Amerykański artysta Jedediah Corwyn Voltz wpadł na oryginalny pomysł na dekorację wnętrz. Stworzył wyjątkowo urokliwe mieszkanka dla liliputów! Projekty powstały z najwyższą starannością o detale. Zarówno konstrukcja, jak i wystrój wnętrz wiernie odtwarzają rzeczywiste warunki mieszkaniowe. Domki powstały na drzewach w skali mikro - dumnie pną się na łodygach roślin doniczkowych. Wraz ze wzrostem fikusów, bonsai, kaktusów i drzewek szczęścia zmienia się położenie miniaturowych domków. W ten sposób powstała cała kolekcja maleńkich konstrukcji. Prezentują się bajkowo.
Amerykański artysta Jedediah Corwyn Voltz wpadł na oryginalny pomysł na dekorację wnętrz. Stworzył wyjątkowo urokliwe mieszkanka dla liliputów! Projekty powstały z najwyższą starannością o detale, jako spełnienie marzeń z dzieciństwa artysty - o domku na drzewie. Zarówno konstrukcja, jak i wystrój wnętrz wiernie odtwarzają rzeczywiste warunki mieszkaniowe. Domki powstały na drzewach w skali mikro - dumnie pną się na łodygach roślin doniczkowych. Wraz ze wzrostem fikusów, bonsai, kaktusów i drzewek szczęścia zmienia się położenie miniaturowych domków. W ten sposób powstała cała kolekcja maleńkich konstrukcji. Prezentują się bajkowo.
Niektóre domki są wyjątkowo rozbudowane. Dzięki wiernemu oddaniu detali podczas zaglądania do wnętrza łatwo ulec złudzeniu, że ten miniaturowy świat żyje własnym życiem.
Mini domek w doniczce
Fikus w formie bonsai, choć sam może poszczycić się oryginalnym kształtem, został obudowany miniaturowym drewnianym pomostem, który przypomina taras nad urwiskiem. Wsparty o łodygę i korzenie wygląda jak wkomponowany w skarpę.
Mini domek w doniczce
Wilczomlecz trójzębowy tworzy wsparcie dla piętrowego domku w kształcie wieży. Na kolejne kondygnacje prowadzi malutka drabinka. Ostatnia platforma kryje mieszkanie z miniaturowymi meblami i przytulnie zaaranżowanym wnętrzem.
Mini domek w doniczce
Miniaturowe domki należy oglądać z każdej strony. Poszczególne elewacje różnią się od siebie i odkrywają inne detale artystycznych instalacji. Rośliny wyglądają tu jak skromny dodatek do perfekcyjnie zminiaturyzowanej architektury.
Mini domek w doniczce
Materiały użyte do wzniesienia konstrukcji miniaturowych domków to resztki prawdziwych materiałów wykończeniowych pozostałe podczas tworzenia innych projektów artysty. Główne gatunki drewna wykorzystane przez Jedediaha to lipa i wyjątkowo elastyczne, dwukrotnie lżejsze od korka drewno balsy.
Mini domek w doniczce
Od 2015 roku artysta zbudował już około 25 domków tego typu. Tworzy on również miniaturowe budowle na indywidualne zamówienie. Ideą jest zbudowanie urokliwego, małego budynku, który będzie się wznosił wraz z rośliną.
Mini domek w doniczce
Wśród projektów Voltza znajduje się między innymi miniaturowy wiatrak, budynek straży pożarnej, studio projektanta oraz wiele innych fantastycznych domków. Można je kupić na wystawie artysty lub przez internet.
Mini domek w doniczce
Ogromne zainteresowanie domkami Voltza podsunęło artyście następny pomysł. Zamierza wyprodukować serię projektów do samodzielnego składania. Miniaturowe domki są na tyle atrakcyjne, a dla majsterkowiczów - wręcz ekscytujące, że z pewnością znajdą się amatorzy tej formy modelarstwa.