Trwa ładowanie...

Domowa galeria na ścianie. Jak ciekawie wyeksponować zdjęcia?

Wymagają specjalnej oprawy oraz ekspozycji. Zarówno zdjęcia, obrazy, jak i ich ramy stanowią ważną ozdobę wnętrza - nadają mu indywidualny charakter oraz budują atmosferę, odwołują się bowiem do wspomnień, do których wracamy z przyjemnością. Mogą być wyeksponowane klasycznie - oprawione w ramki, zawieszone na ścianie i oświetlone punktowym kinkietem. Ale można też znaleźć inne, oryginalne miejsce na domową galerię zdjęć, które podkreśli ich urodę w niestereotypowy sposób. Puść wodze fantazji!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Domowa galeria na ścianie. Jak ciekawie wyeksponować zdjęcia?Źródło: Meblościanka Studio // MaWa Fotografia
d4hz76m
d4hz76m

W zasadzie ozdobę z ulubionych zdjęć możesz umieścić w każdym pomieszczeniu. Najefektowniej będzie wyglądać w salonie nad kompletem wypoczynkowym, w jadalni nad stołem lub w sypialni: tuż obok komody, toaletki lub łóżka. Odpowiednie obrazki sprawdzą się także w przedpokoju lub kuchni - wszystko zależy od charakteru konkretnych ilustracji.

Jeżeli marzysz o ożywieniu wybranego pomieszczenia, postaw na różnej wielkości obrazki i zadbaj o to, by ich forma była jak najbardziej różnorodna. Stwórz na ścianie przyciągający wzrok patchwork, który możesz dodatkowo wyróżnić, ubierając go w zabawne ramy naklejki ściennej lub malując w innym kolorze fragment ściany, na którym zawisną obrazki.

Jeśli zależy ci przede wszystkim na szykownym efekcie, zdecyduj się na jednolite obrazy zbliżone do siebie stylem i kolorystyką. Pamiętaj, że ich obramowania również powinny do siebie pasować - wówczas stworzą spójną całość.

Obrazy czy rodzinne zdjęcia to inspirujące dodatki, które wzbogacają wnętrza o pozytywne emocje oraz wspomnienia. Warto się nimi otaczać, gdyż nie tylko poprawiają nastrój spoglądającym na nie domownikom, stanowiąc zarazem ciekawy pomysł na ścianę w salonie czy sypialni, ale też mogą wyrażać życiową filozofię czy ukazywać wydarzenia o szczególnej wadze.

Grafiki oraz zdjęcia potraktowane jako rodzaj dekoracji wnętrza cieszą się powodzeniem przede wszystkim w krajach skandynawskich, w których minimalistyczna stylistyka wymaga odpowiednio dobranych dodatków. Taką domową galerię opraw w nienarzucające się ramy lub antyramy.

Zamiast wieszać obrazki oraz grafiki na ścianie, można je równie efektownie wyeksponować, ustawiając obok siebie na półce. Wówczas dobrze wyglądają zestawione w różnych wielkościach i ozdobnych ramkach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4hz76m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hz76m