Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
dekoracje

Dekoruj kamieniem – trwałość i estetyka w jednym!

W obszarze dekoracji wnętrz zarówno kamień, jak i cegła przez długie lata były passé. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że w swojej klasycznej formie wyglądają niezwykle minimalistycznie. Jednak wystarczył dobry pomysł, aby cały świat zachwycił się tymi materiałami i by stały się one atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno we wnętrzach mieszkań, jak i w charakterze ozdób zewnętrznych budynków. Szczególnie warte polecenia są w tym przypadku produkty Stegu, łączące estetykę z trwałością.
Share
Dekoruj kamieniem – trwałość i estetyka w jednym!
Źródło: Materiały prasowe
d1b9vj0

Kamień, drewno, a może cegła?

Producenci materiałów przeznaczonych do dekoracji wnętrz i elewacji mają dla klientów różnego rodzaju propozycje, co pozwala dobrać najbardziej dopasowaną do wizji pomieszczenia czy budynku. Szczególną popularnością cieszy się kamień dekoracyjny, łączący w sobie elegancję z wieloletnią trwałością. Imitacja kamienia może być wykonana na wiele różnych sposobów, czego dobrym przykładem są propozycje firmy Stegu: Grenada, Nepal oraz Sierra. Grenada to kamień inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, a położony na ścianie zmienia dom na wzór tych znajdujących się w miasteczkach południowej Hiszpanii. Warto przy tym zauważyć, że sprawdza się zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu. Z kolei Nepal to kamienie głęboko rzeźbione, lekkie, wytrzymałe na wilgoć, mróz i uszkodzenia, a ich zaletą jest brak widocznych krawędzi na wykończonej nimi powierzchni. Dostępna wyłącznie na zamówienie Sierra to płytki wykonane z betonu, również odporne na trudne warunki atmosferyczne. Nadają wnętrzom naturalnego, a zarazem nowoczesnego charakteru.

Jeśli preferuje się klimaty bardziej industrialne, warto pomyśleć o modnej ostatnio w aranżacjach wnętrz cegle. Na rynku możemy znaleźć te materiały budowlane zarówno z gotową fugą, jak i przeznaczone do fugowania. Dobrym przykładem są takie propozycje jak Monsanto, Parma oraz Rustik. Monsanto doskonale sprawdza się na elewacji, a także w salonie; ich konstrukcja umożliwia szybki i prosty montaż. Ta płytka z szarą fugą jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej oraz beżowej. Natomiast Parma to cegła biała, która sprawdza się w tradycyjnych oraz nowoczesnych aranżacjach. Rustik przeznaczona jest do wykańczania elewacji i wnętrz – imituje starą holenderską cegłę, jednak jest mrozoodporna i nadaje niepowtarzalny charakter każdej powierzchni.

d1b9vj0

Preferujesz drewno? Świetną propozycją są panele ścienne Pure z serii Wood Collection. Ideą tworzenia tego produktu było wierne odwzorowanie naturalnych krążków drewna. Panele są wytwarzane w ekologicznym procesie produkcji z wysokogatunkowego drewna, co zapewnia ich najwyższą jakość, a przy tym są łatwe w montażu i spełniają restrykcyjne wymogi związane z funkcjonalnością. Odznaczają się bezpretensjonalną estetyką, a każdy trójwymiarowy panel ma swój niepowtarzalny wzór i oryginalną fakturę. Poprzez swoją szlachetną prostotę i praktyczność należą do sprawdzonych i bardzo lubianych przez użytkowników rozwiązań skandynawskich. Przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Płytki architektoniczne – ciekawa alternatywa dla każdego!

Płytki architektoniczne to interesująca alternatywa dla wymienionych materiałów. Są one dedykowane szerokiemu gronu odbiorców, którzy poszukują współczesnych, bardziej surowych w swym wyglądzie rozwiązań, hołdujących tradycjom świetnego rzemiosła i najlepszej architektury. Wykonane są z dwóch rodzajów materiałów – betonu, w którym widać wżery i odbicia – oraz gipsu (tu również wżery nadają efekt naturalności materiału). Dobrymi przykładami takich płytek architektonicznych wysokiej jakości są: Constructo – odzwierciedla wygląd desek szalunkowych wykorzystywanych w budownictwie do tworzenia m.in. solidnych i trwałych konstrukcji drewnianych; oraz New York – odwzorowuje płyty betonowe zarówno pod względem kolorystyki, jak i struktury, a gładka faktura płyty urozmaicona jest charakterystycznymi dla struktur betonowych wżerami i porami.

Zarówno wnętrza, jak i elewację domu można upiększyć na wiele sposobów. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów dekoracyjnych będzie to proste zadanie!

d1b9vj0

Podziel się opinią

Share
d1b9vj0
d1b9vj0