ycipk-fh5ixt

Domowe multitoole. Przydatne drobiazgi, które zastąpią wiele narzędzi

Przegląd praktycznych, małych urządzeń, które zajmą bardzo mało miejsca, a zastąpią całą skrzynkę z narzędziami. Idealne dla osób, które majsterkują sporadycznie i lubią pomysłowe gadżety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klasyczny scyzoryk szwajcarski to klasyczny multitool
Klasyczny scyzoryk szwajcarski to klasyczny multitool (Pixabay.com)
ycipk-fh5ixt

Zamiast skrzynki narzędzi — multitool

Choć w domowych szufladach z drobiazgami można znaleźć dosłownie wszystko, to są drobiazgi, które dodatkowo warto tam włożyć. Małe i praktyczne multitoole nie zajmą wiele miejsca. Są równocześnie lekkie i wytrzymałe.

Do czego takie mini narzędzie może się przydać? Przykładów jest mnóstwo, bo w dowolnej chwili możemy pilnie potrzebować otwieracza do butelek, korkociągu, klucza do dokręcenia nakrętek, szkła powiększającego, kombinerek czy otwieracza do konserw. Większosć tych narzędzi znajduje się w naszych domach, ale jeśli się zgubią, multitool będzie niezastąpiony. To sprytny gadżet, który zastąpi nam nawet kilkanaście innych narzędzi w domu lub np. na biwaku.

ycipk-fh5ixt

Przyda się na pewno — multitool

Dokręcenie śrubki w dziecięcej zabawce lub kuchennym gadżecie, drobne naprawy, które możemy wykonać sami, podważenie wieczka lub otworzenie konserwy bez specjalnego uchwytu to przykłady sytuacji, kiedy przyda nam się mały multitool. Bywa, że drobne usterki zostawiamy do naprawy "na potem". Jednym ze sprawdzonych sposobów na porządek i brak zaległych napraw, jest robienie ich na bieżąco, wkrótce po tym, kiedy je zauważymy.

Kompaktowe gadżety

Wiele narzędzi, z których korzystamy w domu, ma swoje mini-wersje. Aby ułatwić sobie życie, zamiast trzymać pełnowymiarowe przedmioty, możemy wrzucić do szuflady np. mini-ostrzałkę, która ekspresowo sprawi, że dawno nieostrzony nóż z łatwością pokroi coś twardego.

ycipk-fh5ixt

Breloczek z mini-latarką działa wiele godzin, a doczepiony do kluczy na pewno nie raz się przyda.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fh5ixt

ycipk-fh5ixt
ycipk-fh5ixt