Trwa ładowanie...

Dodatkowy palnik za 50 złotych. Ułatwi codzienne gotowanie

Masz problem z umieszczeniem pełnowymiarowej kuchenki w swojej mikrokuchni? A może po prostu brakuje ci dodatkowych palników podczas większego gotowania? W obu przypadkach rozwiązaniem będą kuchnie nastawne.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dodatkowy palnik kosztuje naprawdę niewieleDodatkowy palnik kosztuje naprawdę niewieleŹródło: Adobe Stock
d33zatq
d33zatq

Ich ceny nie są wysokie, za dodatkowy palnik zapłacisz zaledwie kilkadziesiąt złotych. Oczywiście bardziej nowoczesny sprzęt z dodatkowymi funkcjami będzie kosztować nieco więcej, dlatego warto się zastanowić, jakich udogodnień potrzebujesz.

W wielu mieszkaniach metraż kuchni lub aneksu pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto szukać alternatyw w postaci kuchni nastawnych. Jeżeli możesz pozwolić sobie na wygospodarowanie przestrzeni na kuchennym blacie, doskonałym rozwiązaniem będzie kuchenka nastawna z czterema palnikami, która w niczym nie ustępuje klasycznej kuchence. Rozwiązaniem dla singli będzie mniejsza płyta z jednym lub dwoma palnikami, która nie zajmuje wiele miejsca, ale pozwoli na przygotowanie podstawowych potraw lub typowych dań jednogarnkowych.

Mniejsza kuchenka nastawna sprawdzi się również w przypadku wyjazdu na działkę lub do domku letniskowego. Zamiast zdawać się na jedzenie na wynos, możesz zabrać ze sobą urządzenie, które do działania nie potrzebuje butli gazowej, a jedynie dostępu do gniazdka. Jednopalnikowa kuchenka zajmuje tyle miejsca co opiekacz do kanapek, a pozwala na znacznie więcej swobody w przyrządzaniu posiłków.

Dobra kuchenka, czyli jaka

Na rynku znajdziemy zarówno gazowe, jak i elektryczne wersje, a nawet jedno- bądź dwupalnikowe płyty indukcyjne. Te ostatnie są nieco droższe, ale możliwościami nie ustępują pełnowymiarowym płytom. Musisz jednak pamiętać, że aby działała poprawnie, potrzebujesz garnków z ferromagnetycznej stali. Niezależnie od tego, jaką kuchenkę wybierzesz, musisz zwrócić uwagę na wydajność. Wiele modeli dostępnych na rynku oferuje moc na poziomie nawet 3000 W oraz kilka poziomów mocy, które pozwolą na precyzyjne wybranie temperatury dopasowanej do gotowanej potrawy. Aby zapobiec przykrej niespodziance, warto wybrać model zabezpieczony przed przegrzaniem lub przypadkowym włączeniem. Niektóre płyty mają również opcje automatycznego wyłączenia po zestawieniu naczynia. W ten sposób nigdy nie zapomnisz, by wyłączyć kuchenkę.

Co zamiast piekarnika

Płyta wolnostojąca może funkcjonować w kuchni samodzielnie, jednak wiele osób nie może sobie wyobrazić życia bez piekarnika. Na szczęście są rozwiązania, które dadzą ci pełną swobodę w naprawdę niewielkiej kuchni. Zamiast inwestować w pełnowymiarowy piekarnik warto postawić na mniejszą alternatywę. Piekarnik wielkości kuchenki mikrofalowej zmieści się na kuchennym blacie lub lodówce. Nagrzanie go trwa zaledwie chwilę, a potrawy smakują równie dobrze, co przygotowywane w zwykłym piekarniku.

Mini piekarniki oferują takie same zastosowania jak pełnowymiarowe modele. Dzięki pokrętłom lub programatorowi możesz wybrać temperaturę, ustawić czas grzania, a także tryb pracy grzałek i termoobiegu. Pilnowanie czasu po włożeniu potrawy do piekarnika nie będzie już konieczne, urządzenie samo powiadomi cię, gdy obiad będzie już gotowy.

Kuchenki nastawne kojarzą nam się przede wszystkim z domkami letniskowymi, jednak coraz częściej można je spotkać w kuchni. Nowoczesne modele oferują dużo więcej możliwości i wyższą wydajność od starej, wysłużonej kuchenki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d33zatq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zatq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj