Trwa ładowanie...

Domowe wypiekacze. Złote bochenki przyrządzisz samodzielnie

Mało kto nie lubi świeżego pieczywa. Praktyczne, coraz tańsze i wygodne w obsłudze wypiekacze do chleba to gadżety, które na stałe zagościły w naszych kuchniach. Kilka chwil na przygotowanie, precyzyjnie określony czas oczekiwania i po domu zaczyna się roznosić piękny zapach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Domowe wypiekacze. Złote bochenki przyrządzisz samodzielnieŹródło: Shutterstock.com
d3rv641

Dla smaku...

Kompaktowe wypiekacze do chleba pozwolą przygotować różne rodzaje pieczywa w domu, bez konieczności wychodzenia po bułki chłodnym porankiem. Współczesne wypiekacze chleba umożliwiają przygotowanie kilku rodzajów pieczywa: chleb m.in. biały, razowy, bezglutenowy (popularne modele), sezamowy, słodki, ciasto na makaron, słodkie ciasto, a niektóre z nich dzięki wbudowanym mieszadłom nawet... zrobienie dżemu.

Zapach, złocisty kolor, a nawet dźwięk, jaki słyszymy, krojąc świeży chleb, są nieocenionym źródłem zmysłowych doznań. Niewiele więcej trzeba (może poza świeżym masłem) do pełni kulinarnego szczęścia. Każdy, komu zależy na tym, aby jego bochenek był porządnie zarumieniony, lub wręcz przeciwnie - najbardziej lubi te niespieczone, powinien przynajmniej spróbować samodzielnego wypieku pieczywa. Do tego trzeba jednak nieco czasu i umiejętności. Z wypiekaczem pójdzie nam szybciej i łatwiej.

Dla zdrowia...

Każdy, kto ceni wiedzę na temat tego, co jemy, skąd pochodzą produkty, które wykorzystujemy do przyrządzenia posiłków i jaka jest ich jakość, docenią ten prosty, elektryczny gadżet. Wiesz, co jesz, wiesz ile i jakiej dokładnie mąki dodajesz do pieczywa, które jesz ty i twoi bliscy. To szczególnie ważne, kiedy dbasz o dietę swoją lub dzieci w trosce o różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe i dolegliwości.

Dla rodziny...

Wypiekacz pozwala przyrządzić wysokiej jakości pieczywo w kilka chwil, bo tylko tyle trzeba, aby odmierzyć odpowiednią ilość składników. Dzięki praktycznym programom i dołączonej do każdego prawie każdego modelu niewielkiej książki z przepisami możemy precyzyjnie dopasować chleb lub bułki do naszych potrzeb. Od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu programów – taki wachlarz możliwości dają nam wypiekacze. Poza typem pieczywa pozwalają określić też wielkość bochenka: najczęściej jest to od 750 do 1250 g. Wewnątrz urządzenia znajduje się wyjmowana foremka, która została pokryta warstwą ułatwiającą wyjmowanie upieczonego pieczywa.

Dla siebie...

Kiedy samodzielnie przyrządzimy jedzenie, które najczęściej kupujemy lub sporządzamy z półproduktów, odczuwamy dużą satysfakcję. Nawet jeśli nie jest to zdrowy styl życia, gdy zamiłowanie do gorących bułeczek jest dla ciebie najważniejsze. Wypiekacz chleba pomoże podać domowy makaron czy słodkie drożdżówki, które dotąd przynosiliście z cukierni. Domowe pieczywo smakuje lepiej niż to, które kupujemy. Na śniadanie nie będziemy już przeżuwać czerstwej bułki, bo praktyczne wypiekacze z funkcją opóźnionego startu przygotują smakowite pieczywo dokładnie na tę porę, kiedy zwykliśmy jeść pierwszy posiłek. Trudno o większą przyjemność niż budzący nas zapach pachnącego chleba.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3rv641
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rv641