wyjątkowo popularna ze względu na niską cenę i mnogość wzorów do wyboru. Po odpowiednim polakierowaniu posłuży ci przez lata.

Shutterstock.com
Podziel się

Zwróć uwagę na blat

Poza frontem szafek, najwięcej uwagi należy poświęcić blatowi, który podobnie jak reszta pełni funkcję reprezentatywną. Powinien być przede wszystkim wykonany z surowca odpornego na odbicia, odbarwienia i wilgoć, aby po jakimś czasie nie stracił pierwotnego koloru. Najbardziej wytrzymały jest oczywiście kamień naturalny, taki jak granit. Jest najbardziej wytrzymały, odporny na zarysowania, uderzenia, a także plamy z tłuszczu. Jego największą zaletą jest to, że nie wymaga impregnacji, jak na przykład marmur. Jest jednak zdecydowanie trudniejszy w obróbce, a przez to droższy niż inne materiały używane do produkcji blatów.

Warto również zwrócić uwagę na płyty kompozytowe, które powstają ze zmielenia kamieni naturalnych i połączenia ich z syntetycznym spoiwem. Mają niższe ceny niż kamienne blaty, a co najważniejsze są bardziej plastyczne i o wiele lżejsze. Tańszą opcją jest płyta wiórowa powleczona specjalnym, utwardzającym materiałem. Podobnie jak w przypadku płyt kompozytowych możesz dopasować blat do każdego rodzaju kuchni.

Styl i kolor

Dobrze jeśli szafki kuchenne korespondują swoim wyglądem z resztą pomieszczeń, zwłaszcza z pokojem gościnnym. Do wnętrza w stylu skandynawskim zdecydowanie najbardziej pasują białe szafki bez zbędnych frezów. Przede wszystkim rozjaśnią kuchnię, a z drugiej strony pozwolą na umiejętne dobieranie dodatków, które przyciągną oko.

We wnętrzach klasycznych również można grać odcieniami bieli i szarości, warto przy tym wybrać modele, których fronty zdobione są wymyślnymi wyżłobieniami. W klasycznej stylistyce dobrze wyglądają przeszklone fronty w szafkach górnych. Zamiast kamiennego blatu warto postawić na wersję drewnianą w ciepłym kolorze. Sprawi, że kuchnia będzie o wiele bardziej przytulna.

W stylu nowoczesnym, który stawia przede wszystkim na prostotę, dobrym pomysłem będzie kuchnia z płaskim frontem i delikatnymi bądź niewidocznymi uchwytami. Warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie szafki były utrzymane w podobnej kolorystyce i stanowiły harmonijną całość.

d1t2780

Podziel się opinią

Share

d1t2780

d1t2780