ycipk-21piin

WP Dom

Rynek
Wykańczanie
Wnętrza
Wokół domu

Deszczownica - świetna alternatywa dla słuchawki prysznicowej

Deszczownica może być dobrym zamiennikiem słuchawki prysznicowej, zwłaszcza jeśli szukamy czegoś luksusowego i nowoczesnego. Jakie modele można dostać w sklepach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Deszczownica daje delikatny strumień wody
Deszczownica daje delikatny strumień wody (Shutterstock.com)
ycipk-21piin

Zasada działania deszczownicy jest bardzo podobna do działania tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Różnica jest jednak taka, że panel natryskowy umieszczany jest zazwyczaj tuż nad głową, ma zwykle większe rozmiary i inne otwory, dzięki którym woda spływa strumieniem podobnym do deszczu. Deszczownice mogą być ruchome albo zamontowane na stałe. Wszystko zależy od preferencji.

Deszczownica - rodzaje

ycipk-21piin

Deszczownice dzielą się pod względem sposobu montażu na podtynkowe i natynkowe. Elementy instalacyjne deszczownic podtynkowych umieszczane są - jak nazwa wskazuje - pod tynkiem, a na zewnątrz znajduje się jedynie głowica, z której płynie woda. Jest to bardzo nowoczesny typ, zajmujący stosunkowo mało miejsca. Trzeba jednak planować jego montaż już na etapie wykończenia ścian lub sufitu.

Deszczownice natynkowe mogą być ruchome, montowane na drążku tak jak tradycyjna słuchawka prysznicowa, albo na stałe przytwierdzone do panelu połączonego z baterią prysznicową. W tym drugim przypadku często dołącza się też dodatkowe natryski, np. w postaci tradycyjnej słuchawki.

ycipk-21piin

Deszczownica - cechy

Głowice deszczownic mają różne rozmiary i kształty. Znajdziemy zarówno modele okrągłe i owalne, jak i prostokątne oraz kwadratowe. Mniejsze średnice (do ok. 20 cm) najczęściej występują w modelach natynkowych montowanych na panelach prysznicowych. Większe rozmiary (ok. 60 cm) mają najczęściej egzemplarze podtynkowe montowane na suficie.

ycipk-21piin

Deszczownica będzie bardziej pasowała do kabiny prysznicowej, a niekoniecznie do wanny z parawanem. Im szersza kabina, tym szerszy model, o wielu dodatkowych funkcjach, można zamontować. Niektóre deszczownice mają np. lampki LED, świecące w różnych barwach, regulację strumienia, termostat albo kaskadę, dającą ciągły, szeroki strumień podobny do wodospadu. Nierzadko można je spotkać w nowoczesnych, luksusowych łazienkach.

ycipk-21piin
ycipk-21piin
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21piin