Trwa ładowanie...
ycipk-3x2q5v

Dobierz wnętrze do swojej osobowości. Test z designem w tle

Urządzanie mieszkania to sprawa bardzo osobista – w końcu jest ono odbiciem naszego charakteru. Niestety projektowanie go metodą prób i błędów może nas sporo kosztować. Dlatego zróbmy sobie mały test, który przybliży nas do idealnego designu wnętrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobierz wnętrze do swojej osobowości. Test z designem w tle
(Fotolia)
ycipk-3x2q5v

MBTI – co to jest?

Ostatnimi czasy zarówno strony internetowe, jak i działy HR-u w pracy bombardują nas kolejnymi testami osobowości. Wyniki jednych zapominamy szybko, inne traktujemy z przymrużeniem oka. Istnieją jednak testy osobowości, które przetrwały próbę czasu – np. MBTI (skrót od Myers–Briggs Type Indicator) ma już ponad 100 lat!

Stworzyły go dwie wyjątkowe panie, Katharine Cook Briggs oraz jej córka Isabel Briggs-Myers, pionierki w dziedzinie edukacji kobiet. Swoją koncepcję oparły na teorii osobowości autorstwa jednego z ojców psychoanalizy – Carla Gustawa Junga. Czynnikiem, który zadecydował o sukcesie MBTI jest jego prostota. Wykonanie go zajmie nam zaledwie kilka minut. Zaczynajmy!

Wybrano 5 najbardziej charakterystycznych pozycji. 123RF
Podziel się
ycipk-3x2q5v

4 pytania i 16 osobowości

  • Gdzie kierujesz energię? Jesteś ekstrawertykiem (E) czy introwertykiem (I)?
  • Gromadzisz informacje przez poznanie (S), a może widzisz świat intuicyjnie (N)?
  • Czy w podejmowaniu decyzji kierujesz się logiką (T) czy uczuciami (F)?
  • W życiu stawiasz na dobry plan i osąd (J), czy też obserwację i elastyczność (P)?

Po odpowiedzeniu na te 4 pytania otrzymamy jeden z 16 rezultatów. Co to dla nas oznacza? Okazuje się, że nasz typ osobowości ma wpływ na nasze preferencje odnośnie estetyki i designu.

Wnętrza dla wrażliwych i opiekuńczych

Jeśli otrzymamy rezultat INFJ (doradca), INFP (uzdrowiciel), ENFJ (protagonista) lub (działacz) oznacza to, że mamy w sobie wiele empatii i jesteśmy otwarci na cudze uczucia. Takie osoby cenią sobie we wnętrzach uczucie harmonii i prostoty, dzięki którym ładują energię po całym dniu interakcji.

ycipk-3x2q5v

Ulubiony design: skandynawski, minimalistyczny.

Wnętrza dla praktycznych i wyważonych

Nasz wynik testu to ISTJ (logistyk), ISFJ (obrońca), ESTJ (wykonawca) lub ESFJ (doradca)? Dla tych osobowości liczy się stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Lubią sprawdzone rozwiązania, choć zarazem pozostawiają sobie miejsce na odrobinę designerskiej fantazji.

Ulubiony design: klasyczny, rustykalny.

ycipk-3x2q5v

Wnętrza dla spontanicznych i pozytywnie zakręconych

Osoby, które otrzymały rezultaty ISTP (wirtuoz), ISFP (poszukiwacz przygód), ESTP (przedsiębiorca) oraz ESFP (animator) żyją chwilą i lubią przygody. Spędzając wolny czas na szukaniu wrażeń oraz bodźców do działania. Ich wnętrza są wobec tego nietuzinkowe i pełne fantazji.

Ulubiony design: retro, eklektyczny.

Wnętrza dla racjonalnych i twardo stąpających po ziemi

A może otrzymaliśmy wyniki INTJ (architekt), INTP (logik), ENTJ (dowódca) albo ENTP (dyskutant)? To oznacza, że jesteśmy pragmatyczni i mocno osadzeni w rzeczywistości. Lubimy wciąż udoskonalać swoje wnętrza, umiejętności, a także przestrzeń dookoła nas.

ycipk-3x2q5v

Ulubiony design: industrialny, loft.

Oczywiście nie należy traktować podobnych zestawień jako prawdy objawione – każdy z nas jest inny, poza tym wciąż rozwijamy i zmieniamy się, co chociażby Jung w pełni akceptował. A jednak jeśli "ugryziemy" MBTI od strony dobrej zabawy, test może się okazać niewyczerpanym źródłem inspiracji wnętrzarskich i nie tylko. Na dodatek dowiemy się przy okazji co nieco na temat nas samych.

Polub WP Dom
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3x2q5v

ycipk-3x2q5v
ycipk-3x2q5v