Trwa ładowanie...
05-03-2013 16:43

Decyzja: kupujemy mieszkanie! - gdzie szukać ofert?

Decyzja: kupujemy mieszkanie! - gdzie szukać ofert?Źródło: zdjęcie producenta
d1y6vx7
d1y6vx7

Pierwszym źródłem, jakie przychodzi nam na myśl, kiedy chcemy szukać jakichkolwiek ofert (i dotyczy to zarówno ofert pracy, wakacyjnego wyjazdu, jak i zakupu mieszkania), jest niewątpliwie Internet. To z pewnością nie tylko najbardziej popularne, ale rzeczywiście najlepsze miejsce, do którego zajrzeć powinniśmy w pierwszej kolejności.

Portali tego typu mamy obecnie naprawdę sporo, a ofert mieszkaniowych z dania na dzień przybywa. To ogromna baza mieszkań przeznaczonych zarówno do sprzedaży, jak i pod wynajem. Znajdziemy tam propozycje nie tylko samych deweloperów, ale także agencji nieruchomości czy też prywatnych sprzedających.

Dużą zaletą takich serwisów jest możliwość wyszczególnienia interesujących nas kryteriów (cena, lokalizacja, metraż, liczba pokoi, a nawet piętro!). Dzięki temu skupiamy się jedynie na ofertach, na które możemy sobie rzeczywiście pozwolić, a to niewątpliwie oszczędza nam nie tylko czasu, ale także – nerwów (nie przeglądamy zbyt drogich propozycji, na które i tak nas nie stać).

Innym pomysłem jest zdanie się na pomoc pośredników nieruchomości. To osoby, które „siedzą w branży”, mają dużą orientację na rynku nieruchomości oraz wiele przydatnych kontaktów. Nie musimy się obawiać, że przedstawią nam niekorzystne oferty, ponieważ jedynie w sprzedaży pośredniczą. Mogą więc doradzić, na które oferty zwrócić większą uwagę, a którymi, mówiąc prosto – nie zawracać sobie głowy. To jednak, nie ma się co oszukiwać, bardziej kosztowne rozwiązanie niż poszukiwanie ofert na własną rękę. Pośrednika trzeba przecież opłacić.

Kolejnym miejscem, gdzie ofert mieszkaniowych nie brakuje, są codzienne gazety, a szczególnie cotygodniowe dodatki o tematyce dotyczącej nieruchomości. Informacje tam zawarte są aktualne, więc warto do nich zaglądać. Niestety, ze względu na małą ilość miejsca, nie znajdziemy tam szczegółów na temat danej oferty i w razie zainteresowania nią, konieczne będzie zasięgnięcie dodatkowych informacji u źródła.

d1y6vx7

Zamiast przeglądania tysięcy ofert w Internecie czy kupowania branżowej prasy, warto także wybrać się na targi nieruchomości, które odbywają się w większych miastach. W tym czasie można zapoznać się z przekrojem rynku nieruchomości nie tylko z terenu danego miasta, ale także jego okolic. Wystawcy na czas targów przygotowują wiele ciekawych ofert sprzedaży, gdzie promocyjne ceny często dotyczą jedynie klientów targowych! I z tego chociażby powodu, warto tam od czasu do czasu zaglądać.

Zanim jednak zaczniemy przeglądać rynkowe oferty, zapytajmy znajomych. To najbliższe, a często najlepsze źródło informacji. Może się zdarzyć, że nasi znajomi orientują się, jakie inwestycje budowlane powstają obok ich miejsca zamieszkania albo w okolicach, w których bywają (np. u swoich znajomych).

Artykuł pochodzi z serwisu http://www.taniemieszkania.pl/blog

d1y6vx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y6vx7