Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
ściana
03-10-2014 11:05

Deski podłogowe nie tylko pod stopami - nowatorskie rozwiązanie we wnętrzu

Deski podłogowe nie tylko pod stopami - nowatorskie rozwiązanie we wnętrzuŹródło: Direct Floor
d1pjux4
d1pjux4

Bazę każdego wnętrza stanowią podłogi i ściany. Naturalne materiały - takie jak drewno - sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne, dając domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Warto więc odkryć je na nowo i postawić na niebanalne rozwiązanie, jakim jest montaż okładziny podłogowej na ścianie. Rezultat cię zaskoczy!

Deski podłogowe nie tylko na podłodze
Deski podłogowe mogą być przymocowane do ściany w orientacji pionowej lub poziomej, w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać. Te ułożone pionowo wizualnie dodają pomieszczeniu kilkadziesiąt centymetrów wysokości, z kolei poziomy montaż desek powoduje optyczne wydłużenie ściany. Wybór gatunku drewna oraz jego wybarwienia determinuje charakter wnętrza.

Na tego rodzaju rozwiązania decydują się najczęściej właściciele wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, świetnie sprawdzają się również w pomieszczeniach o charakterze rustykalnym. Deski podłogowe na ścianie pasują zarówno do kuchni, jak i pokoju dziennego. Mogą być także ciekawym urozmaiceniem ścian w sypialni czy przedpokoju.

d1pjux4

Deski podłogowe w domowych pieleszach
Deski podłogowe są od kilku sezonów z powodzeniem wykorzystane na przykład jako wezgłowie łóżka. To doskonały sposób, aby zintegrować podłogę z innymi elementami wystroju wnętrza. Deski są zwykle nieco szersze od łóżka. Mocując je na ścianie, wydzielisz więc część sypialną od części dziennej pokoju, w której może się znaleźć garderoba czy toaletka.
Deski podłogowe - nowy podział ról
By rozróżnić poszczególne obszary w otwartej strefie dziennej, możesz zamontować okładzinę podłogową na jednej ze ścian - zaaranżujesz w ten sposób np. jadalnię w salonie na otwartym planie. Deski działają jak ciepła boazeria, dzięki czemu jadalnia będzie wyglądać na większą, pozostając przy tym nadal częścią salonu.

ABC montażu desek na ścianie

- Montaż okładzin podłogowych na ścianach czy nawet sufitach to pomysł ciekawy i coraz częściej wykorzystywany. Ograniczeniami są natomiast: kwestia nośności ściany, sposobu instalacji oraz rodzaj wykończenia. Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z materiałami, które z założenia są przeznaczone do instalacji w poziomie. W przypadku desek drewnianych problemem może być ich ciężar oraz ewentualne szlifowanie całości. Dobrym rozwiązaniem jest montaż gotowych elementów z deski wielowarstwowej. Niestety, nie wygląda to tak dobrze jak jedna tafla równomiernie szlifowana - mówi Dariusz Turski, ekspert z firmy Uzin, producenta chemii podłogowej.

- Najprostszym rozwiązaniem jest montaż gotowych modułów wcześniej zamocowanych na płytach drewnopochodnych i wykończonych na podłodze. Takie elementy muszą być trwale i skutecznie zamontowane, tafla jest bowiem bardzo ciężka i w przypadku słabego montażu byłaby niebezpieczna dla użytkowników. W przypadku elementów desek fabrycznie postarzanych, możliwe jest zakotwienie płyty OSB do ściany, a następnie klejenie do jej powierzchni poszczególnych części. Tego typu deski nie wymagają już dalszego zabezpieczania powierzchni. Oczywiście można używać tych samych lakierów, które stosujemy do podłóg, ale nie musimy obawiać się o ścieranie warstwy użytkowej. Lakier pełni tutaj wyłącznie funkcję estetyczną - dodaje ekspert.

d1pjux4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjux4