Trwa ładowanie...
Kalkulatory Budowlane
kalkulatory budowlane
26-02-2019 14:32

Dezynfekcja pralki… Domestosem – czy to dobra metoda?

Pralka jest szczególnie narażona na gromadzenie się wszelkiego rodzaju bakterii, a nawet grzybów. Dlatego należy ją regularnie nie tylko czyścić, ale także dezynfekować. Dzięki takiej pielęgnacji jesteśmy w stanie przedłużyć żywotność naszej pralki o kilka dobrych lat. A może czyszczenie Domestosem? Poznajmy kilka metod na odkażanie pralki.

Dezynfekcja pralki… Domestosem – czy to dobra metoda?Źródło: flickr.com
d2m7iz3

Sposoby na dezynfekcję pralki

Metod odkażania pralki jest kilka. Można pójść na łatwiznę, kupując gotowy preparat chemiczny lub wyczyścić pralkę domowymi sposobami. Najczęściej praktykuje się w tym celu sodę oczyszczoną, ocet i Domestos. Większość osób dosyć sceptycznie podchodzi do ostatniej opcji.

Wydobywający się nieprzyjemny zapach z bębna pralki można zlikwidować octem. Co to znaczy? Otóż należy w tym celu odmierzyć 1 szklankę octu i wlać do komory na proszek. Na koniec wystarczy ustawić możliwie najwyższą temperaturę (90 stopni) i puścić "puste" pranie. Ocet wchłonie nieprzyjemny zapach i wyczyści pralkę.

Dokładnie tak samo należy postępować z sodą oczyszczoną. Czyli ok. szklanka proszku na jedno puste pranie. Produkt jest naturalny, więc nie zniszczy pralki. Co więcej, soda posiada bardzo silne właściwości dezynfekujące. Z łatwością zwalczy wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby. Czyszczenie pralki sodą jest bardzo popularne. Sprawdź także domowe sposoby na to, jak wyczyścić pralkę.

d2m7iz3

Czyszczenie Domestosem

Okazuje się, że Domestos jest także skuteczną metodą odkażania pralki. Zaleca się nawet stosowanie go co dwa tygodnie w celu utrzymania odpowiedniej higieny urządzenia. Jak więc wygląda czyszczenie pralki Domestosem? To nic trudnego, lecz wygląda to nieco inaczej, jak w przypadku sody i octu. Tutaj nie wlewamy detergentu do przegródki na proszek.

Na początek należy wrzucić do pralki kilka brudnych szmat. Następnie odmierzyć nakrętkę płynu i wlać bezpośrednio do bębna. Kolejny krok to ustawienie odpowiedniej temperatury. Przy dużym zabrudzeniu oraz osadzie z kamienia, zaleca się czyszczenie w temperaturze 90 stopni.

Po zakończonym praniu koniecznie zostawmy otwarte drzwiczki. Bęben musi wyschnąć. Tak przeprowadzona dezynfekcja pralki gwarantuje utrzymanie czystości. Przed praniem ubrań warto jeszcze wykonać pranie "na pusto". Wtedy będziemy mieć pewność, że Domestos się dobrze wypłukał.

Likwidacja nieprzyjemnego zapachu z bębna

Nieprzyjemny zapach z wnętrza pralki to często wynik naszego zaniedbania. Dlatego regularnie stosując Domestos, nieprzyjemna woń nie powinna się pojawiać. Oczywiście samo czyszczenie pralki sodą, Domestosem czy octem nic nie da, jeśli zaniedbamy czyszczenie innych elementów.

d2m7iz3

Przede wszystkim chodzi o szufladę na detergenty oraz filtr. Od czasu do czasu powinno się je czyścić, ponieważ gromadzące się w tych miejscach zanieczyszczenia i bakterie mogą powodować nieprzyjemny zapach oraz znaczne skrócenie żywotności pralki.

Nie warto więc bać się domowych sposobów. Czyszczenie pralki Domestosem jest tak samo skuteczne, jak dezynfekcja sodą czy octem. Jedno jest pewne – jeśli nie spróbujemy, nie przekonamy się, czy proste domowe metody faktycznie działają. A więc do dzieła!

d2m7iz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7iz3