Trwa ładowanie...

Dla kogo lodówka side-by-side? Pojemne giganty, które zmieszczą wszysko

Lodówki side-by-side to duże i chętnie wybierane modele z podwójnymi drzwiami. Pojemne, funkcjonalne i z pomysłowymi bajerami – mają wszystko. Ile dać za taki sprzęt, aby nie przepłacić? Jakie są jego wady i zalety? Które modele warto obejrzeć także od środka?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dla kogo lodówka side-by-side? Pojemne giganty, które zmieszczą wszyskoŹródło: Shutterstock.com
d28puxo
d28puxo

Lodówki side-by-side – duża nie znaczy bardziej pojemna!

To lodówki dla osób o dużych potrzebach. Na półkach, w koszykach, szufladkach i stelażach stosowne miejsce znajdzie się dla każdej kategorii produktów spożywczych. Nie każda duża lodówka side-by-side ma dużą pojemność. Błędem jest wybór tylko pod względem gabarytów, bo identyczne lodówki tej samej kategorii, mogą się różnić pojemnością nawet w granicach 40-60 litrów!

Połączenie lodówki i spiżarni

Żartobliwie mówi się o tych lodówkach "winda" ze względu na pokaźne rozmiary i podwójne drzwi. Te lodówki pasują głównie do kuchni w zabudowie na wymiar, dominują w kuchni. Za to ich pojemność jest spektakularna. Wiele modeli wyposażono w kostkarkę, dozownik wody i pomysłowe schowki. Do wyboru mamy kilka układów chłodziarki i zamrażarki:

Lodówki side-by-side – spiżarnia dla całej rodziny

Wiele takich lodówek sprawia wrażenie dużych objętościowo, ale po otwarciu drzwiczek w środku jakby brakowało miejsca... W cenie do 4,1 tys. zł kupimy jednak dobry sprzęt o dużej pojemności i w odpowiedniej klasie energetycznej. Zdarzają się modele lodówek side-by-side, które kosztują 2,3 tys. zł do 2,7 tys. zł, ale mają mniejszą pojemność, zużywają więcej prądu, są głośniejsze i mniej trwałe, a ich eksploatacja jest bardziej uciążliwa.

Wszystko na swoim miejscu

Zakup dużej lodówki, która pomieści zapasy na wiele dni dla całej rodziny to też więcej zakamarków do czyszczenia. Nie każda osoba przy zakupie bierze to pod uwagę, ale jednodrzwiowa lodówka z niewielkim zamrażalnikiem na dwie szuflady to o połowę mniej sprzątania, niż w pojemnym urządzenie z podwójnymi drzwiami. Jak poradzili sobie z tym projektanci? Opracowali półki, do których brud i zanieczyszczenia nie przywierają tak szybko. Łatwo je wyjmiemy i usuniemy z nich zabrudzenia, a całość jest świetnie zorganizowana. Kiedy wszystko ma swoje miejsce, a my pilnujemy, aby jedzenie nie leżało w lodówce w nieładzie, utrzymanie porządku staje się znacznie łatwiejsze.

Dla kogo lodówka side-by-side?

Warto pamiętać, że lodówki side-by-side w większość modeli są nawet kilkanaście centymetrów głębsze od standardowej głębokości blatów. Przez to lodówka wystaje przed fronty szafek, jeśli została umieszczona w linii zabudowy. Warto to uwzględnić w projekcie kuchni oraz wtedy, kiedy lodówka ma się zmieścić "na styk". To lodówki przeznaczone do dużych kuchni, dla dużych rodzin, miejsc, gdzie często się gotuje i gdzie... nie brakuje miejsca. Kolejną z kwestii, która wpływa na cenę tych urządzeń, jest nawet poziom hałasu, jaki wytwarzają. Warto o to dopytać sprzedawcę, bo rekordowo głośne modele słychać nawet kilka metrów od urządzenia. W dużych domach nie będzie to stanowić problemu, ale w mieszkaniach z kuchniami otwartymi na salon o średniej lub mniejszej powierzchni, lodówkę będzie słychać w czasie rodzinnych spotkań.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d28puxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28puxo