Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
okno
05-09-2013 12:33

Dekoracja okna w jesiennych szatach. Modna aranżacja okna

Zbliżająca się jesień to dobry czas na nową aranżację okien. Na topie są teraz tkaniny i dekoracje w kolorach natury, ale zamiast zieleni pojawiają się żółcie i czerwienie, zamiast motywów kwiatowych – liście, listki, listeczki. Jak ubrać okno w jesienne szaty?

Dekoracja okna w jesiennych szatach. Modna aranżacja oknaŹródło: Shutterstock
d3zyny7

Zbliżająca się jesień to dobry czas na nową aranżację okien. Na topie są teraz tkaniny i dekoracje w kolorach natury, ale zamiast zieleni pojawiają się żółcie i czerwienie, zamiast motywów kwiatowych – liście, listki, listeczki. Jak ubrać okno w jesienne szaty?

Wciąż docierają do nas kaskady słonecznych promieni, ale atmosfera już nie ta: dzień coraz krótszy, w miejsce zieleni – żółcie i czerwienie, zamiast kwiatów – liście, listki, listeczki... By przedłużyć rozkosz pierwszych jesiennych spacerów, wprowadź jesienne akcenty do wnętrza.

Zbliżająca się pora roku jest dobrym pretekstem do nowej organizacji przestrzeni i odświeżenia aranżacji wnętrza. Wrażliwi na zmieniającą się aurę nie mogą zapomnieć o oknach. Jesienne okna wciąż potrzebują dobrej ochrony przed słońcem. Z zasłonami i roletami mogą ubrać się w szatę spadających liści, wprowadzając do wnętrza nutkę urokliwej melancholii.

Dekoracja okna: kolory ziemi

Motyw liści obecny jest na roletach z kilku kolekcji, jest więc w czym wybierać. Wzory utrzymane są w różnej stylistyce, od drobnych, delikatnych haftów, po duże, zdecydowane printy. Sięgając po jesienne inspiracje, można osiągnąć rozmaite efekty. To, co je łączy, to oczywiście kolorystyka. Brązy, beże, bordo, pomarańcze – to kolory natury przeniesione z lasu wprost na słoneczne okna. W otoczeniu zgniłej zieleni i zgaszonych oranżów będą stanowić przedłużenie pierwszych jesiennych eskapad, tworząc spokojne, stonowane wnętrze inspirowane naturą.

d3zyny7

Niewielki detal, prosty szczegół

Tak jak subtelne są pierwsze sygnały jesieni, tak delikatnie jej urok we wnętrzu podkreślą detale, rodzaje wykończeń. Prosta roleta ze zdecydowanym wzorem wydobędzie inny aspekt nadchodzącej jesieni niż ta z subtelnym ozdobnikiem, wykończona falbaną. Zwróć uwagę również na karnisze. - Drobny szczegół w postaci zakończenia w formie liścia pięknie pokreśli jesienną aranżację. Wybierając karnisz w ciepłym, złotawym odcieniu, zakończony motywem roślinnym, postawisz kropkę nad „i” w tworzeniu jesiennego klimatu - podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Ochrona przed jesiennym słońcem

Okna, przez które nieśmiało zagląda nadchodząca jesień, to wciąż okna słoneczne. Pamiętaj zatem nie tylko o ich odpowiedniej oprawie, ale też o ochronie wnętrza przed nadmierną ilością promieni. Nowa pora roku może być inspiracją dla wybranej stylistyki, najważniejsze jednak, by pamiętać o swoich praktycznych potrzebach. Wybierając spośród rolet kryjących, transparentnych, rzymskich, ozdobionych ulubionym jesiennym motywem, wyczarujesz niepowtarzalne wnętrze.

d3zyny7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zyny7