Trwa ładowanie...

Dodatki, które stworzą cudowną atmosferę świąt w każdym domu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym zależy nam na stworzeniu magicznej atmosfery w domu rodzinnym. Przed Bożym Narodzeniem sklepowe półki uginają się pod różnego rodzaju dekoracjami, zarówno tymi tradycyjnymi, jak ozdoby choinkowe, ale także bardziej nowoczesnymi, jak świąteczne figurki, lampiony oraz poduszki tworzące rodzinny klimat.

Artykuł sponsorowany
Dodatki, które stworzą cudowną atmosferę świąt w każdym domuŹródło: Salony Agata
d2b8opc
d2b8opc

Choinka: królowa świątecznych dekoracji

Choinka to niekwestionowana królowa wśród świątecznych dekoracji. Nic tak wspaniale nie podkreśla magicznej atmosfery Bożego Narodzenia jak ubrane drzewko, ustawione w najważniejszym miejscu salonu. To wokół niej gromadzą się domownicy podczas świątecznych wieczorów, przeżywając wspólnie magiczny czas świąt. Wspólne dekorowanie choinki to radosny czas dla wszystkich domowników, zwłaszcza jeżeli zaopatrzysz się w najpiękniejsze bombki i inne ozdoby. Niezwykle modnie prezentują się komplety szklanych bombek w kilku odcieniach jednego koloru, np. szarości, czerwieni lub granatu. Ciekawym pomysłem są także drewniane i metalowe zawieszki na choinkę, w kształcie dzwonków, aniołków oraz gwiazdek. Jeżeli lubisz prostotę, wybierz dekoracje w naturalnym odcieniu drewna, ale jeżeli preferujesz bogato zdobione choinki, zdecyduj się na figurki obsypane połyskującym brokatem.

Salony Agata
Źródło: Salony Agata

Figurki bożonarodzeniowe

Figurki bożonarodzeniowe to ciekawy sposób na ozdobienie salonu, choinki, ale także okiennych parapetów. W sklepach dostępne są tradycyjne figurki nawiązujące do świątecznej szopki, np. aniołki lub osiołek. Warto także postawić na ceramiczne figurki reniferów kojarzących się z zaprzęgiem świętego Mikołaja, zawadiackiego bałwanka z kolorowym szalikiem, a także łosia lub zimowego skrzata. W zależności od nastroju możesz postawić na eleganckie świąteczne ozdoby, takie jak smukła figurka anioła lub nieco bardziej zwariowane, kolorowe postaci dzieci bawiących się na śniegu.

Salony Agata
Źródło: Salony Agata

Wszystkie te symbole wprowadzają świąteczną atmosferę. Można wykorzystać je do zawieszenia na choince lub ustawienia pod świątecznym drzewkiem, ale mogą służyć także jako dekoracja bożonarodzeniowego stołu. Jeżeli mieszkasz na parterze lub w domku jednorodzinnym, warto ustawić figurki świąteczne także na parapecie okiennym. To miły świąteczny akcent nie tylko dla domowników, ale także przechodniów. Dekorację parapetu warto uzupełnić także lampkami lub świątecznym lampionem, który rozświetli całe okno.

d2b8opc

Ozdoby świąteczne z papieru i drewna

Ozdoby bożonarodzeniowe wykonuje się z różnych materiałów, jednak do najciekawszych i najchętniej wybieranych należą te z naturalnych tworzyw. Chyba każdy z nas w dzieciństwie wykonywał własne ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe z papieru, ozdobione kolorową bibułą lub wycinankami z kolorowych arkuszy. Obecnie ozdoby świąteczne takie jak gwiazda z papieru cieszą się dużą popularnością. Warto zwrócić uwagę także na ozdoby drewniane, kojarzące się z choinką i świętami spędzanymi na wsi. Drewniane gwiazdy, wykonane z naturalnego drewna świeczniki, a także podstawki pod kubki to efektowne dekoracje bożonarodzeniowe, podkreślające rodzinny charakter świąt. Warto je wykorzystać, tworząc przyjazną atmosferę.

Salony Agata
Źródło: Salony Agata

Każda ozdoba świąteczna, która pozwoli wprowadzić w domu radosny, bożonarodzeniowy nastrój, spełni swoją rolę podczas grudniowych spotkań z rodziną. Nieważne, czy zdecydujesz się na komplet eleganckich bombek i ceramicznych figurek, czy postawisz raczej na inspirowane naturą, drewniane dekoracje, pamiętaj że podczas świąt najważniejsza jest rodzinna atmosfera, a ozdoby mają za zadanie ją podkreślić.

Artykuł sponsorowany
d2b8opc

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b8opc