Trwa ładowanie...

Deszczownica - świetna alternatywa dla słuchawki prysznicowej

Deszczownica może być dobrym zamiennikiem słuchawki prysznicowej, zwłaszcza jeśli szukamy czegoś luksusowego i nowoczesnego. Jakie modele można dostać w sklepach?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Deszczownica - świetna alternatywa dla słuchawki prysznicowejŹródło: Shutterstock.com
d11oc8y

Zasada działania deszczownicy jest bardzo podobna do działania tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Różnica jest jednak taka, że panel natryskowy umieszczany jest zazwyczaj tuż nad głową, ma zwykle większe rozmiary i inne otwory, dzięki którym woda spływa strumieniem podobnym do deszczu. Deszczownice mogą być ruchome albo zamontowane na stałe. Wszystko zależy od preferencji.

Deszczownica - rodzaje

Deszczownice dzielą się pod względem sposobu montażu na podtynkowe i natynkowe. Elementy instalacyjne deszczownic podtynkowych umieszczane są - jak nazwa wskazuje - pod tynkiem, a na zewnątrz znajduje się jedynie głowica, z której płynie woda. Jest to bardzo nowoczesny typ, zajmujący stosunkowo mało miejsca. Trzeba jednak planować jego montaż już na etapie wykończenia ścian lub sufitu.

Deszczownice natynkowe mogą być ruchome, montowane na drążku tak jak tradycyjna słuchawka prysznicowa, albo na stałe przytwierdzone do panelu połączonego z baterią prysznicową. W tym drugim przypadku często dołącza się też dodatkowe natryski, np. w postaci tradycyjnej słuchawki.

Deszczownica - cechy

Głowice deszczownic mają różne rozmiary i kształty. Znajdziemy zarówno modele okrągłe i owalne, jak i prostokątne oraz kwadratowe. Mniejsze średnice (do ok. 20 cm) najczęściej występują w modelach natynkowych montowanych na panelach prysznicowych. Większe rozmiary (ok. 60 cm) mają najczęściej egzemplarze podtynkowe montowane na suficie.

Deszczownica będzie bardziej pasowała do kabiny prysznicowej, a niekoniecznie do wanny z parawanem. Im szersza kabina, tym szerszy model, o wielu dodatkowych funkcjach, można zamontować. Niektóre deszczownice mają np. lampki LED, świecące w różnych barwach, regulację strumienia, termostat albo kaskadę, dającą ciągły, szeroki strumień podobny do wodospadu. Nierzadko można je spotkać w nowoczesnych, luksusowych łazienkach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d11oc8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11oc8y
d11oc8y