Trwa ładowanie...
d36mgc6

Do mieszkania i do biura. Klimatyzator niezbędny na upalne dni

W marketach widzimy całą masę klimatyzatorów. Jak najprościej wybrać dobry dla siebie, nie kierując się przy wyborze tylko budżetem? Zobaczcie, na które urządzenia warto zwrócić uwagę i na jaki wydatek trzeba się przygotować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesne klimatyzatory są nieduże i eleganckie
Nowoczesne klimatyzatory są nieduże i eleganckie (123RF)
d36mgc6

Przenośny klimatyzator w atrakcyjnej cenie

Przede wszystkim liczy się rozmiar pomieszczenia oraz moc urządzenia. Mocne i wydajne klimatyzatory są droższe, ale jeśli wybierzemy energooszczędny klimatyzator, koszt inwestycji zwróci się nam w niższych rachunkach za prąd. Tani klimatyzator może z kolei generować wysokie koszty poboru energii, dlatego przy wyborze kierujmy się też klasą energetyczną urządzenia.

Kolejna sprawa to tzw. rura wyrzutowa. Większość klimatyzatorów przenośnych odprowadza ciepło za pomocą specjalnego kanału. Najczęściej wystawia się ją przez okno. Dlatego ewentualna lokalizacja urządzenia musi uwzględniać to, czy w pobliżu jest taka możliwość i czy mamy obok źródło zasilania.

d36mgc6

Kiedy robi się gorąco – postaw na klimatyzator

Temperatura coraz wyższa, a słońce przypieka coraz bardziej. Jedyne ukojenie to chłodne wnętrze. Dla osób, które nie mają możliwości wypoczywać w miejscach o naturalnie niższej temperaturze, proponujemy klimatyzator na każdą kieszeń. Większość urządzeń do chłodzenia i nawilżania powietrza to wydatek rzędu od 1 do 1,5 tysiąca złotych. Tak wynika z oferty największych sklepów z wyposażeniem AGD. Jednak najbardziej atrakcyjne cenowo, małe klimatyzatory pokojowe można dostać w atrakcyjnej cenie nawet do 300 zł. Przy zakupie tego rodzaju urządzeń pamiętajmy jednak o tym, że mały klimatyzator nie ochłodzi wydajnie dużego salonu z kuchnią.

Urządzenie, które skutecznie ochłodzi pokój do 20 metrów kwadratowych, możemy kupić w cenie do około 800 złotych.

d36mgc6

Jeśli odstrasza was wzornictwo dużego, białego pudła, warto wybrać klimatyzator o nowoczesnym, ładnym dizajnie:

Materiały prasowe
Podziel się

Cichy i wydajny klimatyzator

Większość modeli przenośnych wymaga odprowadzenia ciepła za pomocą rurki, którą wystawiamy za okno lub specjalnego agregatu, którego praca może być dość hałaśliwa. To kolejny z czynników wyboru odpowiedniego klimatyzatora, bo głośne urządzenie nie będzie odpowiednie dla rodzin z małymi dziećmi.

d36mgc6

Jednak optymalne rozwiązanie to urządzenie przeznaczone do większych pomieszczeń. Dlaczego? Nawet jeśli klimatyzator pracuje w niewielkim pokoju o wymiarach 4 na 5 metrów, to częste otwierania i zamykanie drzwi sprawi, że będzie on pracował ciągle i na najwyższych obrotach.

Materiały prasowe
Podziel się
d36mgc6

Klimatyzator ścienny – oszczędność miejsca, cicha praca i niskie rachunki

Szczęśliwi posiadacze domków oraz osoby, które dysponują budżetem niezbędnym do zamontowania zewnętrznych klimatyzatorów, powinni przygotować się na wyższy koszt instalacji, ale też oszczędność miejsca i cichą pracę urządzenia. Klimatyzatory z wyższej półki są już wyposażone np. w kontrolę poboru energii oraz trybu pracy urządzenia, co pozwala kontrolować zużycie prądu.

Podziel się opinią

Share

d36mgc6

d36mgc6
d36mgc6